Radio FM do kuchni ( bluetooth )

Wąsy, moja żona pragnie radia do kuchni. Jej jedynym wymaganiom jest by zrobiła 1 klik I radio zaczęło grać. Czy kupno głośnika bluetooth ma sens? Czy tam będzie trzeba więcej kombinować? Ważne żeby miał ten głośnik radio FM, ale fajnie jakby mógł się łączyć po bluetooth.
Coś doradzicie?

Rok temu kupiłem teściowi wieżę Sharp XL-B510 i sprawdza się świetnie, właśnie w kuchni i również jako odbiornik Bluetooth. Może takie lub podobne urządzenie będzie dobrym rozwiązaniem?

Bardzo fajna, cenowo też przyjemnie. Aczkolwiek jest trochę za duża, skonsultuj z żoną, ale może głośniki, gdzieś na górze…

W zestawie jest również pilot, więc być może cała wieża będzie mogła wylądować gdzieś wysoko.

Nie wiem czy dobre, ale takie coś znalazłem.

Ja jako radia używam głośnika bluetooth ale marzy mi się, któryś z poniższych sprzętów:

Ja ostatnio kombinowałem, żeby kupić jakiekolwiek radio z wyjściem AUX i do niego wpiąć chromecast audio żeby telefon nie był uwiązany przez BT.

Temat zarzuciłem, ale teraz się zastanawiam czy do tego nie wrócić :smiley:

Lidl co jakiś czas ma radio fm podwieszane (np. pod górną szafką w kuchni) tylko (chyba) bez BT, za to w śmiesznych pieniądzach.

IKEA Symfonisk i będzie idealnie.

1 polubienie

To już lepiej homepod mini, ta sama cena :smiley:

Kolega ma chyba Androida. Sonos jest uniwersalny pod tym względem. Bardzo mi się podoba ten system i jakbym miał u siebie w domu rozbudowywać to wchodzę w Sonosa.

4 polubienia

Oba nie posiadają radia FM :smiley:

Gwoli wyjaśnienia: chciałem tanim kosztem ogarnąć mamie radio w kuchni żeby mogła sobie słuchać RMF Classic, ale też dać jej możliwość posłuchania Radia Nowy Świat.
Radia Internetowe (WiFi) są koszmarnie drogie.

1 polubienie

Ale Sonos ma Tunein/Sonos radio gdzie masz tysiące stacji radiowych.

wlasnie tunein to rozwiazanie

bose sprzety maja te quick actions czy jak to sie zwie gdzie naciskajac jeden przycisk przeniesie cie do konkretnego radia lub playlisty na spoty lub jeszcze czegos innego

2 polubienia

Z jednej strony tak, ale Symfonisk wymaga wi-fi i wszystko leci przez serwery Sonosa, np. mi ostatnio zaczął szwankować w połączeniu z TIDALem - krzycząc, że ma za słabe łącze (nie ma), na przemian z tym, że nie można się połączyć z TIDALem (nieprawda, bo TIDAL z aplikacji działa)… Irytujące zwłaszcza jak chcę przed snem włączyć muzykę relaksacyjną lub szum fal, a zamiast tego się wkur**am, że nie działa…
Więc jeżeli do kuchni wystarczy tylko radio FM/DAB/DAB+, to lepiej takie dedykowane urządzenie

1 polubienie

Interesting. Idę poszperać

No właśnie THIS. Wiem, że mama będzie słuchać dwóch stacji naprzemian, więc inwestowanie 500+ w taki sprzęt mija się z celem.

W domu po prostu mówię do Google home; w teorii u mamy dałoby się wybór stacji załatwić przez Symfonisk + jakiś button który będzie np. na jedno kliknięcie włączał RMF a na dwa RNŚ; tyle że to już wymaga postawienia jakiegoś podstawowego smarthome; i nagle zwykłe radio internetowe przestaje być drogie :smiley:

3 polubienia

Zgadzam się z wifi. Ja akurat nie mam problemów z TIDAL ale mam w swoim gabinecie głośnik niedaleko wifi repetaera.

1 polubienie

W apce Sonos możesz przypiąć sobie stacje/albumy/playlisty do ekranu startowego, niezależnie od usługi

3 polubienia

na dodatek przycisk PLAY na symfonisku wznawia odtwarzanie ostatnio używanego trybu - jeśli to było radio, to wznowi radio, jeśli playlista, to kontynuuje playlistę… Tak samo działa również pilot, ale on chyba już wymaga bramki.

W zasadzie, dopóki nie wywali się wifi bądź połączenie z serwerami S̶o̶r̶o̶s̶a̶ Sonosa/TuneIn, to będzie działać bezawaryjnie

2 polubienia

Yamaha WX-021 MusicCast 20
mam 10 ale jest już nie do kupienia chyba. sprawuje się idealnie chyba z 5 lat już

1 polubienie