Szukam - hub / rozdzielacz USB

Cześć,
skończyły mi sie wolne sloty w moim starym rozdzielaczu usb. Szukam czegoś co nie spali mi domu ani kompa. Musi miec USB 3.0 i minimum 5 gniazd. Czy ma być aktyw ny - podłączany do zasilania- nie wiem. To do Windowsa.

Dzieki, pozdr!

Ja od kilku lat używam TP–Link UH720 i sobie cenię. Zazwyczaj na raz podłączone są trzy dyski (w tym jeden bez własnego zasilania), czasem jakiś pendrive i dość często czytnik kart pamięci do zgrywania zdjęć z aparatu – nigdy nie odłącza mi urządzeń, nie przerywa zgrywania, co niestety zdarzało się na tańszym hubie, którego nazwy już nie pamiętam.
Porty ładowania są dodatkowym atutem, bo można zasilić iPhone lub iPada bez włączania komputera (co przy tych urządzeniach nie jest tak oczywiste w portach służących do transferu danych).

1 polubienie

Też go oglądałem. Na razie faworyt.

Tak z czystej ciekawości - do czego zużywasz tyle portów?

Jak coś, to odłączyłem kiedyś do takiego (lub starszego o generację) 4 zewnętrzne dyski 3,5" z zasilaniem zewnętrznym + 3 zewnętrzne 2,5" zasilane z USB i uciągnął wszystko

1 polubienie

W laptopie mam 3 porty: słuchawki do video calli, mysz, i obecny hub. W hubie mam dysk hdd, webcam i klawiaturę, jeden wolny do pendriva.
Niby dużo portów a ciagle brakuje, poza tym cos obecny szwankuje i webcam przestaje działać co jakiś czas.

1 polubienie

Namowiles. Zamówiony.
Dzięki.

1 polubienie