Prośba o oddanie krwi

Cześć Wąsy

Pozwolę sobie dzisiaj na trochę prywatną prośbę, ale sprawa jest dla mnie mega istotna.
Niestety moja mama trafiła do Szpitala i potrzebuje krwi. Jeżeli ktoś może oddać lub miał to w planach i będzie chciał to na podam szczegóły w wiadomości prywatnej. Wspomnę tu tylko, że nie chodzi tu o osocze ozdrowieńca tylko ogólnie o krew - grupa nie ma znaczenia
Dzięki i życzę wszystkim zdrowia

2 polubienia

Fuck… ale pech. W czwartek w minionym tygodniu oddawałem. Bardzo mi przykro. Dużo dużo zdrowia dla mamy!

Nic nie szkodzi. Cieszę się że oddajesz krew

Braki krwi w bankach to niestety okresowo powracający problem. Generalnie nie ma się czego bać, a można uratować w prosty sposób komuś życie (i w niektórych miastach mieć darmową komunikację miejską :wink:).
Dołączę się do prośby o dodawanie krwi, przydatna rzecz u mnie na onkologii. Jak ktoś ma jakieś obawy to chętnie rozwieję wątpliwości.
Podsumowując, jak ktoś może, to warto raz na jakiś czas krew oddać, a potem najeść się czekolady w ciągu dnia wolnego :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ja mam pytanie w sumie. Mam insulinooporność i kiedyś dostałem informację że nie mogę oddać krwi ale ostatnio dotarły do mnie sprzeczne informacje odnośnie oddawania krwi a mojej przypadłości. Wiesz jak to jest tak do końca?

EDIT: A może mi tak powiedzieli dlatego żeby mi później nie było smutno, że tej czekolady nie mogę zjeść :slight_smile:

Niestety nie możesz oddać krwi. Natomiast info dla innych jest takie, że dużo przeciwwskazań jest czasowych. Ja przez koło 10 lat nie mogłem, ale niedawno się to zmieniło i mogę w końcu oddawać krew.
W Twoim wypadku trudno o czasową dyskwalifikację, chociaż dzieją się rzeczy związane z przeszczepami wysp trzustkowych i podobne więc może coś się kiedyś zmieni w Twojej sytuacji :wink:

EDIT:
Jestem z Gdańska więc macie przygotowane przez RCKiK w Gdańsku info o dyskwalifikujących rzeczach: