Sprzęt do pracy z domu

Szukam sprzętu, tylko… jeszcze nie wiem jakiego. Mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Ale od początku. Pracuję z domu około dwóch razy w tygodniu. Mam laptopa, którego podłączam do zewnętrznego monitora 23”. Do pracy jest mi potrzebny sprzęt, który odpali system operacyjny i Citrix Receiver. Jako że nie mam (i nie chcę mieć) stałego miejsca do pracy, za każdym razem muszę przenosić sprzęt i go podłączać, co na dłuższą metę jest męczące. Zastanawiałem się nad rozwiązaniem tego problemu. Możliwości jest wiele i mam nadzieję, że pomożecie mi na coś się zdecydować lub wskazać coś, co nie przyszło mi do głowy.
Wymagania to stabilność i bezobsługowość. Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie. Fajnie by było mieć duży dysk (1-2TB), żeby od razu sobie synchronizować Dropboksa, ale to nie jest konieczne. Chciałbym wydać maksymalnie tyle, ile muszę.

Możliwe rozwiązania:

  1. Mac Mini - biorę vesa mount, krótki kabel HDMI i mam taki all in one. Koszt około 1600 funtów. Czemu tak dużo? Bo jak mam wydać 800, to fajnie by było dołożyć do dysku 1TB. Skoro już tyle wydaję to może jeszcze 16GB RAM żeby posłużyło dłużej. A skoro już to wszystko to może jeszcze Apple Care. No i się robi 1600. Problem jest taki, że biorąc pod uwagę cenę i wydajność to trochę tak, jak używać ładunku termojądrowego do odpalenia świeczki. iMac - w sumie to samo, tylko bez kabla i vesa mount. Ponoć się grzeją.
  2. Raspberry Pi 4 - też robię all in one. Przy tej cenie mogę używać laptopa do Dropboksa. Problemem może być stabilność, bo to lata na Linuksie i karcie pamięci. Koszt 100-150 funtów.
  3. Tani mini PC z Amazonu - tu może być lepiej niż z maliną, ale znowu nie mam za bardzo zaufania do chińskich wynalazków. Problemem może być też chłodzenie. Koszt jak wyżej.
  4. All in one z windowsem. Koszt 400-500. No i zostaje mi monitor do utylizacji (ten, którego teraz używam). Fajnie by było zostawić ten monitor, ale jeśli to będzie najlepsze rozwiązanie to cóż.

Wszelkie sugestie czy pomysły bardzo mile widziane :slight_smile:

Chromebox :slight_smile: Albo Chromebook.

Rozumiem ze zalezy ci na duzym monitorze? Bo jak nie to dowolny laptop z dowolnym systemem zalatwi sprawe

Tak, musi być duży monitor. Laptopa mam teraz.

Przyjrzę się chromoboksom - znacie jakieś warte uwagi modele?

W sensie chcesz przenosić cały monitor gdzieś? Bo chyba nie rozumiem do końca.

Tak, chce przenosić cały monitor, ale tylko monitor, bez zabawy z podłączaniem czegoś do niego za każdym razem.

No to ja bym celował w jakiegoś małego Chromeboxa, albo Chromebita jeżeli je jeszcze produkują. Citrix workspace można odpalić chyba na wszystkim.

sa tez takie male komputerki z windows wielkosci pendrive’a:

Do monitora po HDMI, a jak monitor ma USB to moze i zasili ci urzadzenie po USB.

Do tego MIFI umozliwiajacy wlozenie duzej karty SD, mapujesz w Windows jako dysk, np cos takiego:

MIFI zalatwia ci siec oraz wieksza pamiec masowa.

Z tymi komputerami to mnie martwi chłodzenie przy działaniu przez dłuższy czas. Chociaż też wyglada to na dobre rozwiązanie. Poczytam recenzje.

Miałem kiedyś chromebooka i jak używałem citriksa to mnie wylogowywanie automatycznie po 15 minutach. Na windows nie mam tego problemu. Nie jestem pewien czy chodzi o aplikacje vs dodatek do Chrome.

zerknij na ten film

Z tego co widze to ten stick ma tez gniazdo USB czyli mozesz podpiac pendrive albo zewnetrzny dysk, czyli MIFI nie jest potrzebne.
Gosc mowi ze z latwoscia daje rade jako terminal.
Co do chlodzenia to w srodku sa wentylatorki, wiec balbym sie jedynie ich glosnosci, bo maja mala srednice

Tu jest nawet bez wentylatorów i piszą, że się niby nie przegrzewa:

PC Stick Windows 10 Professional, 4GB RAM/ 64GB eMMC Intel Cherry Trail Mini PC Stick [ 4K HD/ 2.4G+5G Dual Band WiFi/BT 4.2/ USB 3.0/ HDMI/Auto Power On ] https://www.amazon.co.uk/dp/B07RJMFFY1/ref=cm_sw_r_cp_tai_6xdmEb15K01YZ

tak po prawdzie to co tam mialoby sie przegrzewac? Przeciez to tylko odtwarza obraz zdalnego komputera, wiec calosc robi grafika
Urzeklo mnie: "(Note: Please do not upgrade to Windows 10 1909, this may cause WiFi easy to lose.) "

No, mnie też właśnie to urzekło :rofl: Stad mam, kurka, te dylematy.

kup, przetestuj, najwyzej odeslesz. Tam u ciebie Amazon chyba dziala jak nalezy?

Ps. Czy dobrze kojarze ze @Dyrektorzy kupili takie sticki i niigdy ich nie uzyli?

Nope, nie mam takiego sticka. Albo jak mam to nie wiem. Ale nie mam raczej.

1 polubienie

Coś byli w podcastach że obaj kupiliście a potem nie było używane. Tablety z Windows?

Yep!

Tablet w sumie można dokleić plastrem do monitora i będzie taki większy Galaxy Fold.

2 polubienia

Jeśli to miało by robić coś jeszcze, to do Gigabyte ma całą kolekcję brixów (All Series | BRIX (Mini-PC Barebone) - GIGABYTE Global) o różnej wydajności. Tylko przestrzegam przed mocniejszymi- w tej małej obudowie robi się gorąco i wiatraczki mocno wyją. Ale te słabsze wersje są cichutkie

Aż mnie dreszcze przeszły na myśl o tym wynalazku. :poop: ale wiem, że w wielu firmach niestety nie ma innej opcji :confused:

Kolega pisał o Mini za £1600 a wy tu jakieś chromb :poop:ki polecacie? :stuck_out_tongue:

Rozumiem, że monitor już jest? A co z peryferiami? Myszka musi być czy takie kombo(K830) od Logi załatwiło by sprawę?

Raspberry Pi 4 niestabilne bo to na Linux? :scream:

Jak pasuje Ci K830 i Twój monitor ma wyjście USB to do targania masz zawsze tylko ten monitor, kabel do zasilania i właśnie tą klawiaturę, a RPi na VESA zasilana z monitora.

Jak już pisałeś, Mini też możesz na VESA zamontować ale masz wtedy mniej na koncie i musisz targać dwa kable do zasilania :stuck_out_tongue:

Jak ja się cieszę, że nie muszę zmieniać miejsca pracy w domu za każdym razem. Mam trzy monitory, Mini i Lenovo z dokiem. Sama rama do monitorów waży chyba z dwie tony. :roll_eyes: