Problemy z Wi-fi / bluetooth / kto wie czym w Macbook Pro 13 2017 #help

Hej! Od jakiegoś czasu zmagam się ze sporymi utrapieniami z wifi i/lub bluetoothem w moim Macbooku pro 13 z 2017, googlowanie nie pomogło, więc pomyślałem że zapytam tutaj - może ktoś miał podobnie. Problemów jest ich sporo i nie mam pojecia w jakim zakresie są powiązane lub osobne:

  • jeszcze na Mojave nie zawsze dzialało mi szybko łączenie z hotspotem (ew. z 2/3 próbą),
  • na catalinie jest przynajmniej tak samo źle, działą tylko jak praktycznie położe iphona na klawiaturze i to jeszcze potrzebuje z 2 próby
  • miewałem problemy z łączeniem z Wifi w domu / pracy (czasem ideolo od razu, czasem kilka prób było potrzebnych, czasem nawet reset kompa),
  • zdarzało mi się gubić połączenie blueetoh z klawiaturą i magic mousem. Czasem wracało po chwili, czasem po tygodniu,
  • teraz (na catalinie) nie działa mi handoff (kopiowanie/wklejanie - a między ipadem i iphonem idealnie)
  • totalnie nie działa mi sidecar (mac w ogóle nie widzi ipada choćby nie wiem co - raz się udało na chwile, ale padł, raz się udało na kablu, ale teraz już totalnie nie łączy)
  • airpodsy nie dają rady się połączyć - mac je widzi ale próby połączenia nie dają żadnego efektu

Próbowałem rzeczy oczywiste typu diagnostyka sieci, zapominanie i resetowanie sieci wifi etc., trochę mniej oczywiste jak resetowanie pamięci NVRAM, ale so far nic nie pomogło.

Miał ktoś kiedys takie jazdy? Help needed.

Serwis. Tak na serio. Próbowałeś już wielu opcji i tyle rzeczy, które nie działają albo działają za x razem – psuje to cały user experience. Możliwe, że podłoże problemów znajduje się w sprzęcie a tam Ci wszystko sprawdzą i zdiagnozują :slight_smile:

Uzywasz jakiegos adaptera na usb-c? Ja mialem problemy z Unitekiem - jak byl podpiety rozlaczal Wifi na 2.4ghz oraz BT. 5ghz dzialalo
ok.

nie używam.

No to chyba nie ma innego wyjścia :slight_smile:
Dzięki.