Problem ze SPAMem na Gmailu

Od kilkunastu dni mam problem ze spamem. Co prawda maile te wpadają do skrzynki SPAM, ale mam już ich dosyć… Mam masę wiadomości z dziwnych kont. Domeny prowadzą donikąd. Po wpisaniu adresu w przeglądarce wyświetla się informacja o tym, że trwają prace na stronie. Za to w mailach próbują sprzedać mi od maści na grzybicę po pędzle malarskie.
Przykładowe adresy, z jakich te gówna przychodzą:

leonardgxebmks@freakzeal.com
alojzayxwmtyc@freakzeal.com
walentyrmweydnsocha@szajmaszk-vasarlas.com
jaroslawwtpjtyetracz@freakzeal.com
rajmunddskthcaradomski@getumove.com

W mailach jest odnośnik do wypisania się, ale nic to nie daje. Po kliknięciu wyświetla się komunikat, że nastąpi to w ciągu 24h. Oczywiście zamiast tego dostaję więcej maili.
Problem zgłosiłem co Google.

Ktoś jeszcze dostaje takie gówna?

Będę wdzięczny za jakiś pomysł jak się tego pozbyć.

Masz to konto podpięte pod EasyJet? Na nic nie klikaj. Oznaczaj jako spam, w razie gdyby jakiś nie wpadł do odpowiedniego folderu. Niewiele ponadto możesz zrobić. Google wyłapuje je jako spam, czyli robi to co ma robić.

Nie mam EasyJet. Spam musi pochodzić z innego źródła. Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł żeby do gmaila dodać funkcję odbijającą takie maile - w sensie, ze mój adres nie istnieje. Albo blokować całą domenę tam by w ogóle nie wpadała nawet do SPAM

Czy Unroll.me nie pomoże w takiej sytuacji?
Adresy wszystkich zaczynają się od jakiegoś polskiego/słowiańskiego imienia? Dziwne…

Gdyby odbijał to nie miałbyś szansy oznaczenia jako nie-spam w razie, gdyby algorytm wyłapał nie to co trzeba.

nie wiem jak korzystasz z gmaila - czy przez web czy przez aplikacje mail. Ale może schowaj sobie label spam z widoku i wtedy nie będzie Cie to denerwowało. Mi dziennie na firmową skrzynkę przychodzi około 100 wiadomości spam. W ogóle tego nie widzę. Jak ktoś coś chce a nie odpiszę to raczej zadzwoni i sobie wyszukam jak tam wpadnie. Ale mam też w miarę OK poustawiane filtry “nie-spam” i raczej bardzo rzadko znajdują się tam rzeczy, które mogą mnie faktycznie interesować.

2 polubienia

Chyba wszyscy dostali ostatnio wysyp tego typu wiadomości. U mnie (w Gmail) jest często tak, że przez tygodnie nie mam spamu, a są dni, gdy przychodzi ich nawet i 10+. I ostatnio właśnie dostałem również spam, który opisałeś.

Wszystko to, co w spamie, przed usunięciem, oznaczam jako phishing… być może na coś to wpłynie.

Aha i jest to skrzynka, do której nie podpinam newsletterów, nie mam jej podanej w sklepach, itp, itd. Zwykła, prywatna poczta… I spam, teoretycznie, nie powinien się tam pojawiać… A jednak.

Tak, ja też oznaczam jako próbę wyłudzenia informacji. Mam nadzieję, że Google jeśli dostanie dużo tego typu zgłoszeń to zareaguje.
Przy okazji dokopałem się do ciekawej strony, na której możemy spradzić, czy nasz e-mail znajduje się na liście jakieś wyciekłej bazy danych (z tego samego źródła korzysta 1password oraz Enpass)

Mój jest aż na 4… Niestety.
Dlatego jak na zbawienie czekam na “Sign in with Apple”, bo będzie to swoistą rewolucją w temacie SPAMu.

popraw mnie jeśli się mylę. Z punktu widzenia spamu “Sign in with Apple” pełni taką samą rolę jaką możesz uzyskać w gmailu za pomocą dodanie +[costam] do adresu mailowego, np. sportpoz+booking@gmail.com przy zakładaniu konta.
Apple generuje losowy ciąg znaków, który jest de facto aliasem do Twojego maila i na taki adres i tak przychodzą wiadomości. Wtedy to co możesz zrobić to oflagować wszystkie maile wysyłane na ten adres jako spam. Tak samo w gmail.
Czy jest coś co mi umknęło?

roznica chyba jest gdy usuniesz alias. Tzn w GMailu nie da sie usunac, a w Apple jak usuniesz to sie beda odbijac

Moj adres jest az w 6 wycieklych bazach :frowning: ale konto mam od poczatku GMaila czyli kilkanascie lat

1 polubienie

Różnica jest spora.
Przede wszystkim masz możliwość wyboru, czy chcesz aplikacji udostepnić swój prywatny mail, czy nie.
Jeśli nie chcesz to Apple generuje losowy adres mailowy, który powiazany jest z tą konkretną aplikacją lub stroną.
Robiłem testy z Allegro i OLX i działa to w ten sposób:
Mail wysłany z Allegro, który przychodzi do Ciebie wygląd tak:
powiadomienia(musze_cos_wstawic_na wszelki_wypadek)at_allegrolokalnie_pl_amdpnuw7mm(cos tam c_cos tam)_20b5ecc3@privaterelay_appleid_com

Wiesz więc, że pochodzi on z Allegro. Mało tego - próbowałem wysłać do siebie maila na wygenerowany adres Apple z innej skrzynki pocztowej i nie doszedł do mnie.
Wygląda więc na to, że Apple wycina od razu wszystkie maile, jakie przychodzą nie z usługi z jaką zostały powiązane i jest to dla mnie bomba.

2 polubienia

to jest faktycznie coś czego nie zrobisz na gmail. To co napisałeś powyżej można osiągnąć dodając ręcznie kombinację znaków po + w nazwie maila. Ale to trzeba robić ręcznie…
Zgadzam się co do zajebistości logowania z Apple i jak tylko widzę taką możliwość to z niej korzystam.

Zapomniałem o najważniejszej funkcji: koniec haseł!!
Zakładając konto z mailem musisz podać/wymyślić hasło. W przypadku logowania z Apple nie ma żadnych haseł. Aplikacja/strona dostaje autoryzacje przez potwierdzenie tożsamości za pomocą FaceID/TouchID

Jak każdy social login

Nie do końca. W przypadku logowania przez FB/Google musisz podać hasło jeśli nie pamięta go przeglądarka lub nie jesteś akurat zalogowany. W przypadku Apple autoryzuje Cię urządzenie, którego używasz. Nawet jeśli nie jesteś zalogowany na swoim koncie to i tak autoryzacja polega na rozpoznaniu Cię przez urządzenie bez prośby o hasło.

1Password i masz takie rzeczy z głowy! Kiedy ja ostatnio wymyślałem hasło???

1 polubienie

ja nie znam swoich haseł:) 1pass wszystko załatwia na wszystkich urządzeniach - teraz pamiętam tylko jedno hasło właśnie do 1pass i tyle:)

Tu masz o jedno hasło mniej - do  wystarczy ci twarz czy kciuk :smiley:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w iCloud e-mail da się dowolnie tworzyć i usuwać aliasy?

Kiedyś chyba tak było. Z tego co pamietam ostatnio to chyba można mieć ich 3 teraz