Prosta strona internetowa/wizytówka

Nie znam tego klasyka, ja tak bardziej z “klasyki” to Tolkiena czytam. :wink:

1 polubienie

Mam prośbę, żeby przenieść ten temat do innego działu, bo chyba będę miał trochę pytań jeszcze. Np jak rozwiązać problem braku certyfikatu SSL dla domeny na OVH, kiedy tam napisali że mogę zamówić certyfikat tylko przy wykupieniu nowego hostingu, a ja w ogóle nie mam tam hostingu tylko same domeny. I tak jakby w ogóle nie mogę kupić do nich SSL. Druga rzecz, że Squarespace dał mi certyfikat SSL, ale pojawia się on tylko na stronie adamelyan.squarespace.com, a jak wyświetla się domena adamelyan.pl z ovh to nie ma certyfikatu. Czy jeśli w ustawieniach domeny adamelyan.pl zmienię, że po przekierowaniu ma pokazywać nowy adres (przekierowanie widoczne) to nie będzie wyskakiwało ostrzeżenie o wchodzeniu na niebezpieczną stronę?
EDIT Chyba jeśli chodzi o widoczność strony i SSL to teraz jest na pewno lepiej, ale możecie mi powiedzieć czy dobrze.
Co do estetyki, fontów itd to jak już mówiłem posiedzę jeszcze nad tym, ale tak jak konkretna treść na stronie i wszystkie elementy to jeszcze wymaga dopracowania. Teraz ma być tak, że jak np zaraz zmienię pracę to pacjenci będą mogli mnie szybciutko znaleźć w nowym miejscu.

Jeśli chodzi o SSL możesz użyć let’s encrypt (jest za free).

No właśnie na squarespace mam SSL. Czyli jak to rozumiem moim laickim rozumkiem “serwer” na którym jest strona ma certyfikat. Ale te kilka adresów (domen) z OVH, które kierują na squarespace takiego certyfikatu nie ma. W momencie jak ustawiłem w domenie, że ma zostawać w pasku adresu (przekierowanie niewidoczne, tak to z się nazywało w ustawieniach) to dostawałem info, że strona jest niebezpieczna. Jak wpisałem od razu domenę od squarespace to było ok. Teraz jest ustawione przekierowanie widoczne, tzn wpisujesz adamelyan.pl i w pasku adresu pojawia się adamelyan.squarespace.com i wtedy pojawia się kłódka. To co mnie zastanawia to czy w tym ustawieniu np Chrome nie będzie wyświetlał tego ostrzeżenia o niebezpieczeństwie zanim adres się podmieni.

Pamiętaj, że SSL wskazuje na domenę - czyli masz certa na adamelyan.squarespace.com ale nie na adamelyan.pl
Wygeneruj sobie certa let’s encrypt na swoją domenę i nie będziesz musiał przekierowania używać.

PS - płacisz więc nie miej oporów przez pisaniem na support jak to zrobić dobrze :smiley:

1 polubienie

Adaś, trochę konstruktywnej krytyki ode mnie. Podkreślam: ode mnie. Inni mogą się nie zgodzić. Rozumiem i szanuje.

  • polskie ogonki się wywalają, ale to już wiesz
  • czcionka i kolor wyglądają trochę odpustowo. Poszedłbym w czerń lub granat i coś bardziej nowoczesnego i czytelnego, jak Helvetica albo Verdana.
  • te zdjęcia szczoteczek są IMO trochę niepotrzebne, ale rozumiem, że możesz je bardzo chcieć. Tak, czy siak powinieneś je zrobić zdecydowanie jaśniejsze i dużo mniej nasycone, takie ledwo widoczne, bo teraz trochę wali po oczach i daje klimat przeszłości.
  • czcionka powinna być raczej taka sama na każdej podstronie. Może się różnic rozmiarem, ale kolorów bym nie zmieniał.
  • strona o Tobie potrzebuje profesjonalnego zdjęcia Twojej buźki i wg mnie wyglądałaby dużo lepiej, gdybyś takie uproszczone CV napisał bezosobowo. Takie „jestem, byłem, robię” daje mi poczucie takiej trochę amatorszczyzny, ale rozumiem, jeśli inni uznają to za zaletę, bo to takie friendly.
  • mapy na stronie z gabinetami bym zmniejszył do 16x9 albo nawet 2x1 - taki kwadrat wielgaśny trochę zniechęca to przewijania strony dalej.
  • Dobrze by było gdybyś podlinkował do tej strony z recenzjami lekarzy, nie pamietam nazwy, ale jest chyba coś takiego, to od razu podnosi wiarygodność.

A, jeszcze jedno, a właściwie dwa:

  • ogarnij sobie maskowanie adresu strony, bo jak Ci się wyświetla adamelyan.squarespace.com to wyglada to kiepsko. To daje taki silny vibe mojastrona.prv.pl
  • No i skoro masz już swoją domenę, to ogarnij sobie w niej profesjonalny e-mail, bo gmail wyglada - again - amatorsko.

Ale ogólnie to pięknie się z tym uporałeś w tak krótkim czasie. Teraz na spokojnie wszystko dopieść i będzie miód malina.

8 polubień

<3 zapomniałem o prv.pl

4 polubienia

Dzięki za konstruktywną krytykę. Co do estetyki to na pewno się zastosuję do większości rzeczy o których mówisz bo nie jestem zadowolony z tego co jest teraz i cenne rady na ten temat są super. Co do maskowania to pracuję nad tym. Jak pisałem wyżej, mam problem z certyfikatem SSL dla moich domen ale @Martin_Fox już mi coś napisał i będę to sprawdzał wieczorem pewnie.

2 polubienia

Moja sugestia to napisanie numeru telefonu ze spacjami (łatwiej się przepisuje) i zrobienie go klikalnego.

3 polubienia

Gdy wpisujesz jako nazwę użytkownika pierwsze co Ci przyjdzie do głowy, a później w tym miejscu robisz interesy :smiley:

Jakby co, to ewentualnym znajomym z Wawy będę polecał prosić o duuuużo znieczulenia :wink:

2 polubienia

Paradoksalnie wśród moich pacjentów mam opinię bardzo delikatnego dentysty. :stuck_out_tongue: Totalnie nie była to pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy. :smiley:

5 polubień

Ciekawe czy ktos pamieta o polbox.com ?

Pamiętam prv.pl i hostingi 5mb na Republice. Ech. Czekolada była słodsza a masło maślańsze :wink::wink:

4 polubienia

Ja nazwę pamiętam, a czy to nie oni mieli domeny y.pl oraz z.pl gdzie dało się zakładać własne strony w subdomenach typu mojanazwa.z.pl? Pamiętam, że bawiłem się z tymi domenami, pojemność serwera darmowego to było 2 MB, czyli o wiele mniej, niż dzisiejsze jedno zdjęcie zrobione smartfonem.

Chyba nie. Po prostu my byliśmy młodsi, przeżywaliśmy bardziej i mieliśmy nieograniczone marzenia. Nie sądzę, że było lepiej, było inaczej, a lepiej bierze się z nostalgii :slight_smile:

Jeśli to się u kogoś z wiekiem zmieniło, to znaczy, ze coś po drodze poszło nie tak.

1 polubienie

To było ironiczne (stąd “masło maślańsze”) :wink:

Z tamtych czasów jedynie z nutką nostalgii wspominam Fantę o smaku różowych grejpfrutów :blush:

1 polubienie

Juz nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli :wink:

4 polubienia

Kolejki już nigdy nie będą takie długie a śnieg taki czarny… Ech komunizm…

2 polubienia

Śnieg to możemy w Polsce za jakiś czas tylko wspominać, jak tak dalej pójdzie. W moim mieście w tym roku śniegu jeszcze nie było i nie zanosi się na zmianę. Za to w lecie znowu zapewne zaobserwuję jeszcze więcej klimatyzatorów na starszych budynkach.

1 polubienie