🤓 Smart home

Chyba, że robotycznym ramieniem ma to być zawieszane i odwieszane przed i po zaparkowaniu :joy:

1lajk

Nie do końca idealny - musiałby być uziemiony.

5lajków

Racja, to dlatego w portfelach RfidStop dosypują trochę torfu :rofl:

Ktoś wspomniał, że baterie w akcesoriach na zigbee starczają bardzo długo. Poniżej status moich baterri, większość akcesoriów ma ponad 1.5 roku. To jest kosmos. Jedynie na dole widać, że głowice z racji silnika który musi potraktować zawór, trochę cierpią. Baterie trzeba zmienić raz na rok.

Też potwierdzam, że baterie w Aqarze są super. Pytanko mam takie do leaków. Montowałeś jakieś elektrozawory w toaletach?

Jeśli tak to możesz coś polecić ciekawego? Potrzebne by mi było coś naprawdę małego

Nie mam elektrozaworów, mam jeden w mieszkaniu zawór i dopiero planuje zainstalować zawór który się zamknie jak któryś z czujników się wyzwoli. Jest jednak w tak dziwnym miejscu w mocnej zabudowie, że na razie się tego nie dotykam. Na razie mam po prostu automatyzacje notyfikacją + odcięcie zmywarki i pralki z zasilania (w zależności który czujnik zalania). Do tego śweiatła na czerwono się zapalają w salonie.

Nie no spoko. Takie coś tez mam, ale odcięcie wody jest kluczowe bo 99.8% taka sytuacja ma miejsce jak nas nie ma w domu :slight_smile:

1lajk

A czemu chcesz odcinać poszczególne punkty poboru zamiast jednym elektrozaworem odciąć wodę na cały dom?

No niby można, ale po co? :smiley: Jak odetnę główny zawór kulowy to mi się ogród przestanie podlewać - bez sensu bo to np pralka / wężyk etc wywaliło, a nie cała instalacja.

“Można, ale po co” to właśnie odłączanie poszczególnych punktów :grinning: To wg mnie niepotrzebne komplikowanie instalacji, ja mam podlewanie podłączone przed wejściem do domu i odcięcie wody w domu po zalaniu nie wstrzymuje podlewania.

a gdzie masz licznik? Ja licznik mam w domu. Woda do ogrodu musi być za licznikiem, więc to nie moje widzi mi się. Na wodzie do ogrodu jest drugi licznik, aby nie rozliczać ścieków.

A, OK, ja licznik mam w studzience przed bramą, a licznika na podlewanie nie mam, bo mam oczyszczalnię i za ścieki nie płacę.

no to luksus Panie :slight_smile: U mnie jeszcze oba liczniki muszą być radiowe za co dodatkowo leci hajsik do wodociągów :smiley: tzn nie muszą, ale wtedy musisz być w domu, aby mieli do tego dostęp w celu wykonania odczytu, więc de facto chcesz zapłacić za to :smiley:

Jakiego Elektro-zaworu używacie? Jak go sterujecie? Mogę prosić o polecenie czegoś?

Ja chyba zawrót zostawię w spokoju a założę coś takiego:

https://m.banggood.com/US-Plug-AC110-240V-10A-Alexa-Smart-WIFI-Valve-Manipulator-Electric-Water-Valve-Switch-Controller-Support-APP-Control-p-1528341.html

Wrzucił bym tam esphome i pięknie rozmawiało by z HA

1lajk

daj znać jak to się sprawuje! Nie chce mi się przerabiać przyłącza, żeby wstawiać elektrozawór i też myślę o tym, ale nie ufam kulturze pracy

Co lepiej ustawić jako centrum akcesoriów HomeKit: HomePod czy Apple TV?

Słyszałem, że apple tv z powodu większej stabilności.

Problem z HomeKit jest jeden, nie da się tego wymusić. Priorytet będzie miał w tym przypadku HomePod.

Ja z kolei mam inne obserwacje. HomePod dużo lepiej mi działa niż ATV4k pomimo, że to drugie jest podpięte pod ethernet u mnie