Przenoszenie zdjęć z Google Photos do Zdjęcia ICloud

Witam. Mam problem z przeniesieniem zdjęć z Google photos do chmury iCloud. Przez ostatnie 2 lata korzystałem z rozwiązania Google bo żona nie miała jeszcze Iphona. Ostatnio naszła mnie chęć żeby to wszystko przenieść do chmury appla. I tutaj pojawia się problem bo jak to wszystko najszybciej zrobić.? Zdjęć jest ponad 10 tys plus jakieś 200 filmików. Niby coś tam się zsynchronizowało ale nie ma wszystkich zdjęć…

a opiszesz w jaki sposób to zrobiłeś? Z tego co do tej pory napisałeś ciężko wydedukować co to znaczy

Zaznaczając „Zdjęcia w ICloud” teoretycznie zdjęcia się przeniosły z jednej chmury na druga ale wczoraj przeglądając je zauważyłem ze nie wszystkie. Niektóre zdjęcia czy filmy są tylko w Google photo a nie ma ich w Zdjęcia Apple.

1 polubienie

Nie wiem może coś źle zrobiłem. A jak ty byś to zrobił żeby wszystko się zgrało? Dodam tylko że nie mam Maca. Jedynie IPhone i IPad.

jedyne co mi się nasuwa to to, że może niektóre zdjęcia i filmiki masz widoczne w google photos ale na lokalnym urządzeniu są jako miniaturki a zawartość jest na serwerze - dlatego nie ma synchronizacji ich w iCloud.
Dodatkowo mam wrażenie, że prędkość synchro GPhotos jest znacznie szybsza niż icloud. W chmurze rodzinnej, folder współdzielony - ja nie wiem jak to działa. Jakie zaklęcie trzeba rzucić, żeby zdjęcie zrobione przez żonę pojawiło się w mojej rolce :man_shrugging: Czasem się pojawia a czasem nie. Automatycznie to nie działa w ogóle mam wrażenie. Muszę ręcznie wejść w Photos na jej telefonie i odświeżyć “połączenie” z chmurą.

Też zauważyłem że w Google photo lepiej działała synchronizacja dwóch telefonów. Żona zrobiła zdjęcie i u mnie w Google już było a na photos tak jak mówisz niekiedy się synchronizowało niekiedy nie… Może jednak lepiej zostać przy tej chmurze od Google :thinking: