Szukam programu (windows) do odzyskiwania danych z kart pamięci

Temat chyba wyjaśnia wszystko. Podpiąłem wczoraj kartę pamięci do iPada, żeby przejrzeć sobie zdjęcia i nagrania z drona. W pewnym momencie coś się zwiesiło na chwilę a później iPad pokazywał, e nie może odczytać danych. Po podpięciu jej do telefonu (android) od razu wyskakuje info że błąd karty i czy chcę sformatować.

Nie mam przy sobie kompa ale kartę odłożyłem w bezpieczne miejsce i po powrocie do domu będę próbował coś odczytać.

Są jakieś godne polecenia programy, pomagające odzyskać dane usunięte lub z kart z błędami?

DMDE odzyskuje nim dane z dysków lub całe partycje. Nie kojarzę żebym odzyskiwał z kart SD, ale może działać.

Kiedyś do kart Sandisk dodawali program Recuva. Pamiętam, że dobrze sobie radził.

Spróbuj tym

1 polubienie

Podbijam recuva. Odzyskałem masę danych z pendrive dzięki niemu.

2 polubienia

przede wszystkim radzę odpalić linuxa i zrobić kopię karty 1:1 do pliku .img - jeśli karta padnie całkiem podczas odzysku, to nadal możesz działać na obrazie
procedura, którą napiszę niżej zakłada, że odpalasz go z pendrive i masz drugi na dane (albo dysk, cokolwiek)

mount /dev/sdb1 /mnt  # to jest montowanie pendrive na dane do folderu /mnt
dd if=/dev/mmcblk0 of=/mnt/sdcard.img  --status=progress # NIE montuj karty, chcesz jej obraz, a nie plik z niej
umount /mnt

później można montować ten plik img tak samo jak kartę (pod linuxem, windows raczej nie ogarnia)

3 polubienia

Dzięki za wszystkie rady. Po powrocie do domu będę działał

zobacz jeszcze czy jak wrzucisz ponownie kartę do drona to czy nie odbuduje sobie struktury i nie będzie wszystko dostępne ponownie, oczywiście wcześniej zrobil bym backup tego co tam jest tak w razie co :wink:

Dzięki. Za dużo tam nie ma ale byłoby szkoda. Dzisiaj latam z innymi kartami i do iPada ich podłączać nie zamierzam XD

To ja polecę soft PhotoRec (wbrew pozorom nie tylko zdjęcia odzyskuje). Kiedyś nim uratowałem kilka uszkodzonych kart SD.

2 polubienia

Dzieki wielkie za wszystkie propoycje. Zapisałem i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał korzystać. Problem okazał się chyba nie jakiś bardzo poważny, bo “skanuj i napraw” w win11 po podłączeniu karty do komputera pozwoliło mi odzyskać dostęp do danych.

3 polubienia