📝 Programy do notowania

Szukam czegoś do robienia notatek odręcznych na ipadzie (pencilem). Jakieś polecenia? Nie chcę kombajnu do wszystkiego tylko aplikacji do notatek :slight_smile:

PS @pawelorzech sprawdziłem tego notion - jak pisałeś kombajn - i dlatego zupełnie nie dla mnie. Z tym mam taki sam problem jak z one note - jak szukam aplikacji do notatek to chcę tam robić notatki, jak ma być lista zadań to chcę aplikację do zarządzania zadaniami, jak chcę mieć bazę wiedzy to szukam jakiejś aplikacji typu CMDB - a Notion próbuje być wszystkim i jest w moim odczuciu niczym.

Ja to chyba jestem słabym targetem dla takich apek, tak samo nie kumam notiona jak i drafts :smiley:

1 polubienie

Notes.app świetnie się do tego nadaje.
O jedno oczko wyżej jest Notability. Później to już raczej kombajny, jak GoodNotes.

Zastanawiam się właśnie jak będzie z Notes.app na iPadOS - podobno są jakieś zmiany, ale nie wiem jakie bo nie instaluję bety :smiley:

Do update’u w iOS 12 warto było się zainteresować Notability. Od iOS 12 jest już super, a od iOS 13 będzie lodzio-miodzio.

(iOS 12 wprowadza lepszą obsługę pencila wraz z grubością piórka etc). Dla tych co lubią notować pencilem. Jeśli się to robi po angielsku to pismo odręczne jest normalnie indeksowane i można korzystać z searcha.

Tak to jest żyć w kraju trzeciego świata…

1 polubienie

Ehh, to moje “marzenie”. Notować sobie odręcznie, moim charakterem pisma (czasem sam się nie odczytuje) i oczywiście po polsku, a potem jakiś OCR zamienia mi to na pismo drukowane… :heart_eyes:

2 polubienia

Mówisz masz :wink: Nebo App działa całkiem dobrze, niestety brakuje kilku funkcji jak np. integracja z Notion/Evernote.

1 polubienie

Czyli powiadasz, że działa całkiem dobrze… To chyba nie mam wymówki i muszę zacząć notować kupić iPada :slight_smile:

2 polubienia

Jako baza wiedza, notowanie na szkoleniach, informacje do których zamierzam wracać - OneNote
“Jednorazowe” notatki (listy zakupów, linki) - Google Keep

Chciałbym odnośnie Notiona wrzucić tutaj dwie rzeczy.

Pierwsza z nich - $10 dolarów dla osób, które zakładają nowe konta. W efekcie macie premium na 2 miesiące za darmo!

Druga z nich - Notion jest kosmicznie dobry, jak ktoś robi ogromne listy i mocno porządkuje notatki. Ja używam Notatek od Apple (bo szerowanie w rodzinie), ale Notion się sprawdza świetnie jako CRM do życia. Sprawdzony temat, chociaż trzeba poświęcić na niego trochę czasu i można tam zebrać wszystkie rzeczy.

2 polubienia

A ja nadal będę obstawiał, że Bear wystarcza w zupełności. :heart::love_you_gesture:t2:

Nie ma w Bear tabeli. To jest dealbreaker.

1 polubienie

W sumie zależy, co komu potrzebne. Z tabeli tak żeby je mieć zawsze przy sobie to korzystam bardzo rzadko. Jak już potrzebuje to Google Docs ftw! :love_you_gesture:t2:

Mam tabele z numerami Magda coś - numer / ja coś - numer. Itd. Bez tego ciężko korzysta mi się z notatek… A Bear jest super ładny. Nawet mam tam notatki, ale bez tabeli nie da rady :frowning:

1 polubienie

Natchnęliście mnie właśnie do ogarnięcia tematu notatek i wszystko przeniosłem sobie na notes.app z evernote’a i jest elegancko :slight_smile:

Od paru dni Notion jest za darmo dla studentów. Super deal.

2 polubienia

To ja u siebie wprowadziłem małą aktualizację: wyleciała subskrypcja na Bear, wszystko będę przerzucał do notes.app.

Okazało się, ze mon stary mail z uczelni nadal działa. Zarejestrowałem się i dostałem wersje personal za free. W wolnej chwili się pobawię :grinning:

2 polubienia

Za free jest to mega mega deal. Notion to kombajn straszny. Ale można bardzo fajnie sobie życie uprościć w nim. Ja powolutku sobie dostosowuję go do siebie ale wiem że ma mnóstwo możliwości i ogarnąć to wszystko to naprawdę wyzwanie.

@Autheable z ciekawości, czemu Bear wyleciał u Ciebie? Ja kocham design Bear i ogólnie mega mi się podoba ta appka, ale zaczęło mnie Notion w pełnym wymiarze kusić, a wtedy Bear by poszedł w odstawkę i wraz z nim też moja subskrypcja. Tak, i wciąż nie mają tabel.

2 polubienia

Dla mnie Notion jest za duży. Wiem, że to fajne narzędzie i można w nim zbudować wiele, ale to raczej typowe do używania w zespole a nie dla jednej osoby.
Fakt, że opcja zbudowania CKMDB jest śliczna, bo naprawdę ładnie da się to zrobić, ale po prostu dla używania dla jednej osoby to trochę za duży kaliber.