Protest medialny w Polsce

Jakie było moje zaskoczenie jak chciałem obejrzeć Eurosport i okazało się, że dostałem tylko napis o treści " Tu miał być twój ulubiony kanał" :frowning_face:

Telewizje i gazety wystosowały list otwarty do rządu i jest tam dość długa lista. :open_mouth:

Khem khem - domena tvn24 wskazuje wyraźnie na niemieckie media, nie zrzucaj winy na Eurosport :slight_smile:

PS przy okazji, jak już jest taka ładna lista:

Sygnatariusze listu:

  • Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
  • Agora S.A.
  • AMS S.A.
  • Bonnier Business
  • Burda Media Polska
  • CANAL+
  • Dziennik Trybuna
  • Dziennik Wschodni
  • Edipresse Polska
  • Eleven Sports Network sp. z o.o.
  • Gazeta Radomszczańska
  • Gazeta Żoliborza
  • Green Content sp. z o.o.
  • Gremi Media S.A.
  • Grupa Eurozet
  • Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
  • Grupa Radiowa Agory sp. z o.o.
  • Grupa RMF
  • Grupa Wirtualna Polska
  • Grupa ZPR
  • Helios S.A.
  • Infor Biznes
  • Kino Polska TV S.A.
  • Lemon Records sp. z o.o.
  • Marshal Academy
  • Music TV sp. z o.o.
  • Muzo.fm sp. z o.o.
  • naTemat.pl
  • OKO.press
  • Polityka
  • Polska Press Grupa
  • Ringier Axel Springer Polska
  • STAVKA sp. z o.o.
  • Superstacja sp. z o.o.
  • Telewizja Polsat sp. z o.o.
  • Telewizja Puls sp. z o.o.
  • Telewizja Regionalna TVT
  • TIME S.A.
  • TV Spektrum sp. z o.o.
  • TVN S.A.
  • Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
  • Tygodnik Powszechny
  • Wydawnictwo Bauer
  • Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
  • Wydawnictwo Magraf
  • Wydawnictwo Nowiny
  • Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

To teraz tylko wpuścić prokuraturę, KAS i kogo tam się jeszcze da, doprowadzić do upadku, wykupić za bezcen i wcielić do holdingu prasowego Orlen Press :smiley:

2 polubienia

Tylko porównaj sobie protest WP i ZPR z tym co robi TVN, Polsat, Interia czy Onet. Serwisy WP czy Superak się święcą. Fajna ta solidarność mediów, taka nie do końca.

1 polubienie


OCB?

Jeszcze kilka godzin temu były normalnie newsy i list jako główny

1 polubienie

Zjedź niż. Masz zajawki, które przenoszą do konkretnych artykułów. Nie mówiąc już o tym, że ich serwisy normalnie działają i emitują się na nich reklamy.

A jednak wyłączyli również serwisy.

image
Ach te złe koncerny

5 polubień

Grupa Discovery jest niemiecka? :thinking:

Oczywiście że tak :slight_smile:
Obecna narracja mówi “Niemieckie media”
Więc albo niemieckie, albo jeszcze gorzej :stuck_out_tongue:

oddychaj głęboko, po prostu pierwszy kanał na jakim to zobaczyłem to Eurosport i w mojej bańce nie wiedziałem nic o protescie.

Ja te stacje trochę rozumiem, nie jestem broń boże zwolennikiem obecnie rządzącej opcji, ale halo. Płacę za tą telewizję i chętnie obejrzałbym np dzisiaj jakiś mecz, film, czy cokolwiek innego. Trochę lipa.

Szczegóły akcji dla niewtajemniczonych:

1 polubienie

Zgoda. Chciałem obejrzeć powtórki Australian Open na Player.pl za który płacę, a tu wielka lipa.

Hmmmmmm… na podwórku Słońca Narodów takie coś się odpiernicza?

3 polubienia

Mnie też zdziwił EuroSport rano, kiedy chciałem obejrzeć mecz Igi na AO ale nie mam zupełnie pretensji. Wolę poświecić jeden dzień niż żeby wszyscy w milczeniu patrzyli na kolejne ruchy reżimu. Poza tym na Fortunie można oglądać mecze na żywo jeśli się zrobi zakład za min. 2zł.

4 polubienia

Trzeba te 500+ czymś załatać.

1 polubienie

Dokładnie ta sama sytuacja. Wiem, ze może nasze problemy przy tym, to błachostka, ale czemu ja mam być „ukarany” za coś, na co nie mam bezpośredniego wpływu?

Nie chodzi o 500+, ale ukręcenie niezależnych mediów. Podatek ten nie dotknie FB, Google’a oraz Twittera, ale znacznie utrudni lokalnym redakcjom patrzenie władzy na ręce.

3 polubienia

nie, nie płacisz - oni w przeciwieństwie do TVP (na które idą podatki z abonamentu i inne 2 miliardowe dotacje - również z naszych podatków) utrzymują się wyłącznie z reklam

Tylko że reklamy dotyczą jakichś towarów. Zapewne przez podatek wzrosną ceny reklam. Reklamodawca będzie mieć wybór: dać droższą reklamę na czołowym portalu i mieć klientów czy zrezygnować? Wielu wybierze droższą reklamę, w związku z tym odbije to sobie na towarach. Towarach, które kupujemy my.

1 polubienie