Szkło na telefon

Cześć,
Jakie szkło polecacie do iPhone SE (2 generacji)? Zależy mi, żeby było kompatybilne z etui Applowym

Ja jak zwykle polecam szkła od 3mk. Łatwo się je montuje, jakość mają dobrą i zazwyczaj pasują pod etui z rantem.

4 polubienia

Tez polecam 3mk, najlepiej jeśli masz w swoim mieście punkt sprzedaży, to zamontują ci od razu za darmo

A w ogóle chcę ich pochwalic za obsługę, bo jeśli kupujesz pakiet, jak np. folie do Apple Watch gdzie są 3 sztuki w opakowaniu, to montują ci pierwszą, jak ją zepsujesz, to przychodzisz z kolejną i też zamontują za free…

1 polubienie

Zamontują za free przez pierwszy rok :wink: No i gwarancję mają też świetną - jak tylko zlezie folia, będzie porysowana czy coś, wymieniają bez gadania na zupełnie nową folię.

Mogę tylko potwierdzić. Wszystkie moje szkła były do tej pory z 3mk (po jedynym na każdy smartfon, nie musiałem wymieniać).
Mam teraz szkło hartowane założone na XS z etui Apple skórzanym i pasuje idealnie.
Samemu też da się równo i bez pęcherzy założyć tylko się trzeba dobrze przygotować i mieć sporo cierpliwości.

Potwierdzam. Przystępne ceny, wysoka jakość i niesamowicie łatwy montaż.

Mały offtop.
Mam dziwne wrażenie, że jestem jakimś kosmitą. Nigdy nie miałem żadnego szkła (a używam iPhone od pierwszej wersji). Nigdy nie miałem z tego powodu jakiś dziwnych przypadków jak porysowanie ekranu. Miałem za to w rękach telefony ze szkłem i nie pojmuje jak można sobie takie coś robić :slight_smile:
Jedynie widzę wartość dodaną na ekranach plastikowych. A szkło na szkło nie pojmuje.

3 polubienia

Dodaje +5 do wytrzymałości w przypadku upadku i pozwala na przeżycie w przypadku rzutu krytycznego dwoma kostami :joy:

4 polubienia

Kurde, to wszystkie wpisy normalnie jakby ekipa 3mk zapłaciła, ale sam polecam, jak korzystalem to zawsze 3mk, wiec wszystkim polecam.

1 polubienie

Js mam dziurawe ręce, każda dodatkowa warstwa bezpieczeństwa jest u mnie w cenie.

Noo, dokładnie :joy:

1 polubienie

Może to dziwnie zabrzmi ale… też polecam 3mk. Próbowałem też innych firm m. in. szkieł dodawanych do etui, tanioszki z chin ale miałem też takie za kilkadziesiąt złotych i wszystkie prędzej czy później się odkleiły. A 3mk na ostatnim telefonie mam blisko 2 lata i wygląda jak nowe.

1 polubienie

Łatwiej jest mi się przyzwyczaić do szkła niż do ewentualnej rysy, którą już kiedyś udało mi się jakimś cudem zrobić i od wtedy mam szkła naklejane. Wiem, że to tylko rzecz ale ja lubię jak coś estetycznie wygląda a rysy po prostu mnie okropnie rażą. Koszt wymiany szkła jest nieporównywalny do kosztu wymiany całego frontu. Szkła nie są na szczęście obowiązkowe więc kto chce to korzysta :wink:

2 polubienia

Ja mam wrodzony pedantyzm i u mnie jest podobnie, nie lubię jak coś wyglada, źle :slight_smile:
Zawsze staram się nie posiadać żadnych przedmiotów tam gdzie telefon. Chyba od dekady mi się udaje posiadać telefon w niemal
Idealnym stanie. Ale wiadomo, każdy użytkuje inaczej, inne nawyki itp.

1 polubienie

Nie martw się, nie jesteś w tym sam :wink:

Mam dokładnie to samo. Nie mieści mi się w głowie, jak można tak sobie psuć przyjemność z używania telefonu. Od czasu laminowanych ekranów naprawdę ma się wrażenie, ze dotyka się tego, co jest wyświetlane, a nie szkła, które to wszystko przykrywa. Takie dodatkowe cokolwiek wszystko rujnuje. Ja się nauczyłem - trochę to zajęło, ale w końcu się udało - nosić telefon w lewej kieszeni, czyli tej gdzie nie ma tego metalowego fiutka od małej kieszonki i nie mam żadnych rys od września do września - nawet pod światło.
Polecam. Lewa kieszeń > dodatkowa szybka :wink:

3 polubienia

Ja mam, a w zasadzie miałem tak do niedawna gdyż jakoś w zeszłym tygodniu wyciągam telefon z kieszeni i jakoś tak słońce akurat oświetliło wygaszony ekran a tam cała masa drobnych rysek + jedna taka nieco grubsza. Zastanawiałem się chwilę skąd to się mogło wziąć i jakoś na nic ni wpadłem. Na szczęście hybrydowe szkło (tak to się u nich nazywa) spełniło swoje zadanie.

Zdecydowanie polecam to: https://www.spigen.com/collections/iphone-se-2020/products/iphone-se-2020-screen-protector-alignmaster-glas-tr?variant=32286728355887

Sam używam tego szkła w wersji na 11 pro i jest DOSKONAŁE. Chyba jedyne szkło, którego idealne nałożenie nie stanowi najmniejszego problemu.

Z tego co widzę mają jeszcze drugą wersję - całkowicie przeźroczystą i z otwartym wycięciem na TouchID - https://www.spigen.com/collections/iphone-se-2020/products/copy-of-iphone-11-xr-screen-protector-ez-fit-glas-tr-slim?variant=32524664340527

1 polubienie

Mi na przykład nie pasuje zbyt mały poślizg na ekranach z powłoką oleofobową.

Z jednej strony fajnie, bo śladów palców tak mocno nie widać, ale z drugiej strony scrollowanie to ma być płynne scrollowanie, a nie tarcie opuszkami palca po szkle z wielkim oporem

Poza tym - też uwielbiam mieć zadbany sprzęt, więc jak widzę te wszystkie rysy na naklejonym szkle, to by mnie szlag trafił gdyby chociaż 1/3 z nich znalazła się na faktycznym ekranie… Tylko i aż 1/3 ponieważ zdaję sobie sprawę, że szkła hybrydowe (takiego używam) są zwyczajnie miększe, niż szkło w telefonie, ale nawet twardsze szkło nie uchroni przed wszystkimi rysami…

1 polubienie