Poradniki fotograficzne (pstrykanie, obróbka)

Cześć kochane Wąsy,

Polecicie jakieś dobre poradniki, które prawią o robieniu zdjęć (podstawy, średnio-zaawansowane rzeczy) oraz obrabianiu zdjęć (najlepiej w programie Lightroom). Coś tam już poczytałem, ale chciałbym jednak mieć w miarę możliwości wszystko w jednym miejscu. Może być blog, YouTube (ang/pol).

Polecam tych państwa ze szczerego serduszka. Świetni są. Na kanale znajdziesz wszystko. Od podstaw do wysoko zaawansowanego poziomu.


Luźniejszy styl w którym musisz się odnaleźć.

2 polubienia

Wielkie dzięki. Dzisiaj sobie poodpalam wszystko. :wink:

Osobiście i z perspektywy mojej żony której sposobem zarobkowania jest fotografia i retusz mogę polecić obecnego na forum @Voland i jego blog https://tomaszpluszczyk.pl/
Z polskiego poletka jest jeszcze https://dr5000.com/ których filmy są warte zapoznania ale na “warsztaty” stacjonarne nie ma sensu nawet patrzeć (Aga sprawdziła empirycznie). Od razu ostrzegam że filmy prowadzone przez Rafała są z perspektywy ja wiem i jestem lepszy a Ty się ucz.
Z zagranicznych treści bardzo wysokiej jakości - bardzo polecam:
https://phlearn.com/
https://www.learnfromjoeyl.com/

4 polubienia

Ja podlinkuję swoją listę youtuberów których śledzę:

Do Tony’ego trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, widziałem jak w swoich filmach mówił że ISO dziś nie ma żadnego znaczenia bo można w Lightroomie wszystko wyciągnąć niby, że porysowany obiektyw nie ma znaczenia :slightly_smiling_face: Albo pokazywał aparat Hasselblad i mówił że świetnie że tak wolno wszystko w nim działa, bo ma czas na świadome wykonywanie zdjęć :rofl:

2 polubienia


https://twitter.com/chrismarquardt

1 polubienie