Switch oled vs Steam Deck

Mam oto taki dylemat:

Caly czas zastanawiam sie co zrobic, odesłać Switcha i zamówić Decka ?

Switcha kupilem zeby dokończyć Zelde, mialem grać 2-3 godziny tygodniowo. Pozniej mialem w planach ograć BOTW2.

Jestem ciekaw, dlaczego osoby ktore miały Switcha zdecydowały sie na zakup Decka?

1 polubienie

Dla mnie zaletą była ilość dostępnych gier i ich ceny.
Ale też jak miałem switcha to grałem w gry multiplatformowe. Akurat przygody Mario.czy pokemonów nie wciągają mnie tak bardzo, a Zelda BOTW ma u mnie zaszczytne miejsce najgorszej gry.

Akurat Zelda jak i prawie wszystko, lepiej działa emulowane na Steam Decku, niż natywnie na Switchu. A od kiedy zobaczyłem jak wygląda na dobrym PC, to wiem jak kolejną część będę przechodził… Tylko zasady licencyjne są idiotyczne.

Decka nie mam, ale Switch się od kilku lat kurzy, przez to jak nowsze gry na nim wyglądają i działają.

5 polubień

ozeszty w mordę, ostatnio zaćmę jakas mam

  1. nie jorgnolem sie ze na decku moge w gry na xcloudzie grać
  2. a teraz ze na pc emulować switcha. co za jelop ze mnie:) a przeciez amigę i wszystkie inne automaty sobie emuluje od zawsze.

czyżby SKS?

a odpowiadając na pytanie brałbym decka:)

1 polubienie

Z perspektywy osoby która posiadała switcha nie oledowego.
Jak dla mnie największym problemem tego sprzętu jest to że nie ma na nim totalnie w co grać. Wiadomo że jak jesteś nintendowym świrem to zaraz mnie pewnie powiesisz xD ale serio te ich gry są nudne do bólu.
Robienie z zeldy mesjasza giereczkowa i gry która miała odmienić świat open world’ów to dla mnie też mega nieporozumienie. Ciągle robienie tego samego w pustym świecie. Super zabawa xD
Dziś pan kurier dotarł z prawie świątecznym prezentem


Więc zobaczymy co tam po drugiej stronie barykady słychać. Pierwsze wrażenie ło baben jakie to wielkie. Ale całkiem wygodnie trzyma się to w dłoniach.

5 polubień

A ja wybrałem switcha. Dlaczego? A no dlatego, że na steam decku średnio pogram w coopie, a żadnej innej konsoli nie mam. Do gier pecetowych w trasie mam combo zephyrusa g14 + trackball, więc nawet w pociągu można pograć. Wygląda się trochę jak głupek, ale można

2 polubienia

Mam podobnie jak Ty. Uważam, ze Nintendo ma słaby wybór gier, natomiast Zelde traktuje jako najlepsza grę na Switcha ale nic poza tym.

To jest mój trzeci Switch, pozostałe sprzedałem bo mi się znudził po pewnym czasie - ile można grać w Zelde :man_facepalming: Niestety mam dziwne podejście do grania, łapie fazę i gram 1-2 miesiące po czym potrafię mieć kilkumiesięczną przerwę.

Gdybym zdecydował się na Decka, czy brać 64GB i kupić kartę sd? Ewentualnie wymienić ssd na 256GB ale co wtedy z gwarancja ?

Gwarancji nie tracisz, co lepsze, Valve jest otwarte na takie rzeczy.

Ale kwestia tego, jak dobrze się czujesz w takiej zabawie.

Jeśli niekoniecznie, to karta SD też daje radę :smiley:

2 polubienia

To bardzo dobra wiadomosc :smile:

1 polubienie

Dla mnie wielkim plusem decka jest to jak to działa. God of War bez przycinki 40fps, Wiedźmin 3 60fps, właśnie zaraz wracam do Night City i zobaczymy jak będzie. Mówią, że deck to świetna maszynka do emulacji i retro grania. Kiedyś sprawdzę. Nawet w domu przestałem grać na kompie tylko idę na sofę i leżę z deckiem. Nawet nauczyłem się grać na padzie chociaż niespecjalnie umiałem i niespecjalnie lubiłem.
Do 64GB dokupiłem 512GB SD a dysk też wstawię większy. Tylko ważna rzecz - kupuj najszybszą dostępna kartę SD.

4 polubienia

Jak wrócę do domu (jestem na sali zabaw z dzieciakami), to wrzucę fotę mojego zestawu do grania :smiley:

2 polubienia

No i namówili :grinning:

BTW

Karte mam taka:

Mam nadzieje, ze podejdzie.

1 polubienie

Podejdzie. Mam taką samą :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

U mnie to samo tylko 512

1 polubienie

Steam Deck 256gb + 512gb SD + hub USB + Crucial X8 1tb.

Czemu tak? Bo na decku mam system + gry najczęściej używane i idealnie pasujące pod deck (wiedźmin, rebel galaxy). Na karcie SD mam to, co zajmuje dużo miejsca a chce by było przenośne. A na dysku mam gry, w które gram “stacjonarnie” czyli używając logi mx ergo i klawiatury oraz monitora.

4 polubienia

3 polubienia

Może ktoś mnie zaraz zje, ale kupiłem switcha lite tylko w celu siedzenia na kanapie/fotelu i trzymania czegoś lekkiego w raczkach i sprawdza się świetnie. Łatwo go tez zmieścić w walizce/plecaku na wyjezdzie. Wiec powiedziałbym ze duzo zależy od sposobu użytkowania.

6 polubień

No i bardzo dobrze.

PS a trzymasz go włączonego czy z czarnym ekranem? :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Trzymam i głaszcze, ale coś nie chce miauczeć.

3 polubienia

Potrzebujesz włochaty pokrowiec