Produktywność / setup Things 3

Da się zaznaczyć za jednym zamachem wszystko w obrębie listy?

Czy da się ustawić przypomnienie na dzień przed wydarzeniem?

Wersje na iOS możesz zainstalować, wypróbować, a potem zrobić zwrot.

nie wiem, czy o to chodzi, ale ja ustawiam sobie deadliny tak, że sam task wpada dzień czy ileś wcześniej.

Np. płacenie rachunków - 10ego zazwyczaj siadam do płacenia wszystkiego. Podatki mam płatne do 20ego, więc cykliczny task mam na 20 dzień każdego miesiąca, ale deadline ustawiony na 10 dni przed, więc już 10ego mam w Today

ja przez parę miesięcy czekałem, aż wpadnie na wyprzedaż i kupiłem z 30% rabatem w końcu - dopóki nie jest Ci a b s o l u t n i e niezbędny, to warto się wstrzymać chyba

werjsa na Maca nie daje swobody gestów - w iOS to jest naturalna sprawa, że coś przesuwasz, przenosisz, przeciągasz, a w MacOS to po prostu nudne klikanie - za to na większym ekranie łatwiej ogarnąć duże projekty

1polubienie

ios 13.4 ma polaczyc zakupy w jednym i drugim app store, ciekaw jestem jak będzie to wyglądało w przypadku things 3?

Czyli tak po prostu nie da się tego zrobić, jak np w kalendarzu, żeby mieć przypomnienie dzień przed?

w zasadzie nie - on nie traktuje tego jak wydarzeń, które można przegapić, bo nie było interakcji, tylko każdy task jak wpada do “Today” przenosi się automatycznie na jutro itd, jeśli nie został wykonany dzisiaj

1polubienie

Jednej rzeczy mi brakuje. Czasem siedze na PC z Windows. To moja konsola z dodatkowymi funkcjami. Jednak czasem chciałbym mieć możliwość zajrzenia do Thingsów. Tak spojrzeć odznaczyć i już. Nie pełna funkcjonalność ale jednak.

1polubienie

Po pięciu dniach testów, Things wyleciały z moich urządzeń lotem koszącym. Wbudowana aplikacja jest moim zdaniem znacznie lepsza.

1polubienie

Więc postanowiłem się ruszyć i sprawdzić Todoist z paru powodów:

  • mam opcję dzielenia projektów z Wojtkiem,

  • jest bardzo podobne UI do tego z Things,

  • ma aplikacje na Windows + Android oraz wersję webową,

  • kosztuje mniej/wcale (zależy czego się potrzebuje, akurat dla mnie nie kosztuje nic),

  • ma otwarte API, które pozwala go spiąć z Zapierem/IFTTT.

Używam go dopiero od dziś, ale chyba mi się to spodoba i być może faktycznie w całości przejdę z Things na Todoista. Wszystkie rzeczy wypisane wyżej to bardzo duże plusy, chociaż najbardziej chyba podoba mi się to, że jest więcej niż jeden użytkownik oraz otwarte API, bo można pokucować trochę zadań automatycznie.

A testuję tak bardzo, że po prostu schowałem wszędzie Things, wrzuciłem Todoist DO DOCKA NA IPHONE i zobaczymy co się wydarzy. W najgorszym wypadku - mam kopię wszystkiego (tak, kopiowałem wszystko ręcznie) w Things i mogę spokojnie do tego wrócić. Ale jeśli mam być szczery - mam ogromną nadzieję, że (nawet płatny) Todoist ze mną zostanie na długo.

4polubienia

Cieszę się, że “pomogłem”. :smiley:

nie rób nam* tego XD

*nam wszystkim, których namówiłeś do kupienia i przeniesienia życia do Thingsów, dodając teraz, że przenosisz się jednak do Todoista

4polubienia

Things są świetne! Ale jest jedna rzecz, na którą się bardzo mocno przygotowuje i Todoist mi w tym może trochę pomóc. Opowiem o tym w podcascie może za parę tygodni.

4polubienia

Pixel u Orzecha potwierdzony.
Half Life 3 w przyszłym roku.
Korona wirus już w Polsce.
To i inne potwierdzone informacje już w wieczornym wydaniu Panoramy.
:D:D:D

6polubień

Odkąd słucham Cortexa brakuje mi zadań sekwencyjnych w Thingsach. Cortex zepsuł mi Thingsy i naciąga mnie na Zappiera xD

1polubienie

Zadania sekwencyjne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakbys podcastu od wczoraj sluchal :smiley:

4polubienia

No jak masz projekt, to jak dodajesz zadanie, możesz ustawić czy zadanie może się dziać równolegle czy następuje po kolejnym. Wtedy jak masz widok dostępnych zadań. To widzisz tylko jedno sekwencyjne zadanie i wszystkie równoległe. Kolejne sekwencyjne pojawi się jak poprzednie będzie odznaczone jako zrobione. Tak przynajmniej było jak ja testowałem.

Kurde zapier zmienił plany :frowning:

1polubienie

Znaczy ja nie wiem czy przejdę do Todoista. Po prostu ma parę takich ficzerow które są dla mnie ciekawe. Jak się okaże, że nie mają jednak tyle wartości co myślę - to nie będę robić przesiadki bo to nie ma sensu. Ale chcę spróbować w pełni dlatego:

Natomiast ja się że wszystkiego wytłumaczę. Ale dopiero za jakieś dwa miesiące bo wtedy spadnie embargo na to nad czym pracuje :rofl:

Edit: Generalnie to potrzebuje API i wielu użytkowników bo chce mieć z Wojtkiem dostęp do tej samej listy zadań. To tak w skrócie. Bardzo.

1polubienie

Może to głupie pytanie, ale testowałeś ostatnio porządnie Reminders w iOS 13? Dla mnie działa to lepiej niż Things. Oczywiście każdy lubi coś innego i w ogóle. No ale spróbuj, jeśli tego nie zrobiłeś.

Próbowałem, ale niestety. Do tego szukam teraz czegoś co działa bardziej multiplatformowo, wiec raczej Todoist/Microsoft Todo/niewiemcojeszcze.

@pawelorzech To ja może zadam inne pytanie a propos Things 3 (chyba takiego jeszcze nie było, a przynajmniej ja w tym wątku go nie znalazłem). Mianowicie dlaczego wybór padł akurat na omawiane Things’y, a nie chociażby na OmniFocus?
Kwestia designu, łatwości obsługi, funkcjonalności, ceny? Ot z czystej ciekawości pytanie kieruję właśnie do Ciebie bo wiem, że jesteś chyba największym ogarniaczem z całego naszego grona. :smiley: