✒ Długopisy | Pióra | Ołówki | Rozmowy o przyborach do pisania

Urodzinowy prezencik

Fisher Space Pen Bullet

Oznaczam też @pawelorzech bo ponoć lubi gadżety co latały w kosmos

5 polubień

Jak to serio pisze 1.1mm to strasznie grubo jak dla mnie
Ale ładny jest

1 polubienie

O, kupowałem go kiedyś w prezencie. Super jest, a i pod wodą, i do góry nogami pisze!

1 polubienie

Kosmiczne dildo?

1 polubienie

15 polubień

Z nabojem? Bo u mnie jest, a u Ciebie nie piszą :sweat_smile:

Genialne :smiley:

1 polubienie

Tak, z nabojem. Ale tak jak mówię - to był Black Friday deal :slight_smile:

1 polubienie

Nie wiem gdzie kupił @sobolowy; mój orbitkey jest stąd

Mój jest z oficjalnej strony producenta, mieli promo na Black Friday.

Pisałeś już wystarczająco dużo, żeby jakkolwiek się wypowiedzieć? Zastanawiam się nad kupieniem wersji z klipsem i nie jestem pewien czy to dobry wybór
I jeszcze jedno pytanie - to jest raczej z tych grubszych długopisów? Wszędzie chwalą się, że jest krótki, a mnie interesuje średnica miejsca uchwytu, bo od cienkich długopisów strasznie boli mnie dłoń

Nie, bo generalnie bardzo mało piszę ręcznie. To jest coś co chciałem mieć bo jest małe, ładne i latało w kosmos. Traktuję to jak EDC do małego notesika w którym notuję coś może z 5x w miesiącu (jak np. muszę coś sobie rozrysować jako schemat to muszę mieć długopis, nie potrafię w kompie) i “fidget” żeby zająć czymś palce

Łoj to według mnie powinieneś omijać. Masz tu porównanie do długopisów jakie znalazłem

Na Twoim miejscu raczej bym szukał czego klasycznego. W biurze trzymam pióro atramentowe Lamy Safari - bardzo wygodne, mogę polecić konstrukcję, z jedną uwagą - jest bardzo lekkie (dla mnie to zaleta).

1 polubienie

No to się zawiodłem okrutnie, bo dla mnie optymalne na grubość są te długopisy, które zwykle dodają do wszystkiego, a chciałem coś fajnego w wyglądzie i wykonaniu.
Pióro wieczne niestety u mnie odpada, chociaż lubię feeling pisania piórem, nawet takim za 15-20zł, bo

  1. Naboje wychodzą drogo
  2. Nie mam nerwów napełniać za każdym razem konwertera, bo lubią mi się kończyć w najmniej oczekiwanym momencie

Pozostaje mi szukać jakiegoś fajnego długopisu nadal
Eh, problemy dużych dłoni :confused: (i do tego dziwnych, na kilku zdjęciach widać moje śmieszne kciuki xD)

1 polubienie

Myślałem bardziej o form factorze tego Lamy Safari. Robią w tym stylu też długopisy. Mnie bardzo leży, ale ciężko się kupuje długopis/pióro przez Internet - najlepiej iść gdzieś do sklepu (Covid Ty chuju) i popróbować. Lamy mogę Ci polecić w ciemno :slight_smile:

1 polubienie

No to chyba właśnie namówiłeś mnie na Lamy AL-STAR, bo to prawie Safari, ale z aluminiową obudową

Mam nadzieję że Ci spasuje. Mnie się tym pisze świetnie.
Jeszcze jak lubisz pisać piórem ale wkłady to polecam pióra kulkowe.

Co do piór kulkowych mam wrażenie, że to taki pies, ni wydra, coś na kształt świdra
W moich odczuciach raczej łączy wady obu, a nie zalety, albo po prostu nie trafiłem na odpowiednie pióro kulkowe

Polecałem już Pilot V5/V7?

1 polubienie

Wolę coś, gdzie mogę wymienić sam wkład zamiast całego długopisu, bardziej zielono mi się wtedy wydaje, bo nie marnuje się całego długopisu
Nie pisałem nim chyba, ale po wyglądzie wnioskuję, że może być trochę drapiący o papier

Może załóżmy nowy wątek o długopisach, notesach, piórach i innych takich, bo się robi spam

Najlepszy, pozdrawiam.

1 polubienie