Starcie smartfonowych aparatów MKBHD

Głosowaliście? Jeśli tak, to jak?
Ja jestem zaskoczony, bo częściej, niż nie głosowałem inaczej, niż większość.
Trochę mnie załamały wyniki półfinałów. Czy ludzie to naprawdę tacy kretyni, czy to ja jestem ślepy?

1 polubienie

Co wygrało? IP 11 Pro?

Trzeba czekać na filmik. Rok temu wszystkie flagowce odpadły szybko i wygrał jakiś telefon z przeciętnym aparatem, który po prostu robił najjaśniejsze zdjęcia. W tym roku pewnie będzie podobnie.
To fajnie otwiera oczy w dyskusji o zajebistosci nowych aparatów, bo jak widać, większość ludzi kompletnie się nie zna na zdjęciach. W momencie gdy nie widzą co jest iPhonem/pixelem/Samsungiem wszystko im się podoba/ wybierają patrząc na rzeczy dla fotografa zawyczaj nieważne.

4 polubienia

IMO ostatnie sensowne aparaty odpadły w półfinałach i znowu będzie jakiś chiński wynalazek.
Mam wrażenie, ze większość ludzi się nawet nie pofatygowała, żeby choć na chwile przybliżyć zdjęcie.

Oczywiście, że nie zoomowali, zbyt duży wysiłek :wink:. To plebiscyt które zdjęcia najbardziej ludziom się podobają, a nie który aparat pod względem technicznym robi najlepsze fotki.

4 polubienia

Bo spora część ludzi tego nie robi. Spora część ludzi ma w dupie szumy, korektę barw i inne tego typu rzeczy. Liczy się ostateczny efekt, który oceniany jest na ekranie telefonu, fotce na fb czy poście na insta. I tyle. A jeśli coś ze zdjęciem jest “nie teges” to zawsze można je troszeczkę odpicować jedną z pierdyliarda aplikacji do “uładniania” zdjęć.

No ok. Ale żeby zobaczyć glebie ostrości nie trzeba nic przybliżać, a zobacz zdjęcia z półfinału. Mam wrażenie, ze ludzie spojrzeli i stwierdzili, ze „tło jakieś nieostre, wiec to gorsze zdjęcie”. :smiley:
Nie ogarniam tego. To Ci sami ludzie, którzy spuszczają się nad aparatem w Pixelu, czy iPhonie, a potem głosują na jakiś paździerz.

1 polubienie

M vs N to tez jest hit. Z 10% wybrało obiektywnie lepsze zdjęcie.

1 polubienie

Widocznie tak bardzo siedzą w temacie :wink:

1 polubienie

Głosowałem od początku i bardzo jestem ciekaw wyników. Ja skupiłem się na szumach oraz ilości szczegółów na konkretnym zdjęciu.

2 polubienia

Ja wybierałem zdjęcie, które miało najbardziej rozmyte tło… :man_shrugging:

1 polubienie

Jest i wynik blind testu :slight_smile:

1 polubienie

Widziałem. Dla mnie pięknym podsumowaniem tego testu jest to, co on powiedział przy półfinale: ze ludzie pisali, ze głosowali na te zdjęcia, które miały więcej elementów tła w ostrości. Trochę bardzo załamka.
Szkoda, ze ten test się odbył kilka dni przed tym jak twitter poprawił jakość zdjęć. Tak czy inaczej to pokazuje twórcom budżetowych telefonów co w aplikacjach aparatów powinni boostowac, a co mogą smialo olać.
A iPhone dał ciała. Sam na niego nie zagłosowałem, bo zrobił obiektywnie kiepskie zdjęcie.

3 polubienia

Ja uważam, że tam też trochę błędu że strony MKBHD było.
Jak dobrze kojarzę, nie napisał że teraz będzie test trybu portretowego. Owszem dla kogoś kto się zna to było oczywiste, ale wielu ludzie nie ogarnia, więc dalej głosowali na ostre zdjęcia.

EDIT: Teraz zobaczyłem, ok nie było trybu portretowego, tylko standardowe rozmycie. Mój błąd.

2 polubienia

Smutne jest to, że właściwie jak odpadnie iPhone, to cała reszta to Androidy. Nie ma innej alternatywy.

BTW. Jestem pod mocnym wrażeniem jak dobrze wypadł Pixel i OnePlus. TO DOBRZE WRÓŻY
:awesome:

1 polubienie

Moim zdaniem to jest następny krok w rozwoju aparatów w telefonach. Ja bym oddał i 2x, i 0,5x za płytki obiektyw. Niech on nawet łapie bardzo wąski dystans, np. 1-2 m, ale żeby miał naturalne bokeh. Świat byłby lepszym miejscem. Nie wiem, na ile to możliwe w tych smartfonowych piździdełkach, ale widziałem, ze w tym 100+ MP chińskim telefonie nawet w miarę się to udaje.

przez płytki obiektyw rozumiesz obiektyw z małą GO czyli bardzo jasny? Tu fizyki nie oszukasz, musi być duża matryca i kawał jasnego szkła.

Z płytką głębia ostrości. Rozumiem jakie są ograniczenia optyki, ale jebutna matryca już daje jakieś efekty. Cudów nie będzie, ale na pewno coś jest do ugrania, skoro głupie Xiaomi daje już takie efekty.

1 polubienie