Przebarwione kable, organizer na kable

Cześć
Mam taki problem z kablami i ładowarkami albo z plecakiem. Kupiłem plecak i trzymam w nim kable i ładowarki (od Apple). Po paru dniach zauważyłem, że przebarwiły się na niebieski kolor. Nie trzymam w plecaku nic co mogłoby zafarbować je. Miał ktoś taki problem? Jak myślicie to kwestia kabla i kupienie etui pomoże?

problem masz z plecakiem - wypierz go.
Kabel to kabel - guma. Guma łapie brud. Nie ma w tym magii, ani Apple particle :slight_smile: Weź gumkę myszkę do ołówka i wyczyścisz. Cudu w tym też nie ma tylko fizyka :slight_smile:

Poza tym… to tylko kabel.

8 polubień

Mnie się podoba taki zabarwiony. Ja bym tak zostawił.

A o kable możesz zadbać kupując sobie na nie jakiś organizer.

Np. Bellroy Classic Pouch

2 polubienia

Matko boska £45 :confounded: ładne ale bez przesady. Swoją drogą też mi kiedyś tak kable barwiły od czegoś, ale najgorsze jest jak robią się klejące

6 polubień

Na szczęście tylko są przebarwione, nie lepią się. Tez mi sie wydaje to trochę drogo (nie wiem jak z jakością tego etui, chociaż bellroy jednak słynie z dobrej jakości). Może ktoś ma jakieś tańsze etui do polecenia?

Przez długi czas nosilem kable i ładowarki w zwykłym piórniku tego typu więc mogę ze spokojem polecić. Nigdy się u mnie nie sprawdziły te jakieś pouche EDC gdzie każdy kabel ma własną przegródkę, mocowanie czy gumkę. Piórnik ma tę zaletę ze wrzucasz do środka wszystko i nie przejmujesz się niczym. I piórnik zawsze łatwiej znaleźć w plecaku niż luźne kable.

1 polubienie

Nie do końca na kable ale w sumie czemu nie

£18.50

1 polubienie

Każde z aliexpress poniżej 5£ :smiley:

1 polubienie

Ja mam coś takiego do kabli i jest OK. Nie jest jakoś super super, ale jest całkiem OK. Teraz muszę kupić większe bo mam już dużo więćej kabelków i donglów, ale to się świetnie sprawdza.

3 polubienia

O widzisz. A mnie to co pokazujesz w ogóle się nie sprawdziło (konkretnie ten model z Bagsmart). Ponosiłem, powkurzałem się że za każdym razem się muszę mocować w tymi gumkami. Do tego zawsze mi się tam coś nie domykało bo ładowarka do Surface i myszka i jakiś kabelek. Koniec końców oddałem koledze w biurze, ten nosi w środku dwa kabelki i myszkę i jest szczęśliwy.

W moim przypadku rozwiązaniem okazał się duży “piórnik” bez przegródek gdzie możesz wrzucić wszystko + takie rzepy na kable żeby się nie plątały.

Za to kupiłem tę torbę Bagsmarta na kable w domu i moja dziewczyna w końcu jest szczęśliwa, że się nie walają wszędzie

1 polubienie

Polecam ten, mieści kilka kabli, dużego powerbanka 20k mAh, ładowarkę 5 portów, od maca i jeszcze miejsce jest.
https://a.aliexpress.com/_BU3MvZ

1 polubienie

kupiłem w końcu organizer, przyszedł i polecam, bardzo dobry stosunek ceny do jakości :slight_smile:

https://allegro.pl/oferta/baseus-saszetka-organizer-etui-na-kable-akcesoria-8102641680?utm_source=notification&utm_medium=PLemail_tracking_number_added&utm_campaign=tracking-numbers-notifications&snapshot=MjAyMC0wNy0xMlQyMjozOTowNi45NjJaO2J1eWVyOzViZjk3ZjQzYmRkY2EzOGNmMDY0ZGU4ZThkZDJmODdjMzlhNDgzZGQ5ZDY0YWM1YzExYWM5MjRiYWQ4NjJmMGE%3D

2 polubienia

Ja w większe podróże zabieram coś takiego. Akurat w niedzielę będę się pakował to podeślę zdjęcie.
https://a.aliexpress.com/_BPQbVv

1 polubienie

A takie cudo zabieram na weekendy. Albo wyjazdy zdjęciowe. Super sprawa kiedy nie kusisz zabierać wieloportowej ładowarki.

Ja polecam mocno to co wkleił @_Kuba

Mam jedną sztukę wypchaną kablami bo brzegi a druga taka wyjazdowa jak na zdjęciu.

1 polubienie

Nieźle. Przyszła mi paczka z tym organizerem kilka miesięcy temu, ale byłem akurat w biegu, więc wrzuciłem do jakiejś szafy i całkiem zapomniałem. Teraz tylko muszę sobie przypomnieć, gdzie dokładnie to leży… :sweat_smile:

Ja chyba będę się rozglądał za kolejnym, bo już powoli się nie mieszczę xD

6 polubień

Pakowanie na „większy wyjazd” kiedy zabieramy z żoną „najpotrzebniejsze rzeczy”, które trzeba ładować. Brakuje tylko kabla do AW.

2 polubienia

Niby wyjazd z żoną, a swoje rzeczy podpisane KM i wara od nich xD

5 polubień

Raczej kwestia tego, że zdarza mi się używać prywatnego sprzętu w firmie lub podczas wystąpień i nie lubię jak mi giną adaptery za kilka stówek :man_detective:

4 polubienia