Postarzanie iPhone runda druga?

Ostatnio mam taką sytuację, że dostaję powiadomienie, że dysk zapełniony i muszę coś wywalić. Co lepsze jak to oleję to rano nagle mam mnóstwo miejsca.

Te powiadomienia w iOS doprowadziły do tego, że wywaliłem mnóstwo apek oraz zdjęć (kupiłem nawet Gemini) i mam teraz wolne prawie 5gb (iPhone 6s 16gb)

Ogółem zaczęło się to u mnie jakiś tydzień temu. W dzień kilka razy powiadomienie, że nie mam miejsca a rano lub o losowej porze patrzę, że mam go mnóstwo… co najbardziej uwielbiam to to, że jak wtedy usuniesz apkę 200mb to nie zwalnia Ci się to miejsce na dysku bo i po co? :confused:

Dlatego mam takie podejrzenie, że jest to kolejny sposób Appla aby przenieść użytkowników ze starszych modeli na nowsze.

Co o tym myślicie? Spotkało Was coś takiego? Macie na to jakieś sposoby?

PS. Robiłem ostatecznie pełny reset telefonu i nie pomogło.

to ja miałem podobnie tyle że mam 512GB pojemności :grin: ale wykres był niemal identyczny. Logi i jakieś cache się zapisują - telefon do apple i powiedzieli aby podłączyć i zsynchronizować telefon z iTunes kabelkiem - u mnie to pomogło :slightly_smiling_face:

1 polubienie

O to zrobię to dzisiaj.

Ogółem padaka. 5gb cache??
Pytanie czy kolejny iOS pomoże czy pogłębi problem a może go nie będzie na 6s w ogóle?
Z tego powodu przestałem aktualizować system z telefonu tylko zawsze za pomocą iTunes.

Serio się zacząłem zastanawiać nad kupieniem nowego ale szkoda hajsu.
Potrzebuje lepszego powodu niestety żeby uzasadnić mojej Pani Minister Finansów :slight_smile:

Upuść.

5 polubień

Niestety ustabilizowało się.

A spróbuj zrobić kopię zapasową na iTunes, wyzerować telefon, odtworzyń jako nowy (z poziomu iTunes) i przywrócić backup. Ja miałem zaraz po kupnie 8 Plusa problem z Apple Music, którego nawet geniusz z Apla przez telefon nie umiał rozwiązać. Zrobiłem tak i poszło. Taka procedura często naprawia błędy software’owe bo jest to faktycznie wgranie iOS’a nowego a nie operowanie na już zainstalowanym.

2 polubienia

Ja wyłączyłem synchronizację z iCloud, uruchomiłem ponownie telefon i ponownie włączyłem synchronizację. Na testowym SE pomogło.

2 polubienia

Długo minęło ale poddałem się.
Wymieniłem na 11 Pro z 256gb i zaskakująco nie mam już problemów.

7 polubień

Dokładnie ta sama sytuacja. Przywróciłem telefon z kopii po wyzerowaniu i po kilku dniach to samo :frowning: .
Ktoś ma lepszy pomysł?

Ja mam.
Trzeba zainstalować od nowa system. To się robi z iTunes i jakiś skrót klawiszowy i instalujesz system od zera. I przywracasz backup wtedy.
Może pomoc wyłączenie iCloud Drive.

Nie pomaga :frowning: .
Oddam na gwarancje. Mam dosyć.

1 polubienie

Trzymam kciuki. Dawaj znać co i jak.