[S] MacBook Air 13" z 2014, 4GB RAM, 128 GB, i5

Wąsy,
po przesiadce na M1, mam do sprzedania swojego dotychczasowego MacBooka Air z 2014. Nie będę urągał Waszej inteligencji, więc po pełny spec tego sprzętu odeślę prosto do Apple: MacBook Air (13-calowy, początek 2014 r.) - Dane techniczne (PL)

Jest to wersja 13,3 cala z 128 GB dyskiem, 4 GB RAM, Intel Core i5 1,4 GHz. Ma klawiaturę z dużym i podłużnym enterem. Mi pasują obie, ale dla kogoś to może być ważne.

Wyczyszczony dwukrotnie, dla pewności wrócenia do absolutnie fabrycznych ustawień. Można zainstalować na nim OS X Mavericks, ale oczywiście zrobi update (już tak żył) do Big Sur.

Stan techniczny pytacie?
Komputer jest bardzo zadbany i działa w 100% sprawnie. Od 2014 do grudnia 2020 służył mi jako podstawowy komputer domowy. Na nim powstał Nagrany Podcast :wink: Na taniego Maca naprawdę git.
Z góry nie ma żadnych zarysowań widocznych, co mnie szokuje po 6-letniej przygodzie. Z dołu ma nieznaczne ryski.

Szczerze jak z wąsem napiszę co jest nie tak.

  • Ma za sobą już 1064 cykle ładowania, więc Apple krzyczy, aby wymienić wkrótce baterię. Teraz trzyma bez ładowarki tak na około 2-4 godziny używania, w zależności od ciężaru zadań.
  • ma delikatne wgniecenie na obudowie w prawym dolnym rogu ekranu. Na nic nie wpływa, ekran działa perfekt i nic nie daje znać po sobie. Nawet gumka w tamtym miejscu się mocno trzyma. Ale jest, to mówię.
  • od używania mocno wyeksploatowała się ładowarka MagSafe 2 45W (europejska). Puściły jej izolacje na dwóch końcach i jest mocno poprzecierana (fota). Ale ładuje cały czas bez zarzutu na izolację z taśmy klejącej. Umówmy się, można korzystać tak jak i ja z domową izolacją, dokupić za 399 zł w oficjalnym sklepie Apple lub zamiennik.
    .

Cena: od Wąsa nie wezmę wincyj niż 1150 zł, na razie oferta tylko tutaj. Do tego odbiór w Warszawie (centrum) lub wysyłka do paczkomatu lub kurier InPost biorę koszty na siebie.

Macie pytania, pytajcie!

7 polubień

Od siebie dodam tylko, że jest to całkiem niezły sprzęt dla rodzica.
Miałem tego Maczka dokładnie w takim samym stanie (ogłoszenie Andrzeja mógłbym skopiować 1:1, tylko delikatne wgniecenie było w innym miejscu) i oddałem go tacie, bo akurat wtedy prosił mnie o rozejrzenie się za nowym laptopem dla niego.
Po początkowym treningu konwersyjnym z Windowsa na MacOS nie słyszałem żadnych skarg, ani narzekań.
Tata nie podnosi go ze stolika, ale gdyby chcieć z nim się ruszać, to faktycznie pasowałoby pomyśleć o baterii.
Podsumowując - na pewno będzie to świetne urządzenie do internetu i niewymagających aplikacji dla starszej osoby (oczywiście nie wykluczając youngsterów, jeśli taka wola :wink: )

4 polubienia

Mama mojego znajomego niedawno odziedziczyła niemal identyczny sprzęt i przejście z przeciętno-słabego laptopa na Windowsie do Maca jest czymś złotym. Waga, szybkość działania, intuicyjność po krótkim tutorialu. Podpisuję się w 100% jako możliwy target docelowy.

3 polubienia

Hej,
update ceny. Dla wąsa sprzedam za 1150 zł, na OLXach wrzuciłem 1299. Ofertę na 1200 zł z Allegro już miałem. Ale serio, wolę Wam sprzedać taniej.

4 polubienia

Jednak Allegro. Do zamknięcia, dzięki!

1 polubienie