Stacja pogodowa - jakich używacie?

Też myślałem o Netatmo, jestem gadżeciarzem i byłaby to najlepsza stacja do integracji z inteligentnym domem. Dwie rzeczy są u mnie na minus do Netatmo - cena i brak dedykowanego wyświetlacza. Jak pisałem wcześniej, nie zaplanowałem sobie miejsca na tablet w ścianie, a nie chciałbym mieć brzydkiego kabla wychodzącego z listwy.

Ten brak wyświetlacza to nie jest taki dramat znowu bo mam widget w telefonie i tablecie plus co do pomiaru CO2 jest kolorowa lampka po naciśnięciu ale z tych funkcji smart to na razie nie miałem jak skorzystać. Czasem patrzę na historię temperatury w nocy. Pełna zgoda co do ceny dlatego jak powystawową zobaczyłem na Allegro w licytacji i cena dotarła do 320 chyba złotych o tak wygrałem to było ok. 700 to za dużo jak za nową choć ona chyba ma HomeKit też.

1 polubienie

Zapomniałem Wam przekazać co w końcu kupiłem! :astonished: Padło na taką stację: https://allegro.pl/oferta/stacja-pogodowa-imeteo-ce-3x-czujnik-zewnetrzny-8592403872
Czujniki dałem wszędzie tam, gdzie chciałem. Ładnie wygląda, szybko aktualizuje dane - dobry wybór dla domu :blush:

Jak pamiętasz który czujnik jest gdzie?
Ja dziś dokupiłem taka:
177,97 zł 52%OFF | Wielofunkcyjna kontrola aplikacji inteligentny cyfrowy wewnętrzny termometr zewnętrzny higrometr kolorowy Monitor stacji pogodowej WiFi

Można sobie zapisać na tych kolorowych paskach dowolne nazwy.

Stacja, która wrzucałem wyżej już jest w domu. Poszła do sypialni. A jako główną stację w domu mam taką teraz:
https://stacje-pogody.pl/1627_stacja_pogody_ecowitt_hp2551.html

Wysyłam dane pogodowe do kilku serwisów pogodowych. Jaram się. Lecą do mnie jeszcze dodatkowe czujniki: wilgotności gleby oraz czujnik wyładowań. :slight_smile:

1 polubienie

Możesz eksportować dane pogodowe do na przykład Weather underground. I patrzeć na nie w apce.

1 polubienie

Nie korzystam z zewnętrznych aplikacji. W zasadzie używam tego w dwóch celach.

  1. Żeby kontrolować kiedy przewietrzyć mieszkanie
  2. Żeby wiedzieć co się dzieje na zewnątrz w kontekście temperatury i wilgotności.
1 polubienie