Program na PC do synchronizacji plików z domową chmurą

Zainwestowałem własnie we Fritz!Box który będzie też miał podłączony dysk na którym chciałbym sobie robić backup synchronizowany ze stacjonarką. Znacie jakieś programy do synchronizacji plików warte zainteresowania?

Nie wiem co to obsługuje, ale rsync wpakowany w crona to jest to, ale na windowsie to tak średnio

1 polubienie

Na Windowsie (Jeśli chodzi tylko o kopie zapasowa plików) można sobie napisać skrypt, który wykorzystuje polecenie robocopy i powinno działać.
Rozumiem, że pliki będą udostępniane po FTP/SMB.

Na ile się orientuję to na tym routerze można postawić ftp albo jest dostęp przez apkę.
W grę raczej wychodzą tylko takie programy w których nie trzeba samemu pisać komend, bo na tym kompletnie się nie znam :sweat_smile:

Polecam to. Backup software - free and commercial versions available
Chodzi w tle. Dziala u mnie od lat

O coś takiego mi chodziło, dzięki :grin:

Zerknij na syncthing

1 polubienie

Na Windowsie używałem mojego ukochanego Bvckup 2, mega dobry soft. Na macOS spoko jest Arq. Linux wiadomo, rsync klasycznie :smiley:

Syncthing działa na wszystkim, od synology, przez maca, Windows do Linuxa

Ogólnie soft fajny tylko problem jest w tym, że Syncthing wymaga serwera i klienta. Nie wiem czy w Fritz!Boxie da się uruchomić server Syncthing.

ale mozesz wysharowac jego dyski i zamontowac w jakims innym serwerze

To jest już sztuka dla sztuki. Chłopak ma router o do tego podłączy dysk, który będzie udostępniony przez SMB/FTP i trzeba mi takiego rozwiązania, które wspiera jeden ze standardów przesyłu danych. Jaljepszym rozwiązaniem będzie soft, który zajmie się synchronizacją plików po stroni systemu Windows dla tego programy podesłane prze @Arec i @adriank1410 wydają się najlepsza opcją.

Może i tak. Syncthing ma sens gdy synchronizuje się więcej urządzeń