Problem z Macbookiem 16

Kiepski bo to jest laptop do pracy, a zatem konstrukcja nie przewiduje pracy pod obciążeniem w rękami na palmrestach. Chyba, że lubisz jak Ci pot płynie po palcach to luz :slight_smile: ewentualnie jeśli chcesz podłączyć pada / zew klawiaturę to zniwelujesz te problemy, ale nadal pozostanie coś czego osobiście bym nie zdzierżył - hałas i bynajmniej nie jest to Sweet Noise, słodki hałas, słodka chała, tylko wiatraki wkręcają się na dość nieprzyjemne obroty. W 16 jest głośniej niż w 15-tce, a ta pod obciążeniem bez słuchawek jest trudna w obyciu.

1 polubienie

Oj tak, Chrome + Skype + Audio Hijack przy nagrywaniu podcastu i mam naprawdę głośno w mieszkaniu. Wielokrotnie było to słychać na nagraniu podcastu i musiałem mocno pozmieniać setup, żeby inaczej ustawiać sprzęt. No niestety, to nie są komputery, które dobrze radzą sobie z obciążeniem (ale dziwnie się to pisze o MBP Pro).

Hmm w zasadzie to zależy. Głośność jest pochodną, a ciepło całką wydajności. Wiatraki się rozkręcają żeby wydajność jednak była cały czas na wysoko. W 16-tkach thermal throttling jest mocno zminimalizowany

Chyba jednak dotyka skoro zostają ślady

Jeśli dotyka, to ma wadę fabryczną i nadaje się do serwisu, jeśli faktycznie nie opuszcza Twojego biurka. Moim zdaniem to są ślady zamykania ciepłego komputera/pracy w clamshell mode, ale nie upieram się. Ty wiesz lepiej, to Twój komputer. Może nie wiem o czym mówię.

iMac od ponad dekady ma kurzące się matryce, a Apple nadal tego problemu nie rozwiązało. Analogicznie z ekranem MBP. Jeśli nosisz w torbie, to ekran będzie dotykał klawiatury.

Powiem Wam, że niebywałe jest to o czym czytam w tym wątku. Z ciekawości objerzałem właśnie dokładnie ekran swojego HP Spectre X360 (2017), którego naprawdę od 2 lat w ogóle nie oszczędzam i… nic. Żadnego odciśniętego klawisza.
Czytałem, że Apple posłuchało głosu klientów projektując Macbooka 16. Krzyczcie głośno - może usłyszą i o tym problemie.

Wiesz czy w polskich sklepach jest dostępne?

Nie. Ja kupowałem w RadTech. Wysyłają do PL. Najlepiej zebrać się w kilka osób i kupić. Jakby co to jestem chętny na sztukę.

Stworzyłem temat na tę okazje :wink: [GroupBuy] Cover na klawiaturę

1 polubienie

Apropos grzania będzie grzał się bardziej.

Dzwoniłem na infolinie Apple w tej sprawie i pan mi powiedział, ze to jest usterka i powinni w serwisie coś z tym zrobić.

Czy zamykanie zaraz po pracy dotyczy innych modeli, Ja mam MBP 15" (mid-2015) i nie mam takiego problemu.

Dotyczy wszystkich notebooków. To nie znaczy, ze to się musi stać. Ale może. Tak samo jak kiepska mikrofibra wciśnięta miedzy klawiaturę a szybę może zmatowić ekran, ale nie musi. Ja wole dmuchać na zimne i słuchać poleceń geniuszy. I jedno, i drugie sam przerabiałem, wiec się mądrze.
Ale zaraz przyjdzie ktoś i powie „u mnie działa”, a to jest przecież argument ostateczny.

I co zrobili coś w serwisie?

Byłem iSpot i wyczyścili ekran i powiedzieli ze nie ma usterki XD zaniosę do innego, tylko jakoś czasu nie mam teraz

Mam nadzieje, ze coś zrobią z tym bo czasami mam dość tych ich produktów, coraz słabiej. Miałem macbooka Air 13(2015) nic się z nim nie działo. Kupiłe AW4 po 3 miesiącach się zepsuł. Kupiłem iPada pro 11 był wykrzywiony, w iPhonie 8 plus po roku tak spadła pojemność baterii, ze wytrzymywał 3 godziny używania ale w serwisie powiedzieli ze to normalne zużycie i jeżeli chce wymienić to musze zapłacić. A teraz jeszcze ten MacBook. Coraz bardziej zastanawiam się nad zmiana. Tylko przez ten ekosystem nie ma zamienników.

Chyba jakiś pechowy jesteś :smiley:

1 polubienie

Stary temat ale może ktoś będzie szukał odpowiedzi na problem. Zaniosłem macbooka do innego serwisu i wymienili mi klawiaturę z topcase i to nic nie pomogło dalej po pewnym czasie na ekranie zostaje odbita klawiatura mimo że komputer stoi na biurku. Także nie warto nieść laptopa do serwisu w tej sprawie.

to jest stały / stary ‘problem’. Każdy komputer po redesignie odgniata klawiaturę na ekranie i to bynajmniej nie jest skorelowane z klawiaturą, a z konstrukcją klapy - jest po prostu cienka i podatna na odkształcanie. Jak to z aluminium bywa - wraca do swojej formy, ale nietrudno zmienić jej kształt co powoduje docisk do tłustych przycisków. Wycieraj klawisze spirytusem i nie będziesz miał problemu :smiley:

1 polubienie