Telefon dla żony

Szukam telefonu dla żony, jest mało technologiczna. W czerwcu kupiłem jej iphona była zadowolona, ale ukradli jej telefon po miesiącu ( pisałem o tym na forum ). Teraz pragnę jej kupić tani telefon, by nie było szkoda jak go zgubi. Bo nie ukrywam, że często gubi telefony, w ciągu 2 lat, zgubiła 2 razy… Więc budżet to około 500-600 zł. Robi dużo zdjęć, i korzysta z ubera często. messenger w użyciu i youtube. Nie używa słuchawek. No i korzysta bardzo dużo z whatsappa i facebooka. Wiadomo :slight_smile:
Może być nawet używany telefon. Coś doradzicie, korzystaliście w tej kwocie?

Jakaś Motorola (np. G7 power), albo coś z Redmi (np. Note 7) jak ma być nowe.

2 polubienia

Huawei P30 Lite? Nie wiem tylko, czy przypadkiem nie jest to większy budżet, ale telefon jest dobry. Może poprzednie generacje OnePlusów?

Kaj Ty znajdziesz Oneplusa za 500-600 zł? :smiley:

https://allegro.pl/oferta/oneplus-3t-64gb-komplet-8775635189

Akurat się znalazła oferta :smiley:

2 polubienia

to jest dobra oferta!

Jestem fanbojem Oneplus ale widzę tu kilka problemów:

  1. Bateria - w telefonie używanym dwa lata ma prawo być do wymiany
  2. Trzyletni telefon (premiera była 15 listopada 2016) - nie wiem jak z poprawkami bezpieczeństwa
  3. Aparat raczej lipa, zwłaszcza że przez te 3 lata świat poszedł trochę naprzód
  4. AMOLED display - jak jest dobry to spoko, ale po dwóch latach użytkowania o raczej kwestia czasu kiedy pojawią się powidoki

Z plusów:

  1. Procek całkiem spoko
  2. RAMu całkiem sporo jak to w Oneplus

Cheers.

Ja bym poszedł w jakąś Motkę. Względnie czysty system i sprawne działanie. Może Xiaomi Mi A2 też się fajnie sprawdzić jeśli uda się wyrwać w dobrej cenie.

EDIT: Widzę, że Mi A3 ma bardzo przyzwoite ceny - 600-700zł

2 polubienia

Ja proponuje, żeby żona kupiła sobie taki telefon, jakiego to ona pragnie i niech po prostu wykupi ubezpieczenie.

3 polubienia

Ona nie pragnie żadnego konkretnego telefonu. Ja mam jej wybrac, Ona chce by działałam :wink:

Ale dałeś mi do myślenia, źle się za to zabrałem. Powinienem jej znaleźć najgorszy z możliwych telefonów… jakiś telefon bez opcji smart i może wtedy by przestała gubić i zabijać telefony :wink:

Nie mogę się tu wypowiadać, bo mi ciśnienie skacze. Inni świetnie Ci doradzą. Powodzenia!

5 polubień

Kiedyś używałem Samsunga Galaxy A5 2016, teraz powinien mieścić się w Twoim budżecie. Nie wygląda współcześnie, ale za to jest świetnie zbudowany i ma przyzwoity aparat jak na te pieniądze.

I jeszcze jedna ogromna zaleta: IP68 (testowałem na wersji 2017)

Rozumiem wszystko, ale polecanie prawie 4 letniego samsunga posiadającego 2GB ramu to już chyba jakiś żart z Twojej strony.

Nie jestem jakimś fanem Xiaomi, ale Mi A3 będzie raczej lepszym wyjściem niż 4 letni średniak z androidem.
http://bit.ly/XiaomiMiA3Allegro

3 polubienia

Pokażę żonie te telefony:

Motorola G7
Redmi 7
Redmi 8
Mi A3

Niech wybierze najładniejszy, a potem najwyżej będziemy szukać lepszego/droższego.

Dziękuję wszystkim!

2 polubienia

This.

Zwłaszcza gdy można kupić już nawet coś z AMOLEDem czy minimum 4GB RAM w tych pieniądzach pomijam fakt że A3 które kupiłem mamie ma trzy obiektywy, z czego jeden szeroki.

Bierz pod uwagę wyłącznie rzeczy wypuszczone koniec 2018 I cały 2019 bo wszystko co ma procesor powyżej snapa 660 i 4GB RAM będzie śmigało jak złoto a na bank będzie więcej zabawy choćby z tymi aparatami.

3 polubienia

@Damian_w - i jak się skończyła (i czy się skończyła) historia z telefonem? Przeglądam stare wątki z forum i zastanawiam się jak się sprawy fona mają.

1 polubienie

Żona wybrała w sklepie :wink: z 4 tutaj wymienionych, i padło na czerwony ( rubinowy ) średni 8. To żona namówiła mnie bym kupił jej tani telefon i wybraliśmy. Jest zadowolona, nawet mnie się podoba, jej telefon trzyma 2-3 dni! Zdjęcia robi OK ( wiecie, szału nie ma, ale nie są najgorsze :wink: )

2 polubienia

Jak chce lepszy aparat w telefonie to zainstaluj Gcam. Soft czyni cuda.

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-8/how-to/google-camera-redmi-8-t4004579

2 polubienia