Radio internetowe

Cześć i czołem Wąsy drogie!

Przychodzę do Was z problemem - szukam radia do odtwarzania radia internetowego (RNŚ :smile:) dla siebie i ojca, mniej technicznego mimo wszystko.
Aktualnie pod AUX kina domowego mam permanentnie wpięty telefon z odpaloną apką i tyle.
Nie mniej brakuje mi opcji postawienia takiego radia w łazience czy w kuchni, automatycznego budzika, tak by o 7:00 usłyszeć wiadomości.

Coś możecie doradzić? Ktoś coś używa?

image

Chyba musisz kupić alexe :smiley:

1 polubienie

Zobacz na co trafiłem :smiley: Chyba to jest to czego szukasz :smiley: Jak już znajdziesz to cena może powalać(jakieś 1000zł), ale może są jakieś klony takiego sprzętu :wink:

P.S na Allegro są

1 polubienie

Nie za bardzo się orientuje w temacie, ale z tego co czytam to chyba musisz celować w radia ze standardem DAB/DAB+

https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-krugermatz-wifi-dab-lcd-aux-9025877412?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MmNkNzYzYzktOThmZi00ZTBiLWFhYzEtODRiODc2MmU2N2NiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5df87fd2-c905-4597-a0ca-1e0effa4479c

Niekoniecznie - dab/dab+ to standardy naziemnego radia cyfrowego (jak dvb-t) i z radiem internetowym nie ma nic wspólnego.

2 polubienia

https://www.euro.com.pl/radioodbiorniki,radio_1!internetowe.bhtml
Wszystkie na liście mają Wi-Fi, więc to chyba to, czego poszukujesz.

Może Google Home Mini? Kupiłem ostatnio i sumie działa właśnie tak jakbyś tego oczekiwał. Uruchamia się rano i gra radio :wink:

1 polubienie

Inną opcją jest Sonos lub (trochę taniej) Ikea Symfonisk. Do sterowania niestety potrzebna apka na smartfonie. Ale liczba wspieranych serwisów streamingowych jest imponująca

Dodałem sobie komendę “puść radio” w Google Home, i wbiłem żeby odtwarzał Radio Nowy Swiat (bez “Ś”). Gra i trąbi. Google Home Mini 1 gen na allegro chodzą po 80 zł. Możesz sobie po taniości kupić trzy sztuki i ustawić jak Ci się podoba :smiley:

Ziom stworzył temat i w ogóle nie udziela od trzech dni… :unamused:

1 polubienie

W jaki sposób dodałeś komendę do Google Home? Bo głośnika używam dosłownie od dwóch dni i jeszcze nie dotarłem do tego. Coś kasztani mi się wgl aplikacja Google Home i twierdzi ze nie jest w tej samej sieci WiFi co głośnik :man_shrugging:

O tak:

https://photos.app.goo.gl/e4GJrYaPikFPsKB69

Na urządzeniach Google home działa bez problemu, żeby to samo zrobić na telefonie musisz mieć zainstalowane TuneIn (albo iHeartRadio - ale z tym nie testowałem).

1 polubienie

Muszę najpierw namierzyć co powoduje problem z podłączeniem apki do głośnika, ale wyglada obiecująco. Dzięki!

Też szukałem wygodnego rozwiązania do słuchania radia internetowego i najlepiej też Spotify bez streamowania z telefonu i nie udało mi się niestety nic znaleźć w rozsądnej kwocie i niezajmujące dużo miejsca.
Pewnie trochę overkill ale zmontowałem Symfonisk bookshelf w stereo i jestem bardzo zadowolony.

2 polubienia

Ja wiem czy taki overkill? U mnie, jak chcę posłuchać głośniej radia czy muzyki, Google home odpala TV żeby szło przez Soundbar bo z jakiegoś powodu Google Home odmawia podłączenia się pod sam soundbar, mimo tego że sb jest w stanie BT standby. Ponoć “known error” i Google nad tym pracuje już 3 lata :smiley:

IMHO, Google home jest teraz najtańszym rozwiązaniem jeżeli chcesz grać nutę i radio bez łączenia telefonu a nie zależy Ci na ekstra dźwięku. No i ciągle jest Google hołmem więc możesz robić cuda :smiley:

Nie wiem, czy komuś się przyda ta informacja, ale w aplikacji Apple Music można sobie bezpośrednio wyszukiwać i odtwarzać radia.

No i nieopatrznie pokazałem mojej mamie radio Nowy Świat i teraz chce żeby sobie mogła włączać bez telefonu. Szperam po tych radioodbiornikach już dobrą chwilę i nie wiem co wybrać. Nie chcę na to wydać majątku, a mama nie chce słuchać z telefonu (a jak jej zaoferowałem głośnik z NFC to powiedziała, że nic nie rozumie i nie wie czy jej nie obrażam). Do tego fajnie jakby miało odtwarzacz CD. I nie było mono.

Czuję że poniżej pińćset się nie uda znaleźć.

xD

1 polubienie

Tak z ciekawości - o co chodzi z tym radiem nowy świat?

Lepsi ludzie z trójki tam poszli, jak PiS zrobił miazgę z tej stacji