Poprawność polityczna (w IT)

:heart:

3 polubienia

A w życiu, już pomijam fakt, że poziom szczerości tych co tak walczą o tą poprawność polityczną np w TV, pozostawia wiele do życzenia.

Nie dociera do mnie to, nawet nie wiem jak można w takich kategoriach myśleć? Sortowanie ludzi (po za czysto statystycznym) na kobiety, czarnych, białych, mężczyzn, niebieskich?

Niby jestem Polakiem i wychowałem się w dość homogenicznym społeczeństwie ale nigdy nie potrafiłem patrzeć na ludzi przez pryzmat płci czy koloru skóry. Dla mnie liczy się to jak dana osoba się zachowuje, co sobą reprezentuje i jakie ma umiejętności, a nie to czy ma zieloną skórę.

Każdy kij jednak ma dwa końce i jeśli argument “rasizm” jest wyciągany przy każdej możliwej okazji to mam prawo nie czuć się z tym ok.

Już od dawna wielkim nietaktem w UK jest wstawianie fotki w CV, wiecie dlaczego? By właśnie nie być posądzonym o rasizm. Takich urban legends w których jest ziarenko prawdy jest pełno.

Temat rzeka, żyłem jednak nadzieją, że chociaż IT się obroni przed ideologiami.

Poprawność polityczna… :wink:

Ok, nie było tematu, można > /dev/null

To co zawsze mówię w biurze. Za 5 lat jak przyjdzie kolejne pokolenie to dla nich to będzie normalna nazwa a takie rozmowy to będą rozmowy staruchów.

Tak jest na całym świecie i działa to w dwie strony.
Również po to, żeby biały potencjalny pracownik nie zarzucił nikomu, ze nie został zaproszony na rozmowę, „bo diversity”.

1 polubienie

A warto. Bo osoby o różnych od Twoich płci i kolorze skory dotykają, niemalże codziennie, problemy, których Ty nigdy nie doświadczyłeś, ani nie doświadczysz.

2 polubienia

Spokój.

1 polubienie

W ogóle zapytałem wprost paru znajomych, których ten “temat” bezpośrednio dotyczy. Odpowiedz była jedna, czują zażenowanie, że ktoś w ogóle pomyślał, że np taki master na Github ich boli… :roll_eyes:

A w Polsce jest albo był jakiś czarnoskóry polityk, któremu nie przeszkadza słowo mu**yn. Paru znajomych nie wypowiada się za wszystkich.

1 polubienie

Słuchajcie, ja was lubię wszystkich, ale zamykam, bo chcemy trochę nie mieć takich wiecie, “kontrowersyjnych” tematów. Możecie porozmawiać na DM jak chcecie

8 polubień