Strzelectwo sportowe

Dzień dobry, czy znaleźli by Państwo chwilę, żeby porozmawiać o bo… znaczy broni…?
Od paru ładnych lat hobbystycznie strzelam sportowo, głównie strzelectwo dynamiczne IPSC.
Na wstępie chciałbym podkreślić, że proszę nie mylić mnie z myśliwymi i innymi ludźmi, którzy najebani “for fun” zabijają zwierzęta i jeszcze tłumaczą, że to dla dobra flory i fauny. Ja strzelam do papieru lub ewentualnie do metalowych poperów :wink:

Natchnieniem do założenia przeze mnie tego tematu były dzisiejsze zawody, na których byłem. Przebieg przykładowego toru: https://www.youtube.com/watch?v=nedHWARaGaU

Jakby ktoś chciał ogólnie dowiedzieć się czegoś o strzelectwie czy o broni to chętnie odpowiem :wink:

3 polubienia

To mnie naszła nostalgia teraz. Jako dzieciak bawiłem sie w strzelectwo z KBKS który był wtedy dla mnie za ciężki. Bez sukcesów, ale chętnie bym wrócił do strzelania.

1 polubienie

KBKS to karabinek bocznego zapłonu, strzelający amunicja .22LR, popularną w biathlonie, akurat na czasie bo Igrzyska się zaczęły :wink:

Fajny sport, kiedyś próbowałem. Znajomy jest sędzią w IPSC: Darek ‘CzeCze’.
W sumie jak się cieplej zrobi to może znowu spróbuję :slight_smile:

Na zawodach do których wyżej wysłałem link właśnie Cze Cze sędziował między innymi :wink:

Strzelectwo jest spoko, ale dość kosztowne. Hej @pawelorzech Ty lubisz pieniądze wydawać to może się zainteresuj? :rofl:

3 polubienia

Pijani myśliwi owszem też są, jednak deprecjonowanie roli myśliwych bo “biedne zwierzątka” nie jest do końca słuszne. Trochę inaczej byś mówil po spotkaniu dzika przy placu zabaw w środku osiedla (fakt)

Kto stwarza większe zagrożenie - dzik przy placu zabaw, czy myśliwy strzelający przy placu zabaw?

2 polubienia

Myśliwy strzelający do dzika na placu zabaw.

Później okazuje się, że dzik to 4-letni Rafałek.

1 polubienie

Raczej 56 letni kolega myśliwego.

2 polubienia

Oni mają wiele w zanadrzu:

1 polubienie

Rola myśliwych jest w teorii jasna i słuszna, ALE mówimy tutaj o prawdziwych myśliwych, a niestety ostatnio takich jest bardzo mało, bo ludzie zrobili sobie z myślistwa prosty sposób na zdobycie broni, bieganie z nią i strzelanie gdzie popadnie i to przeważnie po pijaku. Jest to w tym momencie takie lobby, że czują się praktycznie nietykalni.

2 polubienia

Ja lubię pójść na strzelnicę postrzelać, dobry sposób na wyżycie się, wyrzucenie z siebie negatywnych emocji.

To tak jak amerykańscy nastolatkowie, minus strzelnica, plus szkoła.

4 polubienia

Ja wbrew pozorom taki trening statyczny na strzelnicy traktuję jako formę uspokojenia się, moment na zapomnienie o codziennych problemach. Natomiast treningi i zawody dynamiczne to czysta adrenalina, wyżycie się i dopaminka :slight_smile: