🗳️ Polityka

Czy mi się wydaje, czy ludzie, którzy jeszcze niedawno mówili o najważniejszych wyborach od lat, o ratowaniu Polski itp i którzy zdobyli mandaty i/lub są na etatach ministerialnych spieralają (a przynajmniej mają zamiar) na spokojną emeryturę do europarlamentu?

Poprzednim razem nie było podobnie?

“teraz będzie inaczej, lepiej, ci źli byli przed nami” a wychodzi jak zawsze:)

mówiłem politycy to chuje, kutasiarze, klamcy, oszusci, mendy “najgorszy sort czlowieka”… wpisz dowolny epitet:)

1 polubienie

Teraz idą ratować Europarlament :see_no_evil:

Ławka jest krótka a wybory do europarlamentu też są istotne.

Tak naprawdę są mało istotne, bo PE sam z siebie jest nieistotny

To też tak nie do końca. U nas z tego się zrobiło spoko miejsce na emeryturę, z wycieczką i tak dalej. A spora część naszego prawa dzisiaj to implementacja dyrektyw które powstają w parlamencie europejskim w długich negocjacjach, jest to też ważne miejsce dla zawiązania sojuszów miedzynarodowych (każda partia lubi mieć znajomych w innych krajach).
Może po prostu przestańmy tam wysyłać starych dziadow(tak wiem, lewica też takich ma na listac) to zobaczymy ze da się tam jednak coś zrobić

Jest bardzo istotny, ale nie chce mi się rozpisywać na pół strony dlaczego.

Dla Polaków wydaje się nieistotny bo przez ostatnie 8 lat mieliśmy politykę 27:1

Czym zajmuje się Parlament Europejski?

Parlament Europejski pełni trzy podstawowe funkcje:

Funkcja ustawodawcza
  • uchwala, wraz z Radą UE, przepisy prawa europejskiego, w oparciu o wnioski ustawodawcze Komisji Europejskiej
  • podejmuje decyzje w sprawie umów międzynarodowych
  • podejmuje decyzje w sprawie rozszerzenia UE
  • bada roczny plan prac Komisji i występuje do Komisji o przedłożenie wniosków ustawodawczych
Funkcja nadzorcza
  • sprawuje nadzór demokratyczny nad pozostałymi instytucjami europejskimi
  • wybiera przewodniczącego Komisji i zatwierdza skład Komisji; może uchwalić „wotum nieufności”, zmuszając Komisję do dymisji
  • udziela absolutorium z wykonania budżetu, tzn. zatwierdza prawidłowe wykonanie budżetu
  • rozpatruje petycje od obywateli oraz powołuje komisje śledcze
  • omawia kwestie dotyczące polityki pieniężnej z Europejskim Bankiem Centralnym
  • kieruje zapytania do Komisji i Rady
  • monitoruje wybory
Funkcja budżetowa
  • wraz z Radą ustanawia budżet UE
  • zatwierdza długoterminowy budżet UE, tzw. wieloletnie ramy finansowe

Czytam i tak naprawdę to jest izba dumania,wykorzystywana jako biuro podróży z dobrym kieszonkowym.

Sam PE nie może zbyt wiele, wszystko robi na wniosek RE albo Komisji. Takie pierdololo dla typów typu Miller czy JKM żeby sobie do emerytury dorobić.

Coś co musi uchwalić budżet nigdy nie jest nieważne;)
A to że na przykład taki Katar lobbował u kolesia który dziś jest ministrem spraw Zagranicznych pewnego kraju jest najlepszym przykładem;)

1 polubienie

2 polubienia

Ziobro zdziwienia

Jest nowy Latarnik Wyborczy

2 polubienia

Myślę, że zasłużyłem na kartę lewaka :smiley:

1 polubienie

mi też tak wyszło, ale standardowo nie ide dawać kutasiarzą, złodzieją, kłamcą - czyli polityką swojego głosu.

Jak będzie Polexit to będę obwiniał Ciebie :smiley:

4 polubienia

ok, luzik. ale Ciebie i tak to wali bo jesteś czechem:)

2 polubienia

Taka ciekawostka

1 polubienie

Pomyslalem dokladnie to samo co @sivy - a co za roznica dla Ciebie czy mnie czy bedzie Polexit?
Nie mieszkasz w Polsce, olales ten kraj, wyprowadziles sie, zyjesz i masz “ognisko domowe” gdzie indziej, to ch.j cie obchodzi co sie dzieje w jakims dzikim wypizdowie obok Rosji gdzie biale niedzwiedzie po ulicy biegaja?

Pewnie ma rodzinę w Polsce, znajomych, inne więzi, także nie ma się co dziwić, że jednak mu zależy na Polsce. Też mieszkałem za granicą 13 lat i jednak zawsze mi zależało na losie „tego kraju”

2 polubienia