Przełączanie kart w przeglądarce - skrót klawiaturowy

Pierwszy post i od razu interesowny :grimacing: Poradźcie proszę, może też zmagaliście się z tym problemem pierwszego świata.

Korzystam na macu (mb pro 2016) z ustawionego skrótu klawiaturowego command+§ do przełączania się między kartami w Chromie. Ale kiedy korzystam w pracy z klawiatury bezprzewodowej (też japko) to tam nie mam w tym samym miejscu klawisza §, tylko ’ co wymaga ode mnie każdorazowo zmienianie skrótu w ustawieniach skrótów klawiatury. Jest jakaś opcja, by to obejść, albo ustawić, aby dwa skróty działały? Nie wiem czy kumacie co napisałem, jak to czytam to sam mam wątpliwości :man_facepalming:

No ale może ktoś to połapie? Halp

Jest choć z tego co się orientuję jest problem z działaniem aplikacji na najnowszym macOS

1 polubienie

Ja zawsze robię tak: zmieniam w klawiaturze capslock na ctrl. A potem przełączam się między kartami shift + capslock (ctrl) w jedną stronę oraz shift + capslock (ctrl) + tab w drugą. Czy to może pomóc?

1 polubienie

Ja robię swype 3 palcami na trackpadzie w lewo lub w prawo. BetterTouchTools - przyciski też można ustawić dowolnie i jest w Setappie.

1 polubienie

Ja z kolei używam rozszerzenia do chrome Vimium i wtedy można przeglądarki używać z samej klawiatury. Można sobie to bindować, ja przełączanie kart mam pod SHIFT+J/K :wink:

1 polubienie

A nie prościej korzystać z cmd+1, cmd+2, itd?

1 polubienie

No, wygodniej tak do czwartej karty maksymalnie :wink:

4 polubienia

Nie, gdyż u mnie ctrl jest commandem :man_shrugging: ale dzięki za tipa.

Przetestuje :slightly_smiling_face: Thx