Seriale i serialiki - rekomendacje i dyskusje

Zgodnie z tym:

Robię jeden temat na rozmowy serialowe. Niech się toczą!

Stare dyskusje (już zamknięte):
https://forum.yeswas.pl/t/serialove/142/160
https://forum.yeswas.pl/t/wasate-polecajki-netflixa/19/311

4 polubienia

Uczynię honory i zacznę w nowym wątku.
Jak pewnie każdy mam swoje listy/kupki wstydu. Dotyczy książek, filmów, gier i seriali. Jakiś czas temu postanowiłem nadrabiać klasyczne, kultowe, uznane seriale podczas treningów na orbitreku. Taka próba zbudowanie nawyku działającego w dwie strony.

Zacząłem od Rodziny Soprano, w kolejce m.in. Six Feet Under i nie tylko. Po 5 odcinkach pierwszego sezony, Sopranos z butów jeszcze nie wyrywają.
W związku z tym pytanie. Jakie są Wasze TOP 3 albo TOP 5 starych (powstałych przed 2010 rokiem) seriali “must see” i które z nich są nadal “oglądalne”, jak zniosły próbę czasu?

1 polubienie
  1. Breaking Bad
  2. Breaking Bad
  3. Breaking Bad
  4. Better call Saul
3 polubienia

Dobra lista, ale… :slight_smile: Chyba przesadziłem z datą 2010. Breaking Bad odbieram już jako serial niejako współczesny, po pewnej rewolucji, a Better Call Saul to już wręcz nowość (a propos zaliczam się do tych co podchodzili do tego spinoffa jak pies do jeża, a teraz uważam, że jest lepszy od BB).
Chodzi mi o starsze zabytki :slight_smile:

1. The Wire
  2. Sopranos
  3. The Shield
  4. Battlestar Galactica
  5. Breaking Bad
2 polubienia

Qrde, chyba nigdy nie obejrzałem do końca, próbowałem wiele razy, ale zawsze nudziło mnie po drodze.

1 polubienie

Jestem w połowie ostatniego sezonu. Serial miewa swoje mielizny ale ogólnie jest bardzo dobry.

ENTOURAGE!!!11111!!1!1!1!!!:heart::orange_heart::orange_heart::green_heart::blue_heart::purple_heart::black_heart::white_heart::brown_heart::sparkling_heart: (@pawelorzech :triumph:)
The Wire
Dr House
Deadwood

2 polubienia

Muszę się za Deadwood w końcu wziąć. Jak skończę moją listę rozpoczętych seriali…

1 polubienie

Deadwood niestety ucięli i nie dostało porządnego zakończenia. Pospólstwo nie docenia dobrych seriali. (RIP Mindhunter), ale stosunkowo niedawno zrobili film-epilog i daje w miarę radę. Ale ja jestem skrzywiony, bo dla Olyphanta to bym rzucił nawet moją panią.

1 polubienie

Olyphant kojarzy mi się tylko z niedorobionym Hitmanem. Mam nadzieję, że zmienię o nim zdanie.

A co do seriali to polecam jeszcze Des na HBO. Świetna rzecz, Nilsen to był kawał freaka.

1 polubienie

Ja to ostatnio rozwiązałem i stwierdziłem, ze nie będę oglądał na sile tylko dlatego, ze już zacząłem i masa seriali wyleciała. Czuje się lekki i wolny jak ptak. Polecam.

To są seriale, które chce skończyć. Reszta wyleciała :wink:

1 polubienie

Olyphant jest prześwietny, a każdemu dobremu aktorowi zdarza się taki
Hitman. Justified tez było bardzo dobre i przyjemne. Nie jakieś arcydzieło filmowe, ale uwielbiałem oglądać i tęsknie, bo duo
Olyphant-Goggins to dla mnie szczyt rozpusty.

1 polubienie

Walton? Był świetny w The Shield.

1 polubienie

Si. On jest we wszystkim świetny. W Justified również. Naprawdę polecam, bo mimo ze to dość oklepany schemat, to wciąga bardzo.

1 polubienie

Pierwszy sezon był OK., ale już drugi to już miód malina. Trzeci to już istna jazda bez trzymanki.

Mags Bennett i scena za słoikiem z Lorettą

2 polubienia

Your Honor na kilka dni przed ostatnim odcinkiem raczej nie polecam. Długo się rozkręca. Pierwsza połowa serialu jest tak nudna, ze oglądałem poszczególne odcinki na raty przez kilka dni. Później wszystko nabiera tempa i robi się ciekawiej, ale jako całokształt to raczej meh.

1 polubienie

No ale w wątku o Netfliksie były też filmy.

I komu to przeszkadzało?

btw. jak piszecie o jakichś serialach to w miarę możliwości prośba o podanie platformy

2 polubienia

Zrób wątek o filmach, tak będzie lepiej. Biorąc jeszcze pod uwagę, że katalogi streamingów się zmieniają.

1 polubienie