Słuchawki do grania

Hej, polećcie mi jakieś słuchawki nauszne.
Co mi się marzy:
Dźwięk przestrzenny
Wygoda przy noszeniu okularów (trudna sprawa)
Dobra jakość dźwięku (ale audiofilem nie jestem)

Rzeczy na których mi jakoś strasznie nie zależy:
Kabel/brak kabla
Dobry mikrofon

Będę grał w nich raczej na PC, ewentualnie na switchu handheldowo w warunkach domowych. Dlatego kabel to nie problem, choć doceniłbym BT bez dużego przepłacania. Praktycznie nie gram online. Może w przyszłości będę grał na jakiejś innej konsoli.

1 polubienie

A Twoj budget to?
jak nie znasz tej strony to polecam poczytac. Byc moze pomoze jakos w wyborze.

Ja średnio na słuchawkach się znam, audiofilem tez nie jestem. Trochę tych słuchawek było na głowie, ale już z rok korzystam z Hyperx Cloud Alpha. Miękkie, przyjemne, czuć na głowie, ale nie jakoś mocno. Po roku w sumie jak nówki, maja krótki kabel+przedłużacz, wiec do Pada też spoko. Minus u mnie to pilot do zmiany głośności, jak kręcę to trzeszczy, i muszę przy max głośności cofnąć pokrętło o pół milimetra, bo jak nie to gra tylko jedna słuchawka, ale pewnie tak mój egzemplarz. Polecić mogę z czystym sumieniem. Aa no i mikrofon odpinany wiec na zewnątrz też zabrać można. Okularów nie noszę, ale uszy chowają się całe, wiec jeśli to ma jakieś znaczenie to nadmieniam :grinning:

1 polubienie

Ja z kolei moge polecic AKG K702. Brak mikrofnu, ale to nic bo przypinany albo biurkowy mozna za grosze kupic. Za to dzwiek jest bardzo dobry. Wrecz powiedzial bym rewelacyjny.
Jest jedno ale. Ze sluchawkami jest niestety bardzo indywidualnie. jednym podobaja sie takie ktore sa super neutralne, innym z kolei takie sluchawki to nie beda brzmiec bo nie maja basow. Albo ze tony wysoki piszcza, czy cos innego.
Naprawde wybor sluchawek to strasznie indywidualna sprawa.
ja mialem kilka par Sennheisera. teraz mam AKG i moim zdaniem AKG gra znacznie lepiej. Miekkie wykonanie i lekkosc = moge je miec na glowie bardzo dlugo. Nie poci mi sie glowa.
Ale one sa neutralne. Wiec nie kazdemu spasuja.
Moja rada. Znajdz kilka ktore Cie interesuja i postaraj sie znalezc sklep ktory je posiada na stanie. posiwec troche czasu na przesluchanie. To wazne jest.

2 polubienia

Nie mam w sumie budżetu. Nie jest to pilna sprawa, ale zacząłem odczuwać brak słuchawek i chciałem właśnie trochę poznać rynek.

OK. Rozumiem. Jezeli moge to moja mala rada. Postaraj sie kupic sprzet dobrej firmy i dobrej jakosci. Sluchawki lepszej klasy wytrzymuja znacznie dluzej niz wiekszosc ludzi sadzi. Oczywiscie jezeli obchodzi sie z nimi prawidlowo.
W zwiazku z tym na poczatku wydasz wiecej, ale rozlozone w czasie moze sie okazac lepszym zakupem.
rada nr2, jezeli tylko czasem chcesz uzywac mikrofon, to kup oddzielnie. Dobre sluchawki plus sredni mikrofon. jeden kabel wiecej. zadne dramat moim zdaniem.
Postaraj sie jak najwiecej sluchawek przetestowac w sklepach. to pomaga sie troche odnalezc, jaki dzwiek lubisz.

Moze nie jestem audiofilem fanatykiem, ale lubie dobry czysty dzwiek bez znieksztalcen.

1 polubienie

Bez podania przedziału cenowego to ciężko coś polecić. Ja mogę zarekomendować to czego sam używam Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm.
Bardzo wygodne, a jako że są otwarte to uszy się nie męczą. Jakimś audiofilem nie jestem, ale przeczytałem sporo recenzji oraz opinii ludzi przed zakupem i jestem bardzo zadowolony z jakości audio, czy to słuchając muzyki czy grając (np. w strzelankach usłyszysz w nich bez problemu z jakiego kierunku ktoś idzie).
Jeżeli chodzi o jakość dźwięku przestrzennego to jest świetnie, po ich zakupie odpaliłem różne testy dźwięku 3D i czujesz się jakby to co słyszysz naprawdę działo się wokół ciebie. Polecam zagrać sobie w takich dobrych słuchawkach w Hellblade: Senua’s Sacrifice gdzie dźwięk odgrywa ogromną rolę, a nagrany został mikrofonem binauralnym.
Od czasu do czasu noszę okulary podczas gdy mam te słuchawki na głowie i nie ma żadnego problemu. Jak chcesz coś więcej się o nich dowiedzieć to najlepiej przeczytać sobie fachową recenzję, którą wyżej zlinkowałem.

1 polubienie

Widze ze recenzja tez z Audiofanatyka :slight_smile: Cenie jego recenzje, robi je rzetelnie.
Mowiac szczerze zastanawialem sie na bayerdynamic jak szukalem sluchawek. jednak wybow w koncu padl na AKG. Nie zaluje zadnego wydanego pensa. naprawde warto.
Jednak jeszcze raz mowie. recenzje recenzjami. opinie uzytkownikow to tez tylko slowa. Sluchawki kupuje sie pod swoje ucho :smiley:

Oczywiście, jedno jest pewne, warto zainwestować w dobre słuchawki i cieszyć się dobrą jakością audio oraz wykonania latami niż kupić tandetę czy “słuchawki dla graczy” i wymieniać je co chwilę.

1 polubienie

To trochę powiązanie - szukam słuchawek do biura, mają się świetnie sprawdzić w telekonferencjach, być wygodne i bezprzewodowe. Trafiłem na Logitech G553:

https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-audio/g533-wireless-gaming-headset.html

Polecicie coś podobnego? Myślałem o klasycznych słuchawkach audio z mikrofonem ale z jakością rozmów bywa różnie. Muzyki na tych słuchawkach raczej nie będę słuchał bo mam do tego inne, więc to głównie będą podcasty + telekonferencje.

1 polubienie

To ja dodam od siebie. hyper x cloud 2
Posiadam swoje od roku, moja dziewczyna od 2 lat i oboje jesteśmy niesamowicie zadowoleni.

@Exmiliano kupiłem HyperX Cloud Alpha ale mam z nimi problemy.

  1. Mikrofon łapie zbyt dużo z otoczenia…
  2. Po przełączeniu wyciszenia (kabel słuchawek) inne osoby słyszą głośny szum
  3. Przy podłączeniu przez dodatkowy kabel (taki który rozdziela jacka na mikrofon i słuchawki) szum ustaje ale nie działa już przełącznik wyciszenia (i tego sposobu nie użyję w padzie XBox),

W obec tego. Czy ktoś miał takie problemy i wie czy da się je rozwiązać?

Jakie inne słuchawki? Potrzebuję do grania na PC (laptop) i Xbox. Max 500 PLN. Nie jestem audiofilem.

Also @Bondzioszek warto Cloud 2? Czy występują problemy jak u mnie?

PS. Przed HyperX używałem służbowych Jabra Evolve 30 które miały w miare dobre ustawienia mikrofonu.

Do biura nie polecam bezprzewodowych. Zazwyczaj jest znacznie gorsza jakość dźwięku, głównie mikrofonu. Jabra ma dobre słuchawki do rozmów, ale do muzyki tak sobie.

Jak ktoś ma sprzęt Apple i nie jest audiofilem, to Beatsy ze względu na wygodę używania.

Jak chcesz tanio, to albo używane (forum mp3store , bywają używki high end nawet po 2-3 tysiące…) albo chińskie - Chińczycy się naprawdę wyrobili, i potrafią zrobić świetne za przyzwoite pieniądze. Nie wiem jak z nausznymi, ale w takich zwykłych dousznych/dokanałowych można przebierać: https://audiobudget.com/

W cloud 2 nie występował żaden z wymienionych przez Ciebie problemów. Może zależy to od podłączenia słuchawek. Ja używam zawsze podpiętych pod usb. Przez orginalna przejściówkę, która była w pudełku.

Jeśli chodzi o mikrofon - ciężko mi powiedzieć, ale pewnie masz racje. Ja go używam w dość cichym pomieszczeniu, także ja tego problemu nie zarejestrowałem. Co do pilota - rzeczywiście ja tez mam z nim delikatne problemy. Muszę tym pokrętłem wstrzelić się w miejsce gdzie działają obie słuchawki. Ale problemu z szumem nikt ze znajomych nie zgłaszał. Co do ostatniego problemu - nie mogę pomoc. Może warto je oddać i kupić coś innego.

Będę zmieniał na Arctisy od Steelseries. Zobaczymy.

Bezprzewodowe? Daj znać jak się będą sprawować :wink:

1 polubienie

Ja mam Astro A50 chyba 1 gen, maja sto lat ale caly czas dzialaja.

Przewodowe. Xbox :slight_smile:

Ja nie mam takich problemów z moimi Could Alpha… Miałem wcześniej PS4 Wireless i CA biją je na głowę z paru powodów:

  • są wygodniejsze, min poprzez grubszą gąbke na pałąku i miększe pady
  • generalnie jakość wykonania jest lepsza niż poprzednich - tamte były bardzo plastikowe
  • są lepiej zbudowane
  • mikrofon jest 3 klasy lepszy - tak mówią znajomi
  • nie rozładowują się w trakcie gry
  • całkiem przydatne jest to, że kabel zawsze jest wpięty, więc w pracy też mogę użyć