👟 Rozmowy o butach

Nie wyglądają zle.
Ja ze swojej strony bardzo polecam Xpand Laces, bo w przeciwieństwie do gumek pozwalają zasznurować buty tak, jak Ci się tylko podoba, dokładniej dopasować ścisk i ogólnie wyglądają chyba troszkę lepiej, bo naturalniej.
Warto rzucić okiem.

3 polubienia

Wyglądają fajnie i widzę, że można je dostać w Polsce na Allegro za 40 zł (tylko cztery kolory do wyboru).
Trzy pytania:

  • Jak z wygodą wkładania stopy do takiego zasznurowanego na stałe buta, nie trzyma za mocno?
  • Czy trzyma stopę odpowiednio solidnie w bucie, w takim stopniu jak przy standardowych sznurówkach?
  • Jak z wytrzymałością, czy pękną po X założeniach buta?

Jak z wygodą wkładania stopy do takiego zasznurowanego na stałe buta, nie trzyma za mocno?

To jest elastyczny materiał, wiec nie trzyma za mocno. Ponadto sam dobierasz długość, a resztę ucinasz i zapinasz końcówki, wiec sam decydujesz o tym, jak dokładnie trzyma Ci stopę. Tak, jak przy normalnych sznurówkach możesz sobie ustawić, w którym rejonach ma być ciasnej, a w których luźniej. Nie wiem jak to ująć, ale one się same „nie ściągną” tak, że to, gdzie miałeś ciaśniej się poluźnienia, a to gdzie luźniej pociasni. Zostaną tak, jak je sobie wplotłeś.

Czy trzyma stopę odpowiednio solidnie w bucie, w takim stopniu jak przy standardowych sznurówkach?

Na pewno nie trzyma tak dobrze, jak ciasno zawiązane sznurówki bo sam materiał się rozciąga, ale trzyma bardzo dobrze. Buty do biegania dalej wiąże, ale szczerze mówiąc nie próbowałem nawet xpandów, wiec może by się sprawdziły. W butach na siłownie je mam i biegam na bieżni milę przed i po treningiem i nigdy nie poczułem „oho, jest za luźno”. Wszystko zależy od tego, jaka ciasnosc sobie sam dobierzesz. Najlepiej na początku dzień-dwa nie ucinać końcówek, żebyś mógł sobie doregulować do własnych preferencji.

Jak z wytrzymałością, czy pękną po X założeniach buta?

Ciężko mi powiedzieć, bo mam dość dużo butów, wiec rzadko się zdarza, żebym nosił jedna pare dłużej, niż dzień-dwa, ale bardzo watpie w to, żeby były z tym jakieś problemy. Niektore xpandy mam już jakieś półtora roku (może nawet dwa) i nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy. Mysle, ze na luzie przeżyją normalnie noszone buty.

To wideo Ci genialnie objaśni, jak to dokładnie działa, wiec bedziesz wiedział, czego się spodziewać.

2 polubienia

Cóż to za gumki? Jaka firma?

Czyli dzień, dwa używasz i buty do kosza?

1 polubienie

Mam dokładnie te: https://allegro.pl/oferta/sznurowki-silikonowe-bez-wiazania-rozne-kolory-7722396192?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Ale tych xpandow w PL nie widzę…

1 polubienie

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-sznurowki-261263?string=xpand

1 polubienie

Dzięki:)

Umknęło mi „pod rząd”. :slight_smile:

Jeśli kupisz pare i Ci podpasują, to warto kupować u nich na stronie. Nawet z cłami i wszystkim wyjdzie pewnie trochę taniej, bo jak się kupuje więcej to jest dobre promo, a przede wszystkim wybor kolorów jest dużo większy. Przesyłka do PL $6.50.

Właśnie przed chwilą dostałem od nich kupon rabatowy. Wczoraj wieczorem wrzuciłem sznurówki do koszyka u wypełniłem dane adresowe ale nie dokończyłem zamówienia. Dziś przyszedł mail z kuponem: “maj friend don’t leave . Here is a coupon for you” :slight_smile: Wszystko wyjdzie mnie dwa złote drożej niż w Polsce :slight_smile:

1 polubienie

Wydzieliłem temat jako osobny, rozmawiajmy więc o butach.

4 polubienia

Pewnie to będzie z miesiąc szło, ale dla wyboru kolorów warto poczekać. Daj znać jak wrażenia, jeśli się skusisz i dojdzie.

Raczej zamówię z allegro. Tylko czarny wchodzi w grę. Poza tym jak już wsadziłem te gumki to pewnie prędko ich nie wyjmę;)

Przy jednej parze to na pewno nie ma sensu ściągać ze Stanów. Po prostu mówię na przyszłość, gdybys się wkręcił :wink:

Zapisałem sobie:)

Właśnie zamówiłem buty do piłki. Po 2 latach przerwy spowodowanej kontuzjami i łącznie po 5 operacjach to już się doczekać nie mogę kiedy założę je na nogi i zagram:) :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli jesteśmy przy butach do sportu to mam adidas power Perfect 3 do trójboju:)

Kolor może trochę mało męski, ale jak kupowałem to te miały najlepszą cenę:)

Ja biegam w damskich asicsach, przymierzałem z 10 par i w tych najlepiej mi się biegało:) co z tego ze żółto-różowe :wink:

1 polubienie

Dla odmiany pochwalę się czymś klasycznym, oto monki Berwick. Fantastycznie wykonane (made in Spain) i wygodne. Nie wstyd będzie iść do ślubu :wink:

8 polubień