Światłowód od Netii

cześć,

przymierzam się do wyboru internetu do mieszkania gdzie będę mieszkać od grudnia, ale z uwagi że jest okres “black friday” może ktoś wie lub korzystał aktualnie z jakiejś promocji, a może też używa i może się wypowiedzieć jak działa sama Netia, czy szukać czegoś innego czy jest ok.

Z tego co widziałem na panwybierak.pl pakiet który by mnie interesował to Netia telewizja + internet M czyli :arrow_down: 600 Mb/s :arrow_up: 100 Mb/s i 99 kanałów tv, z telewizji mało korzystam ale jest w tej samej cenie co sam internet więc dlaczego by nie, a co do internetu to myślę że mi wystarczy taka prędkość, pytanie jak z ich sprzętem który dają i ogólnie z usługami bo przez ostatnie 15 lat nie korzystałem z niczego takiego w Polsce, no i czy załatwiać to bezpośrednio z Netii czy właśnie przez panwybierak (może ktoś ma jakieś doświadczenia).

Mam światłowód Netii jakoś od 1,5 roku. Zero problemów, awarii nie miałem żadnej, router działał spoko, ma tryb bridge. Tylko miej na uwadze, że to może się różnić w zależności od miasta. Zamówienie składałem bezpośrednio na stronie Netii i potem tylko u montera podpisałem.

Orange ma też spoko światłowód, ale jest droższy od Netii.

Czyli tu mogę podpinać swój router w razie co i będzie działać spoko. A jak z IP zew? jest stałe czy się zmienia?

U mnie Łódź więc mam nadzieję że nie będzie tragedii, obecnie u teściów jest orange ale to wioska i livebox działa jak chce i kiedy chce :roll_eyes::exploding_head:

IP zmienne

To można dyndns czy noip rozwiązać :smiley:

FTTH więc po kablu wszystko chodzi ładnie o ile optycznie na wyjściu wszystko się zgadza. Z wifi różnie, wiadomo.
Sam podstawowy huawei którego dają w dzierżawę jest całkiem ok, ADB też nie jest tragiczny chociaż lepiej pracuje mi się z huaweiem (z reguły na dewloperkę idzie mały modem do skrzynki rozdzielczej +ADB na wyjściu, a huaweie są zostawiane tam gdzie FO musi wejść ze skrzynki na klatce prosto do mieszkania, więc pigtail idzie prosto do routera).
Evobox do TV po kablu działa spoko, ale po wifi nawet stojąc obok routera potrafi lagować. Najlepiej wrzucić go na kablu albo ustawić channel 2.4GHz na jakiś stały, nie automatyczny.
Bridge przez stockowy router na prywatny jest możliwy, stałe IP jest dodatkowo płatne.
Same usługi polecam, raczej trzymają zakładaną prędkość. Sprzęt który otrzymuje się w dzierżawę - dupy nie urywa.

Serwisant netii here.

5 polubień

Też mam netię, ogólnie jestem zadowolony.
Teraz mam 300/50 ale oferta sprzed dwóch lat. Wtedy się bardzo opłacało bo za 300 + 100 kanałów (trochę inna konfiguracja niż teraz) 53 zł miesięcznie.
Osiedle nowe deweloperskie i jakość usług na najwyższym poziomie. Raz tylko internetu nie było przez 2 dni, ale poza osiedlem ktoś niby rozwalił skrzynkę netii.
Miałem też początkowo problem z routerem. Potrafił mieć problem z wifi. Telefon bardzo długo łączył się z internetem, ale jak doszło do połączenia to prędkość i ping były ok. Przeszło samo po około tygodniu i działo się tak tylko na wifi. Router ADB.

Teraz czeka mnie pierwsze przedłużenie umowy. Ogólnie widzę, że jest drożej, chociaż ten nowy pakiet tv bardziej by mi odpowiadał.

Mało co z tego zrozumiałem ale dzięki :wink:

Przez 2 dni poratuje się lte, obecnie moje wifi w domu działa gorzej niż co kolwiek innego i z lte wykorzystałem w tym miesiącu jakieś 25gb :man_shrugging:t3:

A co do panwybierak, korzystał ktoś z tego? Czy lepiej przez netie bezpośrednio?

1 polubienie

Polecam przedstawicieli handlowych, czyli domokrążców z ulotkami. U mnie mieli najlepsze oferty. W przypadku netii to około 10 zł miesięcznie taniej.

Chociaż nie wiem, czy są one wszędzie dostępne, bo ostatnio koleżanka chciała założyć internet i u niej było tylko UPC. Dałem jej ulotkę ze swojej skrzynki pocztowej, ale przedstawiciel ją olał, bo pod jej adresem szybki internet jest tylko od UPC i nie chciał podpisać umowy na ofertę z ulotki, tylko na to co mają na stronie (czyli 30% drożej).