Tania domena

A tak, to już mam. Korzystam z tego do pihole. Działa to całkiem nieźle btw.

Potwierdzam. Mam micro VPS + Storage na Plexa. Jednak Plex to potwór i buforowanie filmów wygląda jak YouTube w 2007.

Sam Google proponuje upgrade.

1 polubienie

Masz jakiś ładny link gdzie to postawić/jak? I ile Cię to kosztuje miesięcznie? Bo brzmi to interesująco, żeby Plexa w Google trzymać.

Wszystko robiłem sam. Możemy się zgadać by przykucować.
Koszty? Aktualnie zerowe, bo ciągnę z kredytu GCP.

W rozliczeniu masz informację ile to zjada kasy, więc możesz zobaczyć ile będzie kosztować po kredycie. Pewno nie jest to rocket science postawienie tego tam, skoro to normalny linux, ale jak są komendy, które można skopiować i nie trzeba się zastanawiać, to zawsze łatwiej <3

Jeśli dobrze wyczytałem to 13,77zł za cały projekt - micro VPS + 500GB storage (nie pamietam czy HDD czy SSD). Teraz na small pewnie urośnie kwota.

Przygotuje instrukcję jak to posatwić.

4 polubienia

Ja wszystkie domeny miałem zawsze w OVH. Nigdy nie było z nimi żadnego problemu.

1 polubienie

Nigdy nie byłem fanem OpenVZ.

Zazwyczaj działają na kernelach pamiętających Napoleona.

Z VPN-em jeśli jest dozwolony, też może być problem, być może zależy to od dostawcy.

Przeważnie OpenVZ jest dużo tańszy od KVM ale i bardziej „okrojony”, pewnie właśnie przez stary kernel.

Chociaż to może moje „szczęście”, że nie trafiłem jeszcze na dobrego OpenVZ.

SLDC to typowy przykład bardzo złego OpenVZ, ale nie testowałem ich KVM-ów, może są ok.

Apropos free tier to Oracle daje cos teoretycznie lepszego, bo dwa mocniejsze VPS i chyba do tego kilka innych uslug:

Niestey poki co opinie sa fatalne:

1 polubienie

W ogóle ten lowendtalk to nowe odkrycie jest dla mnie i bardzo mi się podoba. Uwielbiam cebulowe serwery!

2 polubienia

Jeszcze do niedawna bym polecił Zenbox bo mieli ciekawą ofertę dla blogerów lub mało wymagających osób. Teraz… Coż - sprawdź ofertę ovh.pl albo mydevil.net - korzystałem z usług tych dwóch firm i złego słowa powiedzieć nie mogę. :slight_smile:

Wczoraj kupiłem w jdm.pl za 5/5zl i od razu skonfigurowałem na darmowym cloudflare i już śmiga.

1 polubienie

Opisałem to na swoim TT. TL;DR - musiałbym płacić 2x więcej za nic :slight_smile:

1 polubienie

Piszesz o Zenbox? :smiley: Ładnie sobie strzelili w kolano imo.

Back to the past :smiley: Czy Oracle Cloud Free zapewnia domene mailową czy tylko jakiś storage danych?

zapewnia 2 VPS - tyle wiem. Darmowych domen raczej nie ma, chyba ze jakies poddomeny w domenach Oracle. Ale lepiej kupic sobie domene za 5zl i byc jej wlascicielem - wtedy mozesz sobie zdefiniowac domene mailowa samodzielnie. Ja np przypisalem zarzadzanie domena do Cloudflare, i tam moge sobie dodawac dowolne rekordy do DNS

1 polubienie

Jdm podniosło 10x cenę za przedłużenie. Zamiast 5 jest teraz 53 zł. Niby nie dużo ale nie ma gwarancji że za rok nie będzie 520 zł. Szczególnie że domena nie jest jakaś wybitna. W związku z tym czy coś takiego kiedyś polecić? Przenioslbym do cloudflare ale nie obsługują domen regionalnych