Produktywność / setup Things 3

I jeszcze przykład: mam listę rzeczy, które mam w domu posprzątać za każdym razem. Lista, żebym po prostu o niczym nie zapomniał i nie zastanawiał się też w trakcie - ok, zrobiłem to czy nie zrobiłem tego? Więc zrobiłem sobie shortcut na iPhone, który pod jednym skrótem dodaje mi zadanie na dziś do listy zadania domowe, gdzie mam checklistę z rzeczami, które muszę zrobić. To jest TURBO prosty shortcut, ale jest też TURBO przydatny. Bo wystarczy jedno kliknięcie i już taki task ze wszystkimi informacjami ląduje w “today”. A wygląda to tak:


4lajki

Spoko rzecz! Ja to rozwiązywałem taskami powtarzającymi się co weekend lub kilka dni, ale to jest bardziej uniwersalne, a w sumie w skróty się nie bawiłem wcześniej - teraz zacznę.

3lajki

Też tak robię, mam nawet specjalnie wykucowany skrypt w pythonie do todoista bo inaczej na androidzie nie potrafię XD.

2lajki

Poka poka

A da się w thingsach robić przypomnienia np w ostatni piątek miesiąca?

2lajki

Da się :slight_smile:

2lajki

Zainstalowałem sobie i będę testował :+1:t2:

Smuci mnie ten wątek, bo mam Things na iOS, i pewnie przez Was kupię na Maca, chociaż to trochę hajsu kosztuje :frowning:
Nie mają jakichś zniżek studenckich?

1lajk

Niestety nie

Niedawno były promocje. :grin:
Poczekaj może na Things 4 :sweat_smile:

no właśnie na AppShopper widzę, że kilka dni temu było 10 USD mniej. Przegapiłem ja sierot… Nic to, pobiję się jeszcze z myślami, czy mi to potrzebne, bo Mac tylko w domu, więc w pracy i tak korzystałbym jak do tej pory, czyli wyłącznie przez telefon tudzież wrzucając z maila.

Czytam jak się wszyscy zachwycają i nie wiem… testowałem wersje na Mac i jakoś nie poczułem tej magii (nie da się przetestować wersji na iOS). Może na Mac tego nie widać ale jakoś tego nie czuje.

2lajki

Da się zaznaczyć za jednym zamachem wszystko w obrębie listy?

Czy da się ustawić przypomnienie na dzień przed wydarzeniem?

Wersje na iOS możesz zainstalować, wypróbować, a potem zrobić zwrot.

nie wiem, czy o to chodzi, ale ja ustawiam sobie deadliny tak, że sam task wpada dzień czy ileś wcześniej.

Np. płacenie rachunków - 10ego zazwyczaj siadam do płacenia wszystkiego. Podatki mam płatne do 20ego, więc cykliczny task mam na 20 dzień każdego miesiąca, ale deadline ustawiony na 10 dni przed, więc już 10ego mam w Today

ja przez parę miesięcy czekałem, aż wpadnie na wyprzedaż i kupiłem z 30% rabatem w końcu - dopóki nie jest Ci a b s o l u t n i e niezbędny, to warto się wstrzymać chyba

werjsa na Maca nie daje swobody gestów - w iOS to jest naturalna sprawa, że coś przesuwasz, przenosisz, przeciągasz, a w MacOS to po prostu nudne klikanie - za to na większym ekranie łatwiej ogarnąć duże projekty

1lajk

ios 13.4 ma polaczyc zakupy w jednym i drugim app store, ciekaw jestem jak będzie to wyglądało w przypadku things 3?

Czyli tak po prostu nie da się tego zrobić, jak np w kalendarzu, żeby mieć przypomnienie dzień przed?

w zasadzie nie - on nie traktuje tego jak wydarzeń, które można przegapić, bo nie było interakcji, tylko każdy task jak wpada do “Today” przenosi się automatycznie na jutro itd, jeśli nie został wykonany dzisiaj

1lajk

Jednej rzeczy mi brakuje. Czasem siedze na PC z Windows. To moja konsola z dodatkowymi funkcjami. Jednak czasem chciałbym mieć możliwość zajrzenia do Thingsów. Tak spojrzeć odznaczyć i już. Nie pełna funkcjonalność ale jednak.

1lajk

Po pięciu dniach testów, Things wyleciały z moich urządzeń lotem koszącym. Wbudowana aplikacja jest moim zdaniem znacznie lepsza.

1lajk