Telefon z dobrymi zdjęciami i bateria za 500

Czy to możliwe? Szukam telefonu z dobrym aparatem i dobra bateria. Może być nowy, może być używany. Z używanym problem taki że bateria pewnie będzie do wymiany a więc trzeba wliczyć to w cenę.

Dobry aparat, dobra bateria, 500zł budżetu.

No to tak…

  • albo musimy zdefiniować co znaczy “dobry” i to raczej będzie dolna półka możliwości
  • albo dołóż trochę do budżetu
1 polubienie

Aktualny telefon to lg g5. Zdjęcia robi ok choć swoje lata ma. A telefon kosztował 300 plus nowa bateria, ma też obiektyw szerokokątny.

Patrzyłbym na Motorolę G8

Kurcze, zapomniałem napisać że NFC jest potrzebne, i usb-c (to akurat ma). Przyglądałem się Galaxy s8, ale tu z kolei chyba stare usb
Trop Motoroli skierował mnie do modelu g9 Play. Chyba na wszystko co trzeba: Test Motorola Moto G9 Play – pojemna bateria, NFC i… niewiele więcej

Generalnie w takim przedziale cenowym to jedyne sensowne telefony to Motorola (celowałbym w G9 gdyby budżet był stówkę wyższy), ewentualnie Redmi (ale ten interfejs Siaomi to trzeba lubić).

Zaletą motoroli jest też czysty Android.

A! Sprawdź sobie też Motorola One Vision.

sie podniecilem, a potem zobaczylem baterie 3500mAh (Android 9 tez nie pomogl)

Teraz zajrzałem ze nie odwiezyli tego modelu. Byłem przekonany że będzie jakiś one vision 2 czy coś.

To dalej patrzyłbym na G9 albo G9 Power jeżeli możesz parę złotych dorzucić

EDIT w sumie jest już G10 z 4 aparatami, nfc itd ale trochę przekracza budżet

widzialem ale wykastrowali mu CPU (z serii 6xx zeszli na 4xx)
G9 Play jest najtansza (570), G9+ jednak sporo drozsza (870), a wersja Power tez drozsza (730) i ciezsza.

A zwykłe G9? Chyba widziałem za 599

nie wystepuje w przyrodzie
sa jeszcze takie:
https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/realme-smartfon-realme-7i-4-64gb-silver.bhtml
https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-smartfon-galaxy-a31-czarny-samsung.bhtml
Samsung ma amoleda.

Ja się osobiście od Samsunga trzymam z daleka więc w tym temacie nie doradzę. A realme nigdy nie miałem ani nikt z otoczeniu nie miał.

1 polubienie

Brałbym Realme gdybym miał wybierać z tych dwóch. Znajoma ma ten telefon i naprawdę stosunek jakości do ceny jest tu całkiem spoko. Ma swoje szaleństwa (przycinanie się przy kręceniu filmów) albo klawiatura (swift chyba) w losowo wybranych momentach się zamyka ale instalacja gboard rozwiązała problem.
Powiem Wam, że kupno telefonu do 7000zł jest nudne. To zerowe wręcz wyzwanie. Kupno za 500zł to jest crème de la crème rasowego cebularza.

7 polubień

Realme jednak odpada. Brak NFC, ekran Samsunga wymiata (amoled i rozdzielczosc). Samsung ma juz Androida 11. Bardzo malo o nim w polskim internecie, bo to model ktory pierwotnie wyszedl w Indiach. Jeszcze czytam o Redmi 9

Edit: ehh napalilem sie jak szczerbaty na suchary na tego A31, a euro wystawilo w tej cenie niedostepny model jako przynete, normalna cena to 800zl…

Obejrzalem czesc tych telefonow na zywo i niestety to jakas masakra. Ekrany kiepskie, zacina sie to, zdjecia … sa i tyle mozna o nich powiedziec. Kupienie czegos za 500 to abstrakcja, 600 to minimum, zgadzam sie z kolega, ze kupno czegos w tej kasie to wyzwanie

1 polubienie

A to czego ty oczekiwałeś XD po coś ludzie kupują te flagowce za grube tysiące

1 polubienie

Teraz rozważam Huawei Mate Pro 10 - wymiana baterii w serwisie autoryzowanym Huawei to 100zl.

Stanęło na Samsungu m21 za 500 stówek. Ekran jest świetny, bateria 6000 też brzmi świetnie, a reszta wyjdzie w praniu.

1 polubienie