Regulacja okna balkonowego

mam problem iz klamka okna balkonowego domyka sie tylko w lecie - w zimie nie i przez to jest nieszczelnie. Probowalem czesci porad z filmu Regulacja i naprawa okien. - YouTube i nie pomoglo. Dzieki poradom tego pana udalo mi sie podniesc okno i nie haczy, ale klamka na uchylonym oknie sie nie otwiera do konca. Zanim zaczne grubsze rozkrecanie, chhce ustalic, czy jak skrzydlo balkonowe ma dodatkowa funkcje uchylu w pionie, to tez klamka powinna sie zamknac na uchylonym oknie?

Chyba musisz załączyć zdjęcia poglądowe bo nie rozumiem

Jeżeli klamka nie idzie pionowo do góry tylko otwiera okno w jakiejś pojebanej pozycji to w drzwiach masz taki dynks który zwalnia pozycje klamki:

Dociagasz to do drzwi

I możesz sobie wtedy dowolnie ustawić klamkę.

Chyba, że nie rozumiem problemu bo nie rozumiem tego zdania:

klamka sie aktualnie nie domyka przez co nie dociska okna do ramy.
w filmie jest poowiedziane ze na otwartm normalnie oknie klamka powinna sie dac zamknac - u mnie sie nie da. I teraz nie wiem czy to wlasnie jest przyczyna (w filmie jest tak owiedziane, ale tam jest proste okno, bez zadnych dodatkowych funkcji)

Tez tak miałem. A mam w zasadzie same okna balkonowe. Po 1 dokładne mycie ram okiennych wewnątrz (upierdliwość przeokrutna!), 2 zamówiłem człowieka, który zrobił mi regulacje wszystkich okien. Te plastiki się z czasem (amplituda temperatur, działaniem słońca) wypaczają. Musiałem skuwać trochę tynku nad ramą aby wpuścić piankę żeby okno się odciągało do framugi od góry. Nie wiem czy byłbyś w stanie sam to ogarnąć.

ogarnalem podniesienie okna - to trywialne, jedna srubka w dolnym zawiasie. Dzieki temu okno nie obciera przy zamykaniu. Ponoc balkonowe z czasem wszystkie opadaja. Wolalbym sam nauczyc sie tej regulacji, fachowiec to ostatecznoosc.

1 polubienie

Wg moich drzwi balkonowych klamki nie da się ustawić w innej pozycji przy otwartych drzwiach.

Jest to spowodowane tym dynksem z mojego zdjęcia. Dopiero jak drzwi są dociśnięte do framugi/zamknięte to klamkę można ustawić w jednej z trzech pozycji.

Ano wlasnie, ja co prawda nie mam tego dynksa w tym miejscu, ale chyba jest gdzieś indziej, gdyż na zamkniętych drzwiach mogę klamkę zamknąć trochę dalej (choć niestety nie do końca)

Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to że masz rygle przestawione na “zimowe” lub “letnie” ale nie wszystkie. Np. z trzech, dwa są ustawione na docisk a jeden nie.

Tu to o czym mówię

niestety nie mam tego dynksa w tym miejscu, musi byc cos innego, bede jutro szukal, bo juz ciemno

Mały update dodałem

tak, i mam takie obrotowe jak na poczatku filmu. Niestety jeden z nich jest chyba uszkodzony, i nie da sie obrocic - byc moze to on jest winowajcą