Problem z Apple Music na Apple TV

Od jakiegoś czasu mam problem z aplikacją Muzyka na Apple TV. Mam jedno konto skonfigurowane i na przemian słucham muzyki na iPhone lub na ATV. I od niedawna prawie za każdym razem gdy uruchamiam Muzykę na ATV to każe mi się zalogować. Irytujące okrutnie!

Spotkaliście się z takim zachowaniem?

Jesteś na ATV zalogowany z 2FA? Z doklejonym kluczem dla urządzenia?

Nie wiem co rozumiesz przez to. Mam włączone 2FA dla Aple ID. W ustawieniach iCloud na Maczku Apple TV widnieje na liście urządzeń na których jestem zalogowany.

Może Ci się coś chrzanić z 2FA. Mimo, że na nowych Apple TV nie powinno, czasem to się zdarza.

Wyloguj się z Apple TV.

Przejdź do logowania na Apple TV, wpisz swój login i hasło ale nie potwierdzaj.

Na telefonie: Settings > Apple ID, iCloud, iTunes & AppStore > Password & Security > Get Verification Code.

Dopisz sześciocyfrowy kod do swojego hasła bez spacji miedzy jednym a drugim na Apple TV.

Wciśnij OK na iPhonie, żeby zamknąć popup z kodem.

Potwierdź logowanie na Apple TV.

Masz 30 sekund od pogrubionego kroku, wiec się sprężaj.

Może pomoc. Nie musi, ale może. Mialem taki problem z poprzednia generacja ATV. W 4K wszystko jest ok.

Dzięki! Sprawdzę i dam znać. Generalnie to problem występuje wyłącznie przy Apple Music, inne usługi korzystające z Apple ID (jak np. Apple Arcade, sklep App Store itp.) działają bez zrzutu i konieczności ponownego logowania.