Smartfon dla mamy za osiem stówek

Ja od galaxy s1 siedziałem na miui. Wtedy było 10 razy lepsze i piękniejsze niż to co teraz jest.
Nie chce mi się wgrywać bo mi6 służy teraz tylko do podcastów i audiobooków w pracy, ale np. kolejny bug to że słuchawki bluetooth nie parują się same, musze wchodzić w ustawienia i parować ręcznie za każdym razem.

1 polubienie

Brzmi jak kupowanie raspberry a nie smartfona :wink:

2 polubienia

Mi by takie coś pasowało, gdzie kupuję goły sprzęt, wgrywam soft jaki chcę i konfiguruję go jak chcę :wink:

To 99% sprzętów na androidzie masz w taki sposób :slight_smile:

Nie no, gołego sprzętu nigdy nie dostajesz, zawsze coś już jest zainstalowane. Trzeba też na początku bootloader odblokować, a niektórzy robią z tym problemy. Dla przykładu w telefonach Xiaomi musisz się o to prosić producenta i czekać na zgodę nawet kilka tygodni. Mojej matce chciałem zainstalować custom rom dwa miesiące temu na Huawei P9 to okazało się, że Huawei wycofało się z wydawania kodów do odblokowania bootloadera na ich stronie i są jedynie jakieś zewnętrzne firmy, które je sprzedają.

LOL :smiley:
Pamiętam że w dawnych czasach jak jeszcze miałem służbowy telefon na andku to bootloadery były w dużej części sprzętów odblokowane :slight_smile:
No ale co się dziwić - inaczej użyszkodnicy nie kupiliby następnego modelu jakby custom rom dawał im wszystko co wychodzi w nowych, w końcu nie po to stosuje się politykę supportu przez 6 miesięcy od zakupu :slight_smile:

1 polubienie

Dokładnie, ja akurat jestem z tych użytkowników, który nie potrzebuje co chwilę wymieniać telefonu. Jak wszystko mi działa, bateria trzyma, system nie zamula, to nie widzę potrzeby kupna nowego sprzętu. Na Galaxy S2 przesiedziałem pięć lat właśnie dzięki custom romom. Ostatnio z ciekawości go wygrzebałem z szuflady i zainstalowałem najnowszego androida 9.0. Telefon startował z 2.3 w maju 2011, a oficjalne wsparcie skończyło się na 4.1.2 na początku 2013 roku i na oficjalnym sofcie zawsze działał wolniej :slight_smile:

No i przez takich złośliwych użyszkodników jak ty firma nie zarabia, więc trzeba było zablokować bootloader

1 polubienie

Nie macie pojęcia, jak cudowny to jest temat dla użytkownika Apple.
„Tu jest pana nowy samochód. Kierownica przyjdzie za tydzień, olej to sobie sam Pan wleje i jak dobrze pójdzie to już jesienią dostanie Pan zgodę na zainstalowanie pasów bezpieczeństwa.”
Poezja.

2 polubienia

Ja tam lubię takie sładaki, ale uważam że powinno się to sprzedawać jak malinkę, DIY a nie jako gotowy produkt “smartfon” :stuck_out_tongue:

Wiadomo, że to nie dla każdego (jedynie dla zapaleńców, którym chce się grzebać) i na pewno się nie przyjmie, tak jak już było z modułowym telefonem :wink:

Co ja bym dał żeby mieć czas na takie zabawy :rofl:

1 polubienie

Panowie, offtop nam się zrobił niezły.

Kolega Biko ma rację-Chciałbym uniknąć xiaomi i innych pochodnych gdzie według mnie sprzęt od nich jest spoko, natomiast software jest daleko w tyle. To moja opinia.
Koniec końców wybór padł na motorole moto g7 power. Kolega PIOTER na początku wątku swietnie doradził i po niedzieli lecimy do sklepu pomacać tą motorole. Dla osoby starszej w zupełności wystarczy mam nadzieje.

Dokupowanie gigabajtów i pilnowanie tego co miesiąc jest kombinacja alpejska w tym przypadku.

Moj ajfon o którym była mowa wcześniej zostanie zamieniony na ajfona SE, który nadal będzie mi służył jako awaryjny telefon.
Uwielbiam design SE /5s.

1 polubienie

Forum pełne walecznych androidziarzy, a tu prosze: doradził ktoś, kto nawet przez jeden dzień nie używał Androida jako swojego telefonu.
Życie jest pełne niespodzianek :smiley:
Daj znać, jak wrażenia, jeśli skusicie się na ten model. :slight_smile:

2 polubienia

Kupiliśmy tą motkę :slight_smile: teraz kilka słów na jej temat.
Telefon jest wielkości mojego XS maxa co jest jak najbardziej na plus przez wielki ekran, a telefon obsługuje i tak dwoma rękami. Bebechy to 4gb ramu, 64gb wbudowanej, 5000mah bateria, dobry procek i niezły aparat - to na czym nam zależało.
Telefon nie ma dużo śmieciowego softu, działa płynnie.
Jestem pewien ze moja mama nie wykorzysta choćby 50% możliwości parametrów tego sprzętu.
Wybór jak najbardziej trafiony póki co, także panie PJOTER raz jeszcze dzięki :slight_smile:

Muszę tez przyznać, że skonfigurowanie nowego androida zajęło mi trochę czasu, ponieważ ostatniego androida miałem jakieś 6 lat temu. Nie jest to raczej system dla mnie :wink:

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim którzy brali udział w dyskusji :slight_smile:

5 polubień

Nie macie pojęcia, jak cudowny to jest temat dla użytkownika Apple.
„Tu jest pana nowy samochód. Kierownica przyjdzie za tydzień, olej to sobie sam Pan wleje i jak dobrze pójdzie to już jesienią dostanie Pan zgodę na zainstalowanie pasów bezpieczeństwa.”
Poezja.

Jako trochę użytkownik Apple zgodzę się z Tobą. Tyle że to idac tym tropem od Apple dostaje auto gdzie nie mogę przesunąć foteli, zmienić położenia kierownicy, ustawić lusterek ani poziomu świateł, napełnić spryskiwacze może mi tylko serwis a w radio gra tylko EDC
:joy:

1 polubienie

Może coś w tym jest. To nawet dobra analogia.
Tylko jeszcze chyba warto dodać, ze te fotele, lusterka i kierownica są tak ustawione, żeby osoby miedzy 160 a 190cm wzrostu czuły się wygodnie.
A światła poziomują się automatycznie. Takie przepisy w EU :wink:

Co do radia i spryskiwaczy muszę się zgodzić :wink:

3 polubienia

Powiem Ci, że ja mam 176cm i wsiadłem wczoraj do auta po chłopie 190cm. Się poczułem jak karzełek jak nie potrafiłem dosięgnąć sprzęgła :rofl:

A tak bardziej w temacie: jak to moto się sprawuje? U mnie chyba pech jest rodzinny, ja parę dni temu rozpieprzyłem Oneplusa, a dzisiaj dzwoni mama że strzaskała ajfona. A że to 5S to naprawa przekracza wartość telefonu :smiley:

1 polubienie

Motorola jest świetna. Użytkownik jest bardzo zadowolony z zakupu:)
Jestem pewien że w tej cenie nie dostałbym nic lepszego co sprostało by wymaganiom.

2 polubienia

Jezu ale super. Serio. Mega się cieszę. Gratulacje dla mamy!

1 polubienie