Pralko-suszarki - wiedza zebrana

U mnie wsad jest 11/9 :slight_smile:
I to była jedna z najważniejszych opcji przy wyborze modelu

2 polubienia

Świetna rada, dziękuję! Zdecydowanie przyda się w wyborze.

O a jaki model? Właśnie pralka mi zaczęła wydawać takie odgłosy, że czas kupić coś nowego.
Candy mają spoko ceny i co istotne wymiary. Mam akurat miejsca tylko na te mniejsze modele, najchętniej bym zrobił jak @Martin_Fox największe co się da :slight_smile:

Pytanie czy używałeś apki? Jakiś czas temu miałem okazji do zwykłej pralki Candy używać i to był koszmar…

Appki nie używałem, bo obsługuje tylko NFC, czyli potrzebny jest android, a wszystkie nasze urządzenia są z Sadu. Poza tym Żona jest świetnym DJ-em pralkowym i bez appki sobie radzi z tymi wszystkimi pokrętłami i guzikami, ja w sumie też całkiem nadążam :smiley:

z odnalezionych faktur wynika, że to ta, jeszcze pół roku temu kosztowała nas prawie 300 zł więcej

Właśnie ten model zwrócił moją uwagę :slight_smile:

Ooo, ok. pół roku temu zepsuła mi się pralka ale udało się zreanimować.

A czy ktoś wie, czemu nie ma pralko-suszarek ładowanych od góry? Przy czym mam na myśli takie z osią obrotu bębna w poziomie (jak pralki ładowane od frontu) a nie w pionie (jak frania, albo suszarki w niektórych hotelach).
Google znalazło mi tylko jeden model (jakiś Brandt), już nie produkowany. To jakiś problem technologiczny?

Nope. Są nawet w formie kuchenki mikrofalowej. Obstawiam, że to kwestia popularności pewnych rozwiązań. Jak od góry to królują 40-tki, a nie 60-tki. Poza tym od góry często klienci są mocno price sensorów itd itd.

To tak jak czemu w PL nie ma VANow bo ludzie zwariowali na punkcie SUVow. Jak chcesz ciekawe pralko-suszarki to popatrz na azjatyckie strony. Co prawda transport może być bardzo drogi.

Xiaomi ma bardzo ładne pralki :heart_eyes: Ale nawet nie widzę możliwości, by taką zamówić na Ali.

1 polubienie

Trafne porównanie z rynkiem motoryzacyjnym :smiley:
Rzeczywiście, u chińczyków idzie coś znaleźć, choć nie jest to proste (strony w krzaczkach, więc wpisywanie angielskiej frazy w googla nic nie daje). Do tego większość modeli jest dość duża (pionowa oś obrotu) więc do mojej wnęki i tak nie wejdzie. Zostaje mi tylko poczekać do remontu i poszerzyć wnękę :disappointed:

Potrzebuję suszarki (pralkę mam osobno). Będzie stała w części gospodarczej domu, więc mam zero wymagań co do wyglądu czy rozmiaru. Ważny jest duży bęben oraz żeby nie zepsuła się za szybko. Znalazłem coś takiego (10 kg bęben):

https://www.euro.com.pl/suszarki/candy-suszarka-rapido-ro-h10a2te-s-candy.bhtml

Jest okej czy szukać czegoś mniejszego ale lepszego?

BTW, nigdy nie miałem suszarki - jakie media się do niej podłącza? Odpływ jest potrzebny?

1 polubienie

Do większości (kondensacyjnych) potrzebujesz tylko prąd.

Z mojej strony mogę polecić Aristo Hotpoint. Działa nieprzerwanie od 2014 roku. Ani jednej awarii. W tym czasie jedna pralka Samsunga “odmówiła posługi” (a były kupowane razem).

Candy ma mój ziomeczek od lat chyba 8-miu I też nie narzeka.

1 polubienie

Wziąłem już to Candy :wink:

1 polubienie

Kupowanie rzeczy zawsze na propsie :heart:

4 polubienia

Po prostu musiałem podjąć w miarę szybką decyzję :wink:

1 polubienie

no to gratki i bylebyś był zadowolony :slight_smile:

1 polubienie

Na wyspach kupowanie/wynajmowanie domu bez suszarki to prawie jak kupowanie/wynajmowanie domu bez drzwi wejściowych. :joy:

Ja jestem team #dwaoddzielneurządzeniaonly.

Jedna rzecz mnie zastanawia, kilka razy słyszałem, że 2w1 ciągnie jakoś znacząco więcej prądu? Ja przy praktycznie codziennym użytkowaniu obu urządzeń nie widzę aby rachunek przez to jakoś cierpiał.

1 polubienie

Zużycie prądu jest raczej podobne bo pranie to powiedzmy 2h, a pranie i suszenie to 4-5h, więc dokładnie tak samo jak przy dwóch. Dokąd jednak nie będzie taśmociągu lub zasysania z jednego urządzenia wkładu do drugiego, aby nie trzeba było podchodzić to 2 urządzenia są dla masochistów IMHO.

Pranie 2h? Co ty pierzesz, ciuchy kanalarzy?

normalny program bawełna w pralkach tyle mniej więcej zajmuje. A Ty co? Oszczędzasz na prądzie i ustawiasz jak najkrócej? A jak Ci się przekręci na dłuższy program niechcący to potem chodzisz 2 dni z rzędu w tej samej koszuli?

1 polubienie

Ustawiam program stosownie do stopnia zabrudzenia