Problem: Siri, Spotify i NextDNS

Wąsacze! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Jak pewno wiecie Siri można już używać do sterowania Spotify. Problem w tym, że przy włączonym NextDNS Siri jedynie odpowiada mi "Spotify doesn’t support playing that.‘’. Bez NextDNS wszystko działa. Próbowałem dodać kilka adresów do whitelist ale nic nie pomaga.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Sprawdź najpierw w NextDNS co blokuje w analityce, kiedy zadajesz takie zapytanie, to potem można spróbować to odblokować :slight_smile:

Patrzyłem właśnie i w ostatnio blokowanych nie ma nic co by wskazywało na Spotify.

Bardziej bym szukał czegoś blokującego apple/siri

Zaznacz opcję rozpoznawanie nazw urządzeń w ustawieniach (aplikacji). Użyj Siri i zobacz tylko zablokowane żądania i sprawdź to, które było z twojego urządzenia w tym momencie i próbuj odblokowywać pojedynczo.

1 polubienie

Dokładnie to. Musisz jednocześnie sprawdzać NextDNS i nowe zapytania.

Ja niestety też ostatnio mam problemy z NextDNS. Blokuje mi aplikację do auta. Z rozpędu napisałem nawet zły komentarz dostawcy aplikacji, bo okazało się, że nie mam w niej połowy funkcjonalności. Okazało się, że kiedy wyłączyłem NextDNS wszystko wróciło…

Z NextDNS, zwłaszcza gdy ktoś ma dużo list włączonych, jest ten problem niestety, że jak coś nie działa, to trzeba przeglądać logi zablokowanych zapytań i dodawać na allowlistę. Ale po czasie jest już tego mniej a wszystko pozostałe ładnie jest blokowane. Póki co bez NextDNS nie wyobrażam sobie internetu, ale początki były trudne, bo dużo grzebania i ręcznego odblokowywania domen :smiling_face_with_tear: