Sony WH-1000XM3 czy XM4?

Zastanawiam się czy są jakieś istotne różnice między tymi dwoma modelami które uzasadniałyby wybór nowszego modelu dla kogoś kto używa słuchawek głównie do słuchania podcastów?

Głównie do słuchania podcastów? To dwa pytania:

  1. jak bardzo Ci zależy na ANC ?
  2. czy potrzebujesz podłączyć słuchawki do dwóch urządzeń?

Jeżeli na oba pytanie odpowiedziałeś twierdząco → xm4
Jeżeli na pierwsze odpowiedziałeś tak, na drugie nie → xm3
Jeżeli na oba są na nie, to olej te słuchawki i szukaj tańszych! Z polecanych alternatyw są np. Soundcore Life Q30.

Z mojego punktu widzenia najistotniejszą zmianą jest multipoint, ale to za mało żeby zmienić mx3 na mx4

ANC jest podobno lepsze ale to różnica między zajebiste i zajebiste+

Głównie do podcastów ja bym szedł w tańsze z tych dwóch

1 polubienie

Czy w MX4 rozwiązali problem pękającego pałąka? Bo jeżeli nie, to szczerze zastanowiłbym się czy warto się pchać w coś co jest tykającą bombą (u mnie pękł po 3 miesiącach używania) i rozważył inne marki.

Ciekawy jestem czy to kwestia konkretnych partii, egzemplarzy czy jeszcze jakichś innych czynników. Moje xm3 mają już 2 i pół roku i nic się z nimi nie dzieje.

1 polubienie

Multipoint to fajna sprawa, ale nie aż tak bardzo, żebym dopłacał 350zł :smiley:

Ja posiadam xm3 ponad 2 lata i szczerze powiem, że nie zmieniłbym na xm4. Multipoint super, to że same pauzuja muzykę też. Ale w słuchawkach za tyle kasy mikrofon jest żałosny. Tak samo jak w xm3 zresztą.
Poszedłbym w Jabra 85h, głównie ze względu na mikrofon właśnie, bo resztą parametrów nie ustępują xm4, poza anc, ale to nie jest przepaść względem xm3, więc nie sądzę, że w xm4 jest aż tak lepsze (ale nie wiem, nie miałem xm4 na uszach).

XM3 mam od trzech lat, jedyne co mi brakuje to multipoint. Potwierdzam, plastiki nie są zbyt trwale.

Mam Jabra 85 i do rozmawiania są super. Ale do muzyki nadają się średnio (słabe basy). Do podcastów też świetne. Niestety nie ma słuchawek które są dobre we wszystkim

Probowalem obu i jednak XM4 - lepsze DUZO amc, lepszy troche dzwiek przy polaczeniach tel. (mikrofony!)