Telefon dla Babci / Dziadka

Cześć Wąsy :smiley:

jakby ktoś szukał jakiegoś rozwiązania pod telefon dla starszej osoby gdzie będziemy mogli mieć zdalny dostęp

Redmi 9 za 450 zł

nie miałem niestety czasu na hackowanie samemu fona, w serwisie wgranie TWRP oraz Custom rom wyszło 180 zł
https://forum.xda-developers.com/t/rom-11-official-pixelplusui-for-redmi-9-poco-m2-lancelot-shiva.4254891/

aplika wymagająca roota, są darmowe alternatywy ale niestety wymagają czasem wpisywania kodów pod uruchomienie zdalnego pulpitu - premium na rok kosztuje 29,99 $

Powyższy zestaw uruchomiłem u Babci i narazie wszystko działa okey, mam nadzieje, że pozostanie bez zmian :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Custom rom na telefonie babci? XD

Sam bym nie chciał mieć na swoim, a co dopiero u babci. Babcia nie wejdzie w twrp i nie zrobi resetu cache czy mie wgra sobie gcama jakby coś się popsuło xD

Nieźle się cenią, kiedyś za takie coś to 50zł maks :laughing:

Potrzebny był root i serio ten rom działa spoko ( wiadomo można było zrobić roota na stockowym romie ale jakoś tak wolałem )
Mam nadzieje, że nie wyklika nic wiecej niż whatsapp czy zadzwonienie do bliskich :sweat_smile:

co do kwoty, niestety fakt, mocno skasowali ale brakowało czasu na latanie po innych serwisach i wyceny czy na własnoręczne wgrywanie custom rom’a

1 polubienie

Ja tam twierdzę, że dobry deal. Zwłaszcza w porównaniu do ceny mojej deski sedesowej to nawet bardzo dobry.

9 polubień

moja tesciowa ma ten model w wersji 4 i niestety jakosciowo jest kieppsko - nie dziala za dobrze wykrywanie przylozenia do ucha, a uchem mozna wylaczyc dzwiek, co dzieje sie randomowo w trakcie rozmowy
Przerobilem kilka modeli Xiaomi i tylko ten tani tak ma, resza dzialala ok

niestety nie miałem zbyt długo telefonu w dłoni, też ciężko mi powiedzieć czy przy custom romie problem zniknął czy nadal występuje.

Pewnie dopiero za pare miesięcy będę miał znowu okazje chwycić go w dłoni, jeśli tak sie stanie dam znać.
Do tego czasu moge jedynie sugerować sie opinią Babci, narazie nie zwracała na nic większego uwagę

Odświeżam temat z tymże bez hackowania telefonu: szukam taniego smartfona dla seniorki, koniecznie z wytrzymałą baterią. Polecicie coś?

Mysle ze twoje pytanie jest zbyt ogolne

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Dobra to dodaje więcej szczegółów:

  • Android,
  • tani, czyli 300 - 500 zł,
  • mocna bateria, żeby nie trzeba było go ładować codziennie.

Starsza sąsiadka ma Maxcoma. Telefon ma całkiem sensowną nakładkę dla seniora, lepszą niż te od Xiaomi.