Stacja pogodowa - jakich używacie?

Siemka!
Jakich stacji pogodowych używacie? Szukam czegoś dla siebie, może macie coś ciekawego :wink: Wszystkie stacje dozwolone - te smart i te zwykłe. Te planowane do zakupu czy też poszukiwane jak i kilkunastoletnie. Takie za miliony jak i za grosze, byle pokazywały dobre wyniki.

Mam aktualnie totalnie podstawową stację no name ze zdjęcia.

Szukam czegoś, co będzie mieć min. 4 czujniki (może być w zestawie mniej i mieć możliwość dołączenia nowych czujek), czytelny ekran, nie musi być podłączany do neta. Jest stacja pogodowa z Hamy z możliwością dodania czujników, lecz… Nie znalazłem czujników do dokupienia. Myślałem nad Netatmo, ale chciałbym mieć temperaturę widoczną od razu, nie dopiero po odświeżeniu apki.

Trochę gubię się w mnogości ofert, więc może któraś z Waszych opcji będzie ciekawym wyborem?

Ja używam aplikacji Dark Sky. Pokazuje wszystko i jeszcze zgaduje co będzie potem. Polecam ten styl życia.

Ja używam Google Home Mini. :slight_smile:

Panowie - żadna z tych opcji stacją pogodową nie jest

2 polubienia

Ale każda skutecznie pełni jej funkcję, lepiej niż ona sama.

1 polubienie

Czy ja wiem… Prognoza pogody nie zgadza się ze stanem faktycznym. Często chociażby temperatura była o kilka stopni różna w aplikacji pogodowej i na zwykłym temometrze.

Pytanie, czy potrzebujesz precyzyjnych pomiarów.

Potrzebuję pomiarów w stylu - rzut okiem na ekran i wiem że mam ubrać kurtkę puchową albo zwykłą wiatrówkę :wink: Apki nie sprawdzają się w momencie wychodzenia z domu, sprawdzałem temat wielokrotnie.

1 polubienie

Miałem coś takiego z biedronki.
image
Sama część z wyświetlaczem to elektrośmieć, ale czujnik zewnętrzny działa całkiem przyjemnie i długo na bateriach 2xAA. Wydłubałem odbiornik 433Mhz z “ekranu” podłączyłem do Wemosa D1 (taka płytka z mikrokontrolerem wifi ESP8266 za <10 zł). Na tej samej płytce mierzę temperaturę i wilgotność wewnętrzną za pomocą shielda z SHT30, dane pcham do ThingSpeak i wyświetlam sobie na Androidzie.

Ogólnie to nie polecam, ale bawiłem się świetnie.

10 polubień

Ja mam taką: “Stacja pogodowa Eurochron WS1080 | Zamów w Conrad.pl” https://www.conrad.pl/p/stacja-pogodowa-eurochron-ws1080-1530215

Podłączona do maliny i wysyła dane do: “PWS Network Overview | Weather Underground” PWS Network Overview | Weather Underground

A tam już dane możesz oglądać w bardzo ładnych wykresach. No i jest apka. :slight_smile:

6 polubień

To już całkiem porządny zestaw! Aż za porządny :sweat_smile: Ale dzięki za sklep, ma całkiem fajny asortyment różnych stacji pogodowych, rozejrzę się.

Głupie pytanie, ale jak się zasila tę stację?

Chciałbym taką na balkon, ale zanim przekonam dyrektora finansowego, muszę mieć caly plan gdzie to umieścić i jak puścić ewentualne kable.

tez mnie temat interesuje, ale jak bym to robil, to kupilbym smart czujniki, takie na baterie (ktore sie wymienia chyba raz na rok) a do wyswietlania uzylbym starego telefonu lub tableta, najlepiej zamontowanego pod lustrem. Takie lustro widzialem nawet w zwyklym sklepie (Leroy), ma fragment gdzie widac jakis ekran pod spodu. Pewnie u szklarza mozna zamowic takie lustro na wymiar.

Ta moja stoi w ogrodzie a wyświetlacz w domu. Odległość jakieś 30m, to się łączy droga radiową.

1 polubienie

Ok, ale skąd stacja w ogrodzie czerpie prąd?

Też tak myślałem, by zakupić jakiś mały tablet do celów sterowania inteligentnym domem i do smart stacji pogodowej. Tylko problem mam taki, że nie uwzględniłem tego przy planowaniu elektryki w mieszkaniu. Tak więc w miejscu, gdzie taki tablecik sprawdzałby się idealnie, nie mam kontaktu. A latanie, by ładować coś, co powinno być na stałe w danym miejscu mija się z celem.

Na stronie Conrad znalazłem całkiem fajną stację:
Stacja pogodowa TFA Dostmann View 35.1142.01 | Zamów w Conrad.pl

Tam są od 5lat baterie AA z zestawu. :slight_smile: Są też wersje z bateriami ladowanymi przez panele słoneczne.

1 polubienie

5 lat na bateriach?

4 polubienia

Dokładnie. Są tam jakieś specjalne baterie “na dwór”, a stacją bierze tyle prądu co nic.

1 polubienie

Jakiś czas temu kupiłem używane Netatmo v2 sprawdza się choć z perspektywy czasu wolałbym coś z dedykowanym wyświetlaczem wewnątrz. Dzięki czujnikowi CO2 wietrzę częściej. Mam nadzieję, że jak dokupię głowice do kaloryferów to da mi to dodatkowe funkcje bo ponoć wtedy ogrzewanie smart działa lepiej ale to gdzieś tylko czytałem. Ogólnie to spoko wykonany produkt.

2 polubienia