Rzeczy nie do odzobaczenia w filmach - wchodzisz na własne ryzyko

Siedzę sobie, pracuję, w tle leci Batman Nolana. I właśnie sobie uświadomiłem, że wszyscy aktorzy ubierający maskę Batmana mają walnięty czarny cień do powiek na całych oczach żeby pasowało do maski. Innymi słowy, moment w którym ściągają maskę - powinni wyglądać jak górnik po całym dniu fedrowania. Nie mogę teraz wyrzucić z głowy obrazu jak zaraz po brutalnym naparzaniu Jokera, Bruce Wayne wraca do jaskini i używa mleczka do demakijażu.

Drugą rzeczą nie do odzobaczenia jest słynny ząb Toma Cruise. To jest naprawdę ciężko odzobaczyć:

Macie jakieś inne?

1lajk

Przepraszam za offtop, ale wyobraziłem sobie London Look Toma Cruise’a… :open_mouth:

1lajk

Tom-Cruise

1lajk

Nie wiem, czy to się liczy, ale ja tak mam z numerami telefonów w filmach. 99% numerów widocznych na ekranie ma format Area Code-555-01XX.
Te sto numerów w każdym area code jest zarezerwowanych dla filmów i seriali - nie istnieją.
Wiec za każdym razem kiedy widzę taki numer, to jestem „wyciągany” z historii i uderza mnie myśl „to jest fikcja, to się nie dzieje naprawdę”.
Niby mała rzecz, a psuje oglądanie bardzo. :wink:

4lajki

Nie chcę, żeby ten temat umarł, bo lubię filmowe/serialowe ciekawostki.

Dla mnie jedną z tych rzeczy jest widok kamery w gałce w drzwiach w Matrixie. Jak to zauważyłem kiedyś, to nigdy tego nie-odwidzę.

3lajki

To ja oczywiście przywołam klasyczka, czyli szturmowca w czwartym epizodzie SW, który wali głową w drzwi, którego nie da się odzobaczyć:

3lajki

Ja tez mam ciekawostkę, ale „nie do odsłyszenia”. Wiecie, że ten Stormtrooper, którego hipnotyzuje Rey w TFA to Daniel Craig? :smiley:

3lajki

To akurat wiedziałem, ale tylko dlatego, że śledziłem wszelkie newsy przed premierą.

2lajki