Sprawdzony adapter / kabel 90° Thunderbolt

Krótka piłka: mój kabel, który jednocześnie podaje obraz do monitora oraz odbiera z niego prąd doprowadza mnie do szału i wyglada jak :poop:. Ma ktoś sprawdzony kabel lub adapter pod kątem 90°? Pytam o sprawdzony bo kupiłem jeden randomowy w necie, który to niby miał dawać 100W i obraz 4K60 a tylko ładował. O podawaniu obrazu mogłem pomarzyć. Dziękuje z góry jak mało który.

Edit. Nie wiem czy to ma znaczenie ale komputer to Mac na M1 a monitor – LG.

Ja mam taki

idzie po nim monitor 4K + ładowanie.

Edit: w sumie tylko nie wiem jak sprawdzić czy idzie 60Hz.

1 polubienie

Na Macu wystarczy wejść w wyświetlacze i tam będziesz miał herce.

1 polubienie

zdyskwalifikowany

3 polubienia

Sprawdzę w domu. Akurat trafiłeś na jeden dzień w miesiącu gdy jestem w biurze :smiley:

1 polubienie

Może być jeszcze kwestia czy to kabel “pasywny” czy “aktywny”. Jak podłączałem M1 do dock to na pasywnym było tylko ładowanie i niewiele ponad to. Wymieniłem na kabel aktywny (swoją drogą gruby i sztywny) i nagle ruszyła cała komunikacja.

Brzmi logicznie, tym bardziej że ten który mam teraz, pasuje do tego jakże fallicznego opisu. Więc pytanie czy jest on aktywny. Na stronie Baseusa nikt nie był łaskaw zamieścić takiej informacji, jedynie że jednocześnie może ładować i przesyłać dane.

No pomijając fakt, że nie jest to kabel thunderbolt tylko usb.

PS. Kable thunderbolt aktywne to zazwyczaj tak 300+ kosztują a nie ~70.

Kurde, valid point. My bad, nie doczytałem.

Thunderbolt 3 koło stówy, może sto pisiont max. TB4 300+ indeed.

Ten Hammer nie jest Thunderbolt ale wszędzie jest opisany jako 4K/60Hz więc sprawdzę w domu. Pewnie na 10Gbps nie jest tak super jak na 20 czy 40 ale ja na tym nie gram więc mi w sumie jeden ch…

To ja jestem ciekaw jaki kabel dali mi w pudełku z monitorem bo nie ma na nim żadnych oznaczeń a w rzeczy samej podaje prąd i przesyła obraz, a nie chce mi się wierzyć że to kabel za 300 zł :smiley:

Edit. Według Google’a jest to USB-C.
Edit2. Kuuurła, a może? Ten kabel to niby LG EAD 63932603, w necie lata nawet po niecałe 60 euro :open_mouth:

Jak się nie ma 60 Hz to się wie od razu, bo komputer nawet jakby miał M1 Ultra Hyper Turbo, to sprawiałby wrażenie jakby był w nim Pentium 75 MHz.

1 polubienie

Co jedynie potwierdza moją ślepotę

image

Ergo, nie polecam tego kabla.
Na swoją obronę powiem tylko, że ja monitora używam głównie do maila i przeglądania tego forum :smiley:

Aż mi się nie chce wierzyć że nikt nie wpadł na to, żeby wyprodukować kabel Thunderbolt z końcówką pod kątem 90 stopni. Chyba trzeba założyć biznes bo jest nisza.

Jak w Czechach są, to i w Polsce powinny być

1 polubienie

Nie dawało mi to spokoju. Po pracy poszedłem kupić kabel. Zdobyłem usb-c do usb-c o przepustowości 20Gbps (czyt. 2x więcej niż Baseus Hammer i połowę mniej niż Thunderbolt 4).

Przyszedłem do domu. Rozebrałem pół biura, zdjąłem monitor ze ściany, wybiłem dziurę w ścianie. Zamaluje się kiedyś.
Wymieniłem kabel.
Zawiesiłem monitor na ścianie.
Podpiąłem służbowego lapka.
Dalej 30Hz.

Wkurwiony jak sto pięćdziesiąt wygrzebałem oryginalny kabel USB dołączony do tego monitora. Zdjąłem monitor ze ściany, rozjebałem kolejny kawałek ściany, podpiąłem, zawiesiłem.
30Hz.

Zacząłem wariować, gugluję czy nie jest to problem z kompem. W opisie mojego służbowego HPka jest wyraźnie napisane, że porty USB to Thunderbolt, wspierające DisplayPort 1.2. Czytam specyfikację DP1.2; musi działać.

Zmieniam rozdzielczość monitora na 1920x1080 - jest 60Hz. Zmieniam z powrotem na 4K - nie ma. jest tylko kilka iteracji 30Hz.

Zaczynam kombinować czy firma nie ogranicza nam tych lapków software’owo żeby się nie grzały i baterie mniej puchły. Siedzę, sprawdzam, gugluję.

Przestałem guglować komputer, gugluję monitor.

I uwaga, nakurwiam salto.

Mój monitor ma wbudowany hub USB. I ustawienie w którym można wybrać czy chce się używać USB 3.0 czy 2.0. Po przestawieniu na USB2.0 monitor zaczyna pokazywać do wyboru 60Hz.
image

No więc, żeby zakończyć śledztwo, ściągam ten jebany monitor jeszcze raz, przepinam tego Baseusa Hammera (10Gbps), przy zakładaniu na ścianę, o dziwo, nie wybijam trzeciej dziury w ścianie. I wuala. Monitor żre bez problemu 3K 60Hz. Po kablu za 70 zeta.

Kurtyna.

13 polubień

Teraz mi to nie da spokoju xD
To w takim razie chyba sobie w Media Expert zamówię ten kabel, najwyżej oddam.

3 polubienia

Oxana mnie zajebie za te dziury w ścianie

Chuj tam, warto było :smiley:

11 polubień

Odpowiesz jej że to w imię nauki to jej zaimponuje :sunglasses_cat:

3 polubienia