Przesiadka z androida na ios. Warto?

Niczego nie przenoś na żadne sim. To nie 2003 :wink:
Możesz użyć tej aplikacji, co Paweł napisał, ale do kontaktów, czy kalendarzy nie musisz. Jak masz je u google, to iPhone je sobie ściągnie. No worries.

2 polubienia

Ja po prostu sam sobie nie moge uwierzyc ze to robie i jeszcze o tym pisze :sunglasses:
Po 12 latach z Androidem (w wiekszosci Samsung) postanowilem zmienic cos w swoim zyciu i wymieniam Samsunga na iPhone. Az sam sie siebie boje :rofl: co bedzie nastepne.
To nie tak ze na slepo ide. Moj firmowy tel to iPhone wiec to nie calkowicie czarna skrzynka. Ale prawie.
I tak pytanie do znawcow na szybko. Ja mam poczte na Google, kalendarz i tak dalej. Nie chce sie przelaczac na iCloud do konca, bo reszta rodziny nadal Samsung i mamy wspolne kalendarze. jest jakas opcja bezbolesnej synchronizacji iPhone ↔ Google. W obie strony. Ale uwaga tu jest haczyk. Nie bedac zmuszonym do uzywania Googlowych apek :stuck_out_tongue_winking_eye: Zeby bylo prosciej.

3 polubienia
1 polubienie

Napiszę coś z czym ciężko będzie komuś z androidem się zapewne zgodzić… W corpo, a już na pewno takim związanym z cybersecurity jest zakaz używania telefonów z tym systemem.

To nie jest żaden przytyk do andków nawet się cieszę, że są bo było źle jakby tylko był jeden ajfon.

Dziecku też nie dałbym Android-a do ręki.

Ja próbowałem się z androidem, ale jednak jakość wykonania, a przede wszystkim iOS jest nie do pobicia.

Chociaż chciałbym zobaczyć jakiś telefon z iOS inny niż ajfon. :star_struck:

Ja naprawdę żałuję, że M$ tak spierdolił zepsuł swój windows phone OS.
Bo to mogłaby być pewna alternatywa, taka trzecia siła na tym spolaryzowanym rynku. Bo wszystkie twórcze rozwinięcia android typu Harmony OS nic nie zmienią.

2 polubienia

Zgadzam sie z Toba calkowicie. Glownym problemem nie byl sam OS. tylko totalny brak aplikacji na niego. A M$ jakos nie potrafil zachecic developerow zeby pisali i ulepszali apki. Do dzisiaj to kuleje nawet na Win10. I co z tego ze jest Windows Store jak i tak malo kto z tego korzysta.

1 polubienie

Nie było aplikacji, bo nie było użytkowników
A nie było użytkowników, bo nie było aplikacji

3 polubienia

Zamkniete kolko, ale brutalna prawda.

LOL, not true :smiley:

Nie każdy telefon można ale lista certyfikowanych do używania w cybersecurity jest całkiem spora

Dobra, niech Ci będzie, w każdej w którym pracowałem i z którym miałem kontakt tak było ale może typowe europejskie corpo ma na to wywalone? :wink:

Potwierdzone u naszych chłopaków ex-MOSAD :blush:

Takie tuzy cybersecurity jak Palo Alto, Checkpoint, Tipping Point, Broadcom i Cisco też nie mają problemów z Androidem.

Ajfony są lubiane w korpo z innych powodów: łatwe korporacyjne MDM, pisanie korpo aplikacji, długie wsparcie. Security też, ale jak masz dobry MDM typu MobileIron to Ci lotto jaki OS leci pod spodem.

2 polubienia

Są rozwiązania typu CopperheadOS czy podobne.

No i cały program android enterprise

Ja na święta żonę przesiadłem na iPhone SE. Ja dalej na Huawei Mate 20 Pro. Do tej pory miałem tylko iPada. Żona jest mało techniczna, więc przychodzi z problemami do mnie, a ja robię wielkie oczy bo też nie znam systemu. I tak przesiadka akurat na iOS14 jest dość łagodna, dalej jesteśmy w ekosystemie Google, bo tak. Może się przesiądziemy jak ja też będę miał iPhone’a. Na razie większość rzeczy moim odczuciu to smartphone to smartphone. Jedyne problemy jakie napotkałem to: mp3 nie może być dzwonkiem,trzeba się bawić w GarageBand, skróty na ekranie głównym muszą być jako Shortcuts, nie umiem wyłączyć żeby zdjęcia z WhatsApp nie synchronizowały się że Zdjęciami Google.

Trochę nie do końca, ale ok to nie temat o Sec :slight_smile:

Mam doświadczenia z Androidem (w miarę czystym na szybkim telefonie) i iPadOSem, na ich podstawie nie zdecydowałbym się na zmianę na iOS (przez ograniczenia narzucone na użytkownika).

Chociaż nie da się ukryć, że na iOSa powstają lepsze aplikacje, carplay po prostu działa itd.
EDIT: no i iPhone ma porządny face unlock

Możemy sobie otworzyć temat o Security :smiley:

Będziemy tam dyskutować o domowych fajerłolach

1 polubienie

Właśnie ten fakt zamkniętej filozofii iOS można lubić lub nienawidzić. :wink:

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

To moze powiem dlaczego tak zagralem a nie inaczej. Mam firmowego iPhone 6S. byl juz leciwa kontrukcja jak go otrzymalem w firmie. A jednak po dzis dzien chodzi szybko, bez problemu z iOS14. Dostaje update tak jak wszystkie inne iPhone.
Moj Samsung S20+ tez jest szybki, z tym ze sie czasem zacina i musze restartnac. Ale mojej zony S9 po tych kilku latach przestal juz dawno byc demonem szybkosci. Dziala. Do tego co ona potrzebuje jest OK. Ale jak ja mialbym uzywac S9 to bym chyba byl mniej zadowolony.
Update do nowych wersji Androida to jest loteria. Ale zwykle trwa to miesiacami, zanim firmy jak Samsung czy inne takie zintegruja tegoz ze swoim UI.
Nigdy mi to jakos nie przeszkadzalo wlasnie dlatego ze Android oferuje super mozliwosci customizacji.
Ale doszedlem do wniosku ze chce cos prostszego. Zobaczymy czy ten iOS mi podejdzie jako moj glowny telefon.
Do firmowego nie mam zastrzezen. po prostu dziala i juz.

1 polubienie

Kolejny argument z którym niestety android sobie nie radzi. Loteria w update-ach.

Co tak naprawdę jest mało istotne z punktu widzenia użytkownika bo same aplikacje czy security patche mają oddzielone update’y od samego OS. Żeby dostać nową opcję w np. mapach, nie musisz czekać na update całego OS. Ale z punktu widzenia FOMO - jak najbardziej Cię rozumiem :smiley:

Android sobie z tym radzi. Producenci sobie nie radzą. I, as above, w świecie Androida update OS ma mniejsze znaczenie niż w świecie iOS, z racji oddzielnej dystrybucji poszczególnych części systemu.