[Spoilers] 馃敟 Survivor 40: Winners at War - dyskusja

Jeszcze nie. Jutro spr贸buj臋 obejrze膰 z samego rana :sunglasses:

Tego wystarczy obejrze膰 pierwsza minute, przez ca艂o艣膰 nikt nie wysiedzi :wink:

Hot takes:

Jest ok, sza艂u nie ma.
Australian Survivor zepsu艂 mi ogl膮danie ameryka艅skiego. Nie do艣膰, 偶e US jest obiektywnie mniej pi臋kny, to Ci gracze jacy艣 tacy smutni i wkurzeni. A challenges? Probst, please. W US p艂yn膮 艂贸dk膮, w AU by im kazali p艂yn膮膰 pod woda, walcz膮c z rekinami. W US skacz膮 z 2m do wody? Boo hoo. Dos艂ownie wczoraj w nocy w AU skakali z sze艣ciu. W og贸le Ci ameryka艅scy gracze to jakie艣 takie grube rozmem艂ane cipciaki bez formy.

Jedna rzecz zaskakuj膮co na plus to mechanika EoE. Troch臋 za wcze艣nie na tak膮 opini臋 na 100%, ale te Fire Tokens faktycznie sporo zmieniaj膮 i mo偶e si臋 okaza膰, 偶e to udziwnienie nie b臋dzie a偶 takim dramatem, jak wszyscy si臋 obawiali. Zobaczymy.

Na razie meh, ale nie fuj. No ale och i ach te偶 nie.
W og贸le to ja chyba bardziej lubi臋 teraz Jonathana, ni偶 Probsta. There, I said it.

A, no i nie pokazali kto jak g艂osowa艂 na tribalu, wiec w sumie to nic teraz nie wiadomo, kto ostatecznie z kim trzyma.

Dobrze, 偶e Australian ju偶 w niedziel臋.

1polubienie

Zaleg艂o艣ci w Australii b臋d臋 nadrabia艂 dopiero w niedziel臋, ale zobaczy艂em sobie US of A.
Nie lubi臋 edge of exctintion, nie lubi臋 nawet bardziej 偶e ludzie stamt膮d maj膮 wp艂yw na gr臋. Tak jak tutaj Natalie praktycznie daj膮ca immunitet osobie, z kt贸r膮 w og贸le nie gra艂a, bo tak. Zobaczymy jak to b臋dzie dalej.
艢mieszy mnie te偶, jak bardzo 鈥榥owi鈥 gracze si臋 boj膮 鈥榮tarych鈥 graczy. Nie narzekam, 偶e kr贸lowa (Parv, nie jaka艣 tam Sandra) jest wa偶na i p贸ki co bezpieczna.
Napewno b臋d臋 ogl膮da艂, bo obsada wzbudza we mnie tak du偶o sentymentu, 偶e nie mog臋 nie ogl膮da膰. No chyba, 偶e zmasakruja moja Parv.
Btw dalej jestem razem z Probstem w fanklubie Roba.:wink:

1polubienie

To ja musz臋 powiedzie膰, ze hejtuje Roba na maksa za to, co z siebie zrobi艂. 呕ona mu wyplu艂a czw贸rk臋 dzieci i wyglada tak samo jak pi臋tna艣cie lat temu, a on ju偶 ca艂kowicie lask臋 na wszystko po艂o偶y艂. Mo偶e teraz 偶re膰 ile dusza zapragnie i nie musi si臋 stara膰, bo cel osi膮gni臋ty. Fuj. A偶 mi niedobrze jak na niego patrz臋. Biedna ta Amber.

Dad body :star_struck:

W og贸le to widzia艂em jaki艣 wywiad z Probstem, w kt贸rym podkre艣la艂, ze wielu uczestnik贸w postawi艂o taki warunek. Ze musi by膰 jaka艣 szansa powrotu do gry, inaczej nie rzuca wszystkiego co maja w 偶yciu 偶eby wzi膮膰 udzia艂. Probst wygladal na solidnie wkurzonego narzekaniem na EoE, bo pare razy to podkre艣li艂 w tym wywiadzie, 偶e to uczestnicy chcieli EoE, a nie on.
I widzia艂em tez gdzie艣 indziej jak m贸wi艂, ze teraz EoE nie b臋dzie przez jaki艣 czas.

3polubienia

I ca艂e szcz臋艣cie, tak jak w momencie jak pierwszy raz eoe widzia艂em w s38, to mi to si臋 jeszcze podoba艂o (cho膰 uwa偶am, 偶e powinno si臋 to sko艅czy膰 przy mergu), to jednak po nadrobieniu wszystkich innych sezon贸w mam do艣膰. Tak偶e ciesz臋 si臋, 偶e Probst te偶 ma do艣膰 i juz tego nie b臋dzie w najbli偶szym czasie.
Tak jak m贸wi臋, nawet nie sama mo偶liwo艣膰 wr贸cenia mnie wkurza, tylko to 偶e oni maj膮 jeszcze szans臋 miesza膰 zdalnie w grze innych - 鈥榦dpadni臋ci鈥 g艂osu mie膰 nie powinni i czasu antenowego te偶 nie.

A Yul to z艂oto, cz艂owiek kt贸ry przychodzi do programu z algorytmem zwyci臋stwa xD

2polubienia

Bardzo fajny odcinek dzi艣.

Ja mam troch臋 zaleg艂o艣ci, ale b臋d臋 dzisiaj w czasie podr贸偶y nadrabia艂 :wink:

1polubienie

Ale mina Roba, kiedy przyszli na challenge, a Amber tam nie ma. Damn boi. Jakby mia艂 ich rozszarpa膰.

Oj tam Rob. Drabina :heart:

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy: i on tam wszed艂 :ok_hand:

Wnioski p贸ki co:

Nie mog臋 si臋 doczeka膰 nast臋pnego odcinka. Dawno nie czu艂em, 偶e swap byl as tak potrzebny.
To jak czerwoni dzisiaj zag艂osowali鈥 Nie rozumiem ich. Sandra pokazuje, 偶e chyba zapomnia艂a jak gra膰. Wszyscy siedz膮 cichutko i g艂osuj膮 jak im kazano. To takie przeciwie艅stwo tego, jak w s39 robiono zagrania dla samych zagra艅 imho.
Za to do dzisiaj mi si臋 podoba艂o to R贸b wrzucaj膮cy Adama pod poci膮g- pi臋kne zagranie. No i Natalie, Natalie to jest potw贸r. Wow.

1polubienie

Natalie sprawia, ze cieszy mnie obecno艣膰 EoE. Ona jest takim mistrzem, ze ja nie mog臋. Og贸lnie to zacz膮艂 mi si臋 tej sezon podoba膰. Pieknie obrazuje to, kto wygra艂 sw贸j sezon przypadkowo, a kto jest prawdziwym survivorowym motherfuckerem. Co do Sandry to w sumie nie wiem, bo mi si臋 wydaje, ze ona zawsze tak gra艂a. Szkoda, ze nie pokazali toku rozumowania, bo ju偶 wszystko niby by艂o ustalone, ze nick a tu nagle wszystkie g艂osy na Tysona. A to musia艂a Sandra zn贸w wszystko zamiesza膰.

1polubienie

Ja jestem prawie pewien, 偶e ona zawsze tak gra艂a, ale teraz to jako艣 nie pasuje. Gra posz艂a mocno do przodu jednak, a jej taktyka polega tylko na 鈥榖yleby nie g艂osowac na mnie鈥 i na 鈥楤o on na mnie chcia艂 g艂osowa膰, to jestem teraz z艂a鈥. Za duzo emocji, za ma艂o kalkulacji imho.
I tak, zgadzam si臋, ze tutaj powinno by膰 dodatkowe conajmniej 30 minut na odcinek, bo czasem brakuje element贸w strategii.
A co do eoe鈥 narzeka艂em bardzo, a jestem coraz bli偶ej wyplucia moich s艂贸w. W najnowszym odcinku ca艂y segment z eoe, to by艂 dla mnie mocny highlight, no i jednak szkoda by艂oby jakby taka Natalie, Tyson czy Ethan odpadli i znikn臋li, ot tak po prostu.

1polubienie

Mnie tylko z EoE zastanawia jedna rzecz. Czy i jak liczba token贸w wp艂ynie na szanse powrotu do gry przez u艂atwienia w challenge鈥檃ch, czy co艣 takiego. Bo je艣li wp艂ynie, to to troch臋 bez sensu: bardziej si臋 op艂aca by膰 wywalonym z gry na samym pocz膮tku, bo dostaje si臋 wi臋cej szans na te tokeny. Czyli tak naprawd臋 wychodzi na to, ze najgorsza gra by艂aby najbardziej nagradzana.

EDIT: Sprawdzi艂em dok艂adnie co i jak, bo mi to umkn臋艂o jak to by艂o wyja艣niane w E1. Czyli 3 tokeny za u艂atwienie w challenge (mo偶na mie膰 3 u艂atwienia kupione) i 3 za idola do gry je艣li si臋 wr贸ci. To w艂a艣nie jest lipa, bo je艣li nie zrobi膮 jakiego艣 rozwi膮zania pozwalaj膮cego wygra膰 tokeny od pozosta艂ych os贸b na EoE to taka Natalie b臋dzie ich zaraz mia艂a ich z 10, a osoby, kt贸re trafia na EoE za tydzie艅-dwa b臋d膮 mia艂y mo偶e 1-2. Nie wiem jk to rozwi膮偶膮, ale musz膮.

Nie wiem dlaczego ale zupe艂nie nie czekam na te nowe odcinki, przy All Stars AUS to jest strasznie nudne do ogl膮dania鈥

Ja z niewiadomych powod贸w w tym sezonie mam odwrotnie. Z jednej strony widz臋 gdzie AUS jest lepsze, David jest Davidem itp, ale to s40 jest ogl膮dany w sekundzie, w kt贸rej si臋 obudz臋.
Nie wiem czy to wina editu all stars w tym sezonie, czy a偶 tak jednak m臋czy mnie ilo艣膰 odcink贸w na tydzie艅, ale dla mnie s40 wygrywa w tym rozdaniu.