Słuchawki do komunikacji publicznej

Nie wiem czy mój wpis bardziej pasuje do Muzyki, czy Technologii. Chcę kupić słuchawki, zależy mi na dobrej redukcji hałasu, niezłej jakości dźwięku (ale też bez przesady – źródłem będzie Spotify) oraz nie przepłaceniu. Nie mówię, że szukam produktu taniego, ale chcę znaleźć słuchawki o najlepszym stosunku jakości do ceny. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jaki masz telefon?
Jeździsz metrem?
Bez-/przewodowe?
Douszne/nauszne?
Realnie jaki masz nieprzekraczalny budżet?

iPhone X.
Nie jeżdżę metrem, myślę przede wszystkim o pociągach i samolotach (czy w samolotach wolno używać słuchawek bezprzewodowych?)
Najchętniej bezprzewodowe z opcją podłączenia kablem, ale jeśli się tak nie da to obojętnie.
Z dobrym wygłuszeniem. Chyba nauszne będą w tej kwestii lepsze, prawda?
No powiedzmy, że 1000 – 2000 zł, ale jak to będzie jeszcze trochę więcej to nie mówię, że się nie skuszę. Chcę tylko mieć pewność, że to będą dobrze wydane pieniądze.

W tej chwili patrzę na Sony WH1000XM3. To dobry wybór?

No raczej nie ma droższych niż te 1200 zł. Zobacz sobie te nowe Bose 700, to jest nastepca qc35

2 polubienia

O, wyglądają ciekawie. Zaraz wybiorę się do sklepu, mam nadzieję, że będę mogła ich tam posłuchać. Dziękuję!

Dokładnie tak jak napisał @Kuba_Domasik. Jedne i drugie można podłączyć kablem, ale musza być tak czy siak „włączone”, żeby dobrze brzmiały.

Podobno:
-Bose 700 maja lepsza jakość rozmów i wyciszenie
-Sony brzmią trochę lepiej

Nie wiem, jak Sony, ale Bose nie dołącza już adaptera samolotowego do 700, wiec bedziesz musiała go dokupić, inaczej bedziesz skazana na dźwięk mono w starszych samolotach, jeśli chcesz podłączać do samolotowego centrum rozrywki.
I jedne, i drugie słuchawki możesz przetestować w salonach Bose/Sony, a ze mało nie kosztują to polecałbym to zrobić, zwłaszcza ze jak teraz są jakieś dotykowe cuda zamiast przycisków, to trzeba sprawdzić, czy pasuje Ci taka obsługa.

Warto pamiętać:
-cały czas jest szansa, ze „Headphones Pro” od Apple wyjdą w tym roku (ale to dalej tylko ploteczka)
-są jeszcze beats solo pro, które brzmią gorzej i maja gorsze wyciszenie otoczenia, ale mogą okazać się wygodniejsze dla mniejszej, kobiecej głowy. No i cudnie się parują.

A tak szczerze, od serca ode mnie:
Kup sobie AirPods Pro. Będziesz mogła je schować do kieszeni i o nich zapomnieć, nie będziesz musiała się zastanawiać co z nimi zrobić jak skończysz słuchać muzyki. I bose, i sony, włożone do etui zajmą Ci pół torebki/ćwierć plecaka. Jedyne dwa minusy to to, ze nie podłączysz ich do samolotowego centrum rozrywki i to, ze po kilku godzinach słuchania będziesz musiała zrobić sobie przerwę kilkanaście minut na doładowanie.
Parowanie AirPods Pro to bajka i ani Bose, ani Sony nie maja do nich startu, jeśli używasz ajfoniksa.
Możesz zastosować tez patent Viticciego i uzupełnić je o memory foam, da Ci to jeszcze większa wygodę i pasywna izolacje od hałasu.

PS: Tak, wolno używać słuchawek bezprzewodowych w samolotach.

6 polubień

No mi w LOT ostatnio powiedzieli ze nie wolno używać słuchawek bezprzewodowych. Warszawa Singapur w dreamlinerach - jest na początku filmik o tym ze tryb samolotowy to dane komórkowe, wifi oraz Bluetooth na off.

1 polubienie

Jeśli już jakieś linie proszą o wyłączenie to tylko podczas startu i lądowania. Poza tym jak używać w samolocie WiFi z… wyłączonym WiFi? :thinking:

W ekonomicznej nie masz wifi pozwolonego :slight_smile:
Generalnie jest już chyba wiadome, że tryb samolotowy to bujda ale obowiązuje dla klasy ekonomicznej :slight_smile:

Ja nie pamietam, żeby było rozróżnienie po w trakcie startu itd

1 polubienie

:man_facepalming:t2::man_facepalming:t2::man_facepalming:t2:
A ja myślałem, ze lot to nawet niezła linia, a tu takie cuda.

Zastanawia mnie, czy my, jako całokształt tego forum, jesteśmy w stanie chociaż jeden wątek zachować bez offtopow. Prawie rok minął i na razie brak sukcesów :smiley:

3 polubienia

Sony dodaje adapter. Tez jestem w szoku, ze zabroniono uzywac sluchawek bezprzewodowych.

3 polubienia

Bose zamyka wszystkie stacjonarki :sweat_smile:

Co do latania ze słuchawkami, to nie spotkałem się dotąd, żeby kazali wyłączać - QC35 nawet na czas startu i lądowania zazwyczaj miałem na uszach i nikt nigdy nie zwrócił uwagi. LOTem też latałem, całkiem niedawno nawet…

1 polubienie

Mam bose qc35 2 i są mega w komunikacji do muzyki gorzej z podcastami. Myślę że by były wystarczające a se pewnie w tej chwili tańsze od 700

Dlaczego gorzej z podcastami?

Nie jest to idealne wygłuszenie. W biurze słyszę szmer jak ludzie stoją obok mnie i rozmawiają. Przy muzyce tego nie ma