PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

A ja chcę się za takiego uważać ale… uznałem PPK za pomysł, któremu warto dać szansę (nie rozwijajmy tu tej dyskusji - gadamy tu o innym wirusie… hahaha)

również nie ufam Państwu ale maksujemy z żoną zarówno IKE, IKZE jak i PPK (4%), nie widzę lepszej od strony podatkowej i opłat alternatywy do oszczędzania na emeryturę… więc z ciężkim sercem ale jednak tak.

4 polubienia

Totalnie na 100% się z Tobą zgadzam.

Ja po pierwsze nie mam jak jako samozatrudniony a poza tym wolę już inwestować w obligacje niż PPK

Z Tobą też się zgadzam. W obligacje też inwestuję.

Trochę czasu minęło, można coś powiedzieć:

W małych firmach zrezygnowało 90% ludzi.

Czyli sukces w naszym wydaniu :slight_smile:

No taki poziom zaufania. Nie dziwię się temu trochę ale sam nie chcę odpuszczać i dalej jestem w PPK i nigdzie się nie wybieram.

2 polubienia

to ze za brak zaufania odpowiada PO (likwidacja OFE) i PIS (tu dlugo by wymieniac) jest oczywiste. Sadze jednak ze w malych firmach dziala zasada “albo sie wypisujesz albo znajdziemy kogos na twoje miejsce”. Bo PPK z punktu widzenia pracodawcy to jest podwyzyka.

1 polubienie

Nie, to wyższy koszt co nie jest tożsame z podwyżką :slight_smile:

wyplata jest wieksza, tyle ze jej czesc laduje na PPK, z ktorego za miesiac mozesz sobie wyplacic razem z tym co sam wplaciles (mam znajomego ktory co miesiac wyplaca, bo ma zerowe zaufanie do rzadu i woli sam inwestowac)

1 polubienie

Kiedy ten ciemnogród zaorają…

Czemu mnie to nie dziwi…

PPK pomysł super tylko jak zwykle wykonanie z dupy…

Ja do końca nawet nie wiem ile tam ze state pension mi spadnie, pewnie tyle abym z głodu nie padł, za to z Brytyjskiej wersji PPK jestem bardzo zadowolony. Ja daję 6%, firma daje 9% plus jakieś drobne ze zwrotów dotyczące mojej osoby, za rok pewnie ustawie jeszcze więcej, chyba można max 20% w sumie.

To i fakt, że mogę sobie to póżniej wypłacić lub przekazać w spadku jest super. Czy liczę, że inwestując w Brytyjskiej PPK zarobię jakieś mega procenty? W ogóle, wystarczy, że wyciągne to co włożyłem :wink:

Ale wiadomo, nie bardzo jest jak porównywać PL do UK, zwłaszcza jak każde “długoterminowe” pomysły kończą z kolejną kadencją. :confused:

Może nie każdy bo ike czy ikze żyją. Ale OFE to była zbyt duża wtopa.

1 polubienie

Już 77 procent Polaków wypisała się z partycypacji w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Rząd chce powstrzymać odpływ kapitału wpisując PPK do konstytucji.

https://biznes.radiozet.pl/News/Polacy-uciekaja-z-PPK-wiec-rzad-chce-zmienic-konstytucje

Mam taką prośbę do PiS, aby zamiast wpisywać nowe rzeczy do konstytucji, zaczęli przestrzegać tej, która obowiązuje Skończy się tym, że razem z gwarancją pieniędzy z PPK dopiszą jeszcze np. coś o gender, całkowitym zakazie aborcji i będą chcieli wszystko przegłosować w pakiecie. A gdy opozycja zmian nie poprze, będą krzyczeć: “Patrzcie, oni chcą wam zabrać pieniądze z PPK!”
JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA, POSŁANKA PO

Generalnie kolejny sukces najlepszego z rządów po Mieszku I :smiley:

1 polubienie

Po Mieszku I dostaniemy jako wypłatę emerytur z tego całego PPK :stuck_out_tongue:

Akurat jestem wśród tych, którzy przystąpili.

3 polubienia

Wyjścia nie miałeś - przystąpić musiałeś :slight_smile:
Ale jak rozumiem jesteś w tej małej grupie która nie zrezygnowała?

PS w 2021 PiS ma zamiar dokończyć rozbiór OFE - to na pewno umocni zaufanie do takich instytucji jak PPK wśród społeczeństwa…

Tak, o to mi chodziło. Nie zrezygnowałem.

1 polubienie

Ja zrezygnowałem, ale później przemyślałem jeszcze raz i przeliczyłem i postanowiłem wrócić. Ale traktuje to bardziej jako dodatkowy sposób oszczędzania na wkład własny do jakiejś nieruchomości która planuje zakupić w ciągu najbliższego roku, może dwóch

1 polubienie

Można tak sobie wchodzić i wychodzić bezstratnie?

Nie rozumiem hejtu na PPK. Odkładać na emeryturę trzeba. To fakt pierwszy. Drugi to taki, że odkładając trzeba robić to mądrze i płacić najmniejsze podatki. Dlatego najlepszym pomysłem jest PPK, potem IKZE, IKE inne.
Argument, że państwo może to zgarnąć jest totalnie nie poważny. Szanse na to są takie jak na zabranie pieniędzy z konta albo z funduszu inwestycyjnego. Dlaczego tak myślę, I dlaczego nie będzie tak jak z OFE? Bo w przeciwieństwie do OFE tymi pieniędzmi można dysponować. W dowolnym momencie można zrezygnować i wypłacić pieniądze. Gdyby jakakolwiek władza położyła by na tym ręce to ludzie (w tym ja) od razu wypłaciliśmy pieniądze a potem poszli z widłami na wiejską. Z OFE niej było takiej możliwości. Pieniądze to była część składki z którą nic nie mogliśmy zrobić.

5 polubień